Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
•  0 коментарів• 963 переглядів •Друк
Чи можна зупинити бурштинову лихоманку?
Чи можна зупинити бурштинову лихоманку?

Напевно всім відомо, що найбільше природне багатство Рівненщини водночас є найбільшою її проблемою. Бурштин, поклади якого тут досягають майже промислових масштабів та мають національне значення, саме це могло би сприяти збагаченню цього краю, його розвитку і благоустрою, він навпаки став причиною знищення північних районів.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру в Рівненській області, площа порушених земель перевищує тисячу гектарів, але це показник дворічної давнини, а несанкціоновані розробки бурштину безупинно вгризаються в усе нові ділянки полів та місцевих лісів, та висушують ріки й озера.


В обласному управлінні лісового і мисливського господарства нараховують ще майже 2,3 тисячі гектарів знищених від видобутку земель, які перебувають у користуванні державних лісогосподарських підприємств. Тому розмову в даній статті ми поведемо про наболіле — як зупинити руйнівний видобуток «сонячного каменя» і повернути до життя знищенні від видобутку землі.

Найбільше ця біда зачепила такі райони: Рокитнівський, Дубровицький, Сарненський, Володимирецький, а останнім часом лихоманка перекинулася ще на два райони: Березнівський і Зарічненський.

Промисловий видобуток бурштину відповідно до законо­давства здійснюють лише два підприємства на території України, це «ДП «Бурштин України» та ТОВ «Центр «Соняч­не ремесло». Що до решти то це само­вільне захоплення територій без будь-яких дозвільних до­кументів, тобто землі для роз­робки родовищ не відводяться взагалі, а після видобутку ніхто не приводить використаний земельний участок у належний стан, зазви­чай це робиться згідно з вдобреними проекта­ми рекультивації.

Державні землі сільськогосподарського призначения найбільше потерпають, а також водні об"єкти та ліси. Але й приватні земельні ділянки (паї). ця біда теж не обминула.

Копачі нікого не питають, самовільно заходять на землю будь-якої власності. Власники не щодня їздить на свої обідця, буває різне: вдень усе ще було в порядку, а вночі його вже спустошили...

За такі дії на копачів має бути заведено дуже багато судових позовів, але для цього у сучасному законо­давстві має бути чітко прописана відповідальність за такі дії. На сьогоднішній день Вам відшкодують збит­ки, якщо вам вдасться впіймати зловмисни­ка та доведете, то саме він знищив вашу ділянку. Звісно слід розуміти і те, що спіймати злочинця буде дуже важ­ко.

Як правило, правоохоронні вже нікого не застають на місці злочину. Але якщо зловлять копача з лопа­тою чи помпою, найбільше пока­рання, що його чекає то це вилучення знаряддя праці, та буде виписано мінімальний штраф.

Розкопки бурштину дуже згубно впливають на природне середовище. Від такого видобутку грунт під­мивається та падають дерева. Ліс­ники вирівнюють понищену те­риторію, проводять рекультива­цію, заново засаджують, а копачі заходять навіть по другому колу у цей молодняк і вся робота на смарку.

На водних об"єктах проблема інша: видобуток відбувається за допомогою водяних помп, тобто з річок і озер викачують воду. Якщо колись Полісся було заболоченим, то зараз тут води практично немає. Торік, у посуху, одне з великих озер Нобель у Зарічненському районі, куди збігаються наші великі річки, було наполовину висушене. Та­кого місцеві жителі не пам"ята­ють. Вода йде... Мали претензії й від сусідньої Білорусі. Прип"ять, яка впадає у Дніпро, частково за­ходить на її територію, і там гак само впав рівень воли. А якщо вона й повертається в річки, то вже не має такої чистоти, як раніше. Це глобальні проблеми.


Напевне кожен із нас запитував сам себе чому ж досі не прийнято кардинальних рішень для спрямування видобутку бурштину в законне русло.

Уся палата народних депутатів, які балотуються в даній області, завжди обіцяють, що зроблять усе, аби відповідний закон був нарешті прийнятий. Але ставши депутата­ми, вони починають виправдовувати­ся, що у Верховній Раді недостат­ньо голосів для прийняття даної постанови.

Тому потрібно вдосконалювати та спрощувати порядок отримання дозвільних документів для законного видобутку бурштину. Це також дало б можливість працювати людям в даній сфері на законних підставах, сплачуючи при цьому податки та мати за обов’язок повернення використаних земель до життя, тим самим проводити рекультивацію на відпрацьованих територіях.

Водно­час необхідно посилити відпо­відальність за незаконний ви­добуток бурштину. Забезпечити надійну охорону перспективних площ та родовищ. Врегулювати механізм одноосібного видобутку , па родовищах, розробка яких у виробничих масштабах є нерен­табельною.

На Волині показали прик­лад, і зараз у вирішенні даного пи­тання вони на крок попереду від влади. При Волинській обласній раді створили комунальне підприєм­ство, яке працює згідно з існую­чим законом про розробку надр. Таке підприємство, відповідно до закону, отримує ліцензію, йому відводиться земля для про­мислової розвідки чи промисло­вого видобутку, воно наймає місцеве населення для роботи, сплачує орендну плату. А після завершення робіт обов"язково здійснює рекультивацію на від­працьованій території.

Наприклад на Рівненщині до такого не додумались, так як ніяк не вирішується проблема двовладдя в Рівненській обласній раді. Маємо двох голів: спочатку був обраний представник від од­нієї партії, якого невдовзі звіль­нили, а на його місце обрали представника від іншої партії. Однак попереднього голову через суд було поновлено на посаді, але на сесії обласної ради 17 червня обидва представники озву­чили заяви про своє звільнення за власним бажанням. А вибори нового голови ще не відбулися.

Оскільки на минулих сесіях йшла мова про необхідність ство­рення комунального підприєм­ства, яке на законних підставах залучатиме інвесторів до видо­бутку бурштину, то є надія, що, як тільки будуть врегульовані всі організаційні моменти, депутати обов’язково повернуться до даного питання.

December 23 2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru