Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
•  0 коментарів• 359 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови на території України у Серпні 2019 року
3). Поточні агрометеорологічні умови

Агрометеорологічні умови у серпні 2019 року

Агрометеорологічні умови для завершення вегетації пізніх сільськогосподарських культур та підготовки ґрунту до сівби озимих урожаю наступного року у серпні були неоднорідними по території та у часі.

Упродовж місяця на переважній частині території відмічався стійкий дефіцит опадів. Лише у першій половині серпня значні, місцями сильні, опади відмічалися із переміщенням декількох активних атмосферних фронтів та циклонів на території західних та південних та південно -східних областей. Дощі були переважно зливового характеру, часто супроводжувалися шквалами та градом.

У другій половині місяця переважала жарка погода на всій території країни, особливо жаркою вона виявилася у західних областях, де у третій декаді серпня рівень середньої декадної температури (на 5-6 0 С вище норми) був одним із найвищих за весь період метеорологічних спостережень. У третій декаді незначні опади відмічалися лише в окремих районах західних областей, на решті території було абсолютно сухо. Внаслідок таких умов поповнення запасів вологи у ґрунті не відбувалося, на фоні дуже високих температур повітря (максимальна температура досягала +32-37 °С) поглиблювалася та поширювалася ґрунтова засуха.

Сівба озимого ріпаку, кліматично обґрунтовані строки посіву якого закінчуються у першій декаді вересня, відбувалася у складних умовах, часом припинялася через абсолютно сухий ґрунт. Лише на невеликих площах західних та північних областей зволоження орного шару ґрунту було задовільним і дозволяло проводити сівбу.

Найбільш складні умови спостерігалися у центральних областях (особливо Черкаська, Полтавська та прилеглі райони інших областей), де період без ефективних дощів досягав 30- 45 днів. А загальний (з початку літа) недобір опадів досягав 40-75 % норми. В окремих районах Черкаської та Полтавської областей кількість опадів за літо (червень – серпень) була найменшою за період метеорологічних спостережень з 1961 року. Схожий дефіцит опадів у цих областях спостерігався у роки найбільш жорстких засух - 1972, 1975 та 2017.

Високі температури ґрунту на глибині 10 см (+25-29°) вище уповільнювали ріст бульб картоплі та коренів цукрового буряку.

Переважно сонячна погода сприяла накопиченню цукру в плодах та підвищенню цукристості у буряках, збору врожаю пізніх та технічних культур. Пізні та технічних культур завдяки раннім строкам сівби, підвищеній теплозабезпеченості та дефіциту вологи в ґрунті, на багатьох площах на 2-3 тижні раніше звичайного завершили вегетацію.

Огляд складений Українським гідрометцентром. Відділ агрометеорології

September 06 2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru