Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
•  1 коментар• 1733 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови осені та на початку зими 2014 року. Стан посівів, КСК-СНАБ.
Агрометеорологічні умови осені та на початку зими 2014 року. Стан посівів, КСК-СНАБ.

Упродовж всієї осені в Україні спостерігався тривалий недобір опадів, розподіл їх по території  виявився нетрадиційним - у північній половині країни кількість опадів склала переважно 30-60%, у південній - від   50 до 120% від норми.  Особливо несприятливим дефіцит опадів  був у вересні, внаслідок якого на час оптимальних строків сівби озимих майже 60% посівних площ були охоплені  жорсткою ґрунтовою посухою. Такі обставини обумовили затримку сівби і майже половина площ  була засіяна у жовтні.Упродовж всієї осені в Україні спостерігався тривалий недобір опадів, розподіл їх по території  виявився нетрадиційним - у північній половині країни кількість опадів склала переважно 30-60%, у південній - від   50 до 120% від норми.  Особливо несприятливим дефіцит опадів  був у вересні, внаслідок якого на час оптимальних строків сівби озимих майже 60% посівних площ були охоплені  жорсткою ґрунтовою посухою. Такі обставини обумовили затримку сівби і майже половина площ  була засіяна у жовтн

____________
Примечание: на небольших площадях можно применять ПВХ-пленку для удержания тепла и влаги. Чтобы подобрать оптимальный вариант, можно перейти на сайт компании КСК-СНАБ - одного из ведущих поставщиков пленки, и изучить всю номенклатуру данной продукции.

Температурний режим осені мав такі особливості: вересень – теплий із  середньою температурою на 1-2ºС вищою за  норму. У жовтні середня температура виявилася близькою до норми, однак у третій декаді відбулося різке похолодання до мінус 5-14°С. У деяких областях утворювався перший сніговий покрив, на посівах відбулося припинення активних ростових процесів. Листопад  виявився  холоднішим звичайного на 1-2°С. Уже у третій декаді зимова погода прийшла на зміну осені. 

Остаточний перехід рослин до зимового спокою відбувся у період від 14 по 23 листопада, коли середні добові температури повітря досягли значень нижче 0°С. Такі строки закінчення вегетації пізніші середніх багаторічних, однак особливості температурного режиму нинішньої осені не дозволили пізнім посівам розкущитися.  Відставання у фазовому розвитку рослин озимих склало приблизно 1-2 тижні порівняно з минулим роком.

Що до запасів продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (0-20 см) у кінці осені  у багатьох районах північних, східних областей Кіровоградській, Запорізькій, на окремих площах Полтавської, Одеської областей оцінювалися як  недостатні (11-20 мм) , місцями - зовсім незадовільні (1-10 мм), на решті площ  відповідали достатнім показникам - 21- 30 мм і більше.

У метровому шарі ґрунту у Чернігівській, Полтавській, Кіровоградській, на багатьох площах  східних та південних областей запаси продуктивної вологи становили 25-70 мм, місцями – 9-25 мм (норма складає 100-150 мм), на решті території - 81-120 мм.

За результатами обстеження посівів, які були проведені  метеорологічними станціями після припинення вегетації, у доброму та відмінному стані посіви знаходилися на 44% (у 2013 - 57%),  задовільному ― на 40% (у 2013 - 35%), на 16% (у 2013 - 4%) засіяних площ посіви слаборозвинені у фазах утворення сходів та  3-го листка. На значних площах  рослини утворили недостатню кількість вузлових корінців або  не утворили їх зовсім. на частині площ сходи і зовсім не з’явилися. Найбільше таких посівів знаходиться у Миколаївській, Одеській та Кіровоградській областях.

Густота посівів становила в середньому 270 - 600 рослин на 1 м2,   посіви в основному  низькорослі від 12 до 17 см, у західних та північних областях від 6 до 12 см.

Погодні умови жовтня – листопада були сприятливими для загартування рослин озимих. Нормальне загартування може частково  компенсувати слабкий фазовий розвиток в разі настання загрозливих агрометеорологічних явищ. Однак посіви без розвиненого вузла кущіння і вторинної кореневої системи не накопичують потрібної кількості поживних речовин і взимку мають понижену морозостійкість, а весною - підвищену зрідженість і нижчий потенціал урожаю.

Вже на початку грудня морози у північних та східних, місяцями центральних областей та у Запорізькій областях досягали до  мінус 15-28°С. Надійний сніговий покрив (висотою більше 5 см)  залягав на полях Київської, Дніпропетровської, Запорізької, частково Харківської та Луганської областей. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння знижувалася до мінус 8-11ºС. Розрахункова температура вимерзання добре розвинених рослин  озимої пшениці становить мінус 15-18°С. Вже на початку грудня морози у північних, східних, місяцями центральних та Запорізькій областях досягали   мінус 15-28°С. Надійний сніговий покрив (висотою більше 5 см)  залягав на полях Київської,  Дніпропетровської,  Запорізької, частково Харківської та Луганської областей.  Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння знижувалася до   мінус 8-11ºС . Розрахункова температура вимерзання добре розвинених рослин  озимої пшениці становить мінус 15-18°С, у початкових фазах розвитку –  мінус 12-14°С, озимого ячменю –мінус 9-11°С., у початкових фазах розвитку –  мінус 12-14°С, озимого ячменю –мінус 9-11°С.

З огляду на вищенаведені фактори агрометеорологічні умови осіннього періоду можна оцінити як задовільні, порівняно з минулим роком – добрі.  За успішної перезимівлі та за близького до нормального розвитку весняних процесів, потенційний рівень урожайності озимих культур 2015 року можна оцінити на рівні 2013.

December 08 2014
Коментарі
#1 | Alipapa December 09 2014 08:06:59
Дякую. Все докладно і зрозуміло.
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru