Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 2

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
•  0 коментарів• 1887 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови у Квітні 2014 року
Агрометеорологічні умови  у Квітні 2014 року

       У першій половині квітня зі зниженням температури повітря до показників близьких до норми уповільнилося наростання тепла, однак  розвиток озимих  та ярих культур відбувався на 1-3 декади раніше середніх строків за рахунок ранньої весни.

       У багатьох областях несприятливим фактором для формування урожаю ранніх зернових культур залишався дефіцит опадів. Недостатня кількість опадів холодного періоду обумовила низькі стартові запаси вологи у ґрунті, за винятком західних областей, де зволоження було близьке до оптимального. Порівняно із багаторічними даними в областях Лісостепу та Степу  вміст продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту був у середньому на 30-40 мм менший. Найскладніше ситуація складалася у південних областях, особливо у Херсонській, Миколаївській  та Запорізькій, де на 30-50% площ  запаси вологи  в метровому  шарі ґрунту були історично низькі - 25 – 50 мм. 

       Несприятливим фактором для цвітіння плодових культур у квітні були сильні заморозки по всій території країни. Інтенсивність яких у повітрі досягала 2-10°, на поверхні ґрунту - 6-11°, на висоті 2 см від поверхні ґрунту - 4-12° морозу. На багатьох метеостанціях центральних областей  заморозки були найбільш інтенсивними за період спостережень з 1961 року.  

       Заморозки співпали із масовим цвітінням черешні, персику, вишні, сливи, аличі, абрикосу, суниць  у  південних та центральних,  областях За експертною оцінкою було пошкоджено та загинуло від 50 до 100% бруньок. Відмічено пошкодження сходів ярового  ячменю та рослин ріпаку..

       У другій половині місяця за рахунок дощів створилися сприятливі агрометеорологічні умови для вегетації усіх сільськогосподарських культур у центральних областях, також вони залишалися сприятливими у західних областях, де з підвищенням температури повітря відбулося покращення  теплозабезпечення. 

       У кінці місяця покращилися умови і в багатьох районах південно-східних та східних областей, де кількість опадів досягла або перевищила декадну норму.  

       Станом на 30 квітня запаси продуктивної вологи під озимими культурами на більшості площ оцінювалися як добрі та задовільні. У Криму, багатьох районах  південних, окремих районах Луганської, Донецької областей - незадовільні.

Інформація надана Українським гідрометеорологічним центром.

May 14 2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru