Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
•  0 коментарів• 313 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови на території України у Березні 2020 року
3). Поточні агрометеорологічні умови

Внаслідок дуже раннього розвитку весняних процесів перехід середніх добових температур повітря через +5 °С на більшій частині території країни відбувся у надзвичайно ранні строки – на 25-35 днів раніше середніх багаторічних строків. Агрометеорологічні умови, які склалися у березні, були досить складними практично для усіх сільськогосподарських культур, в тому числі і плодових .

Повернення холоду із досить інтенсивними морозами було характерним для клімату України у березні. Для рослин озимих зернових культур суттєвої загрози не виникало. Однак метеорологічні станції багатьох областей відмітили локальні пошкодження листкової поверхні озимини. Зниження температури повітря до нічних морозів було вкрай небезпечним явищем для квітучих абрикосів та персиків, які зацвітають найраніше і витримують лише до мінус 1-3 °С. Відмічалося пошкодження, місцями загибель бруньок та бутонів інших плодових дерев.

Упродовж місяця утримувалася нехарактерна для березня надзвичайно низька вологість повітря, яка упродовж 7-17 днів знижувалася до 16-30%. Внаслідок цього при посилені вітру до 5 м/с і більше спостерігалися суховії, що пригнічували рослини. У південно-східних районах відмічалися слабкі пилові бурі.

Погодні умови обумовлювали інтенсивну витрату вологи з верхніх шарів ґрунту. Хоча завдяки періодичним зниженням температури верхній 0-10 см шар ґрунту до кінця березня на більшості площ ще був достатньо зволожений. Одночасно значно збільшилися площі, де цей шар ґрунту вже майже зовсім сухий. Навіть в окремих районах західних областей на піщаних та супіщаних ґрунтах спостерігалося пересихання верхнього 5-ти сантиметрового шару ґрунту, що затримувало та ускладнювало проростання насіння та утворення сходів посіяних ранніх ярих зернових та зернобобових культур.

У березні у багатьох районах південних областей не було жодного ефективного дощу, внаслідок цього на більшості посівних площ запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту оцінювалися як найнижчі для ранньовесняного періоду. Найгірша ситуація спостерігалася в Одеській області, де запаси вологи у 2-3 рази менші середніх багаторічних показників, на півдні області та у центральних районах спостерігається ранньовесняна засуха.

В цілому ж прогрівання та ступінь зволоження верхніх шарів ґрунту дозволяли в надзвичайно ранні строки (на 3-4 тижні раніше середніх багаторічних строків) проводити сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур.

Огляд складений Українським гідрометцентром. Відділ агрометеорології

April 10 2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru