Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
•  0 коментарів• 434 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови на території України у Жовтні 2019 року
3). Поточні агрометеорологічні умови

Агрометеорологічні умови  у жовтні 2019 року

Упродовж жовтня в Україні переважала дуже тепла для середини осені із дефіцитом опадів на більшій  частині території погода. Внаслідок чого у багатьох  областях складалися  несприятливі агрометеорологічні умови для початкового  росту і розвитку озимих культур  під урожай 2020.

Лише в областях півдня та сходу дощі у кінці першої декади місяця покращили агрометеорологічні умови. Вони припинили засуху на та поповнили  вологозапаси ґрунту. Сприятливим фактором було також підвищення температури та відносної вологості повітря, що сприяло проростанню зерна та утворенню сходів. Заморозки на поверхні ґрунту та у повітрі   на початку та в кінці місяця шкоди посівам озимини, де вже з’явилися сходи, не завдали.

Однак загальний дефіцит опадів впродовж вересня-жовтня  (сумарна кількість опадів в середньому по Україні склала лише 50-70% норми, у Київській, Черкаській, Хмельницькій, Тернопільській, Рівненській, Миколаївській областях – 25-40% норми) обумовив одне із найгірших  за останнє десятиріччя зволоження орного шару ґрунту під озимими культурами на початок холодного періоду; у південно - східній половині країни  на рівні 70-100%, у північно - західній  половині - на рівні 30-60% від середніх багаторічних показників.  Метровий шар ґрунту переважно був зволожений у 2-3 рази гірше, ніж за середніми багаторічними показниками, за винятком Дніпропетровської та Херсонської областей, де запаси вологи були більшими за  середні показники. Найбільш складні умови спостерігалися у Черкаській області, де відмічався  найбільший дефіцит опадів,  а  посуха тривала 3-5 місяців.

Майже на половині запланованих площ завершення сівби озимих відбувалося в сухий ґрунт, або в ґрунт із недостатніми для проростання зерна та появи сходів запасами вологи.

Для початкових етапів росту та розвитку озимих культур на багатьох площах центральних, північних та місцями західних областей умови виявилися критичними, відбувалася затримка проростання зерна, сходи на ранніх посівах формувалися нерівномірні, плямисті, не утворювалися вузлові корені. Через дефіцит вологи у ґрунті на більшості засіяних  площ  рослини відставали у  розвитку порівняно із середніми багаторічними показниками на 1-2 тижні.

Одночасно, на тих площах де було достатньо вологи, високі температури повітря у жовтні активізували вегетацію і фазовий розвиток рослин відповідав середнім багаторічним показникам.

Огляд складений Українським гідрометцентром. Відділ агрометеорології

 

November 05 2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru