Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 3

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
•  0 коментарів• 414 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови на території України у Червні 2020 року
3). Поточні агрометеорологічні умови

АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ У ЧЕРВНІ 2020 РОКУ

Червень 2020р. на більшій частині території країни виявився одним із найтепліших. Середня місячна температура виявилася на 1,9°С (південь) - 4,3°С (північ) вищою за норму. До цього часу найвищі середні місячні температури у червні спостерігалися у 1964, 1999, 2019 роках. Кількість днів із температурами вдень вище +30°С за місяць у західних та Житомирській областях досягала 1-9, на решті території країни - 11-19 днів. Кількість днів із температурами+35-37°С місцями у південних, східних, центральних та північних областях досягала 1-6 днів. В окремих районах Житомирської, Київської, Чернігівської та Луганської областей було досягнуто або на 1°С перевищеноабсолютний максимум температури повітря червня за період спостережень із 1951 року.

Найбільше опадів за червень зафіксовано на метеостанціях Івано-Франківської області: Пожежевська – 462мм, Яремча- 395мм та Долина – 325мм. Найменше опадів випало у Бахмуті Донецької обл. – 8мм.

Агрометеорологічні умови у червні для формування урожаю усіх с-г. культур були неоднорідними по території України.

У західних областях, де у червні випала надмірна кількість опадів, дозрівання зерна ранніх колосових культур відбувалося за несприятливих умов. Надмірне зволоження ґрунту спричиняло локальне полягання рослин, сприяло інтенсивному росту бур'янів, активізації, розвитку та поширенню грибкових захворювань, створювалися умови для «стікання» зерна. Відмічалося ураження посадок картоплі фітофторозом та інтенсивне розповсюдження колорадського жука, місцями відмічене загнивання бадилля, гниття ранніх сортів черешень та вишень. Погодні умови не сприяли накопиченню цукрів в плодах та ягодах. Дощова погода негативно впливала на закладку урожаю винограду, спостерігалося опадання квіток та зав'язі. Дощі та паводки на річках Карпатського регіону спричинили пошкодження та загибель частини посівів. У понижених місцях рельєфу спостерігалось підтоплення сільгоспугідь, пасовищ, приватних садиб .

У центральних та південних областях збереження жаркої погоди із періодичними дощами обумовлювало прискорений фазовий розвиток сільгоспкультур. Дозрівання зерна відбувалося на 1-2 тижні раніше середніх багаторічних строків. Однак через вкрай нерівномірний розподіл опадів зберігалися площі, де ґрунтова засуха під ранніми хлібами не припинялася, відмічалося збільшення посушливих площ.

На окремих площах південних областей, в районах, де відмічалися сильні зливи, через підвищену вологість повітря на посівах озимої пшениці відмічалось почорніння колосу, спостерігалось ураження соняшнику борошнистою росою. Високі температури ґрунту (вище +25 °С) на глибині 10 см негативно впливали на ріст та розвиток бульбокоренеплодів.

Станом на 30 червня запаси продуктивної вологи під усіма с.-г. культурами , які залежали від кількості опадів, були надзвичайно строкатими та оцінювалися від оптимальних і надлишкових до недостатніх та посухи.

У кінці червня зерно озимих культур досягло молочної, воскової або повної стиглості. На багатьох площах південних областей розпочалося масове збирання зерна озимих пшениці та ячменю.

Огляд складений Українським гідрометцентром. Відділ агрометеорології

July 06 2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru