Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 2

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
•  0 коментарів• 1349 переглядів •Друк
Шокуюче зменшення полезахисних лісових смуг в Україні
Шокуюче зменшення полезахисних лісових смуг в Україні

Через незаконну вирубку назавжди зникли близько 10000 гектарів лісозахисних смуг на полях країни. Україна втрачає тисячі гектарів полезахисних смуг, що мають захищати сільськогосподарські угіддя від посухи та ерозїї грунлв. Про це свідчать результати моніторингу стану захисних насаджень, проведеного фахівцями Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.


У всіх без виключення вказаних адмппстративно-територіальних одиницях виявлено серйозне відхилення фактичних плош зелених захисних насаджень від показників які визначені за даними експлікації землі у проектах роздержавлення та приватизації земель сільськогосподарських підприємств за 1995-1997 роки. Загальні втрати лісових смуг у 12-и регіонах країни становлять більше ніж 10 071 гектар. Дерева у більшості випадків просто вирубують мюцеві мешканці, а все для побутових потреб або ж для перепродажу як дрова чи пиломатеріал.

Найбільші втрати захисиих лісосмуг полів були зафіксовані у таких областях: Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Одеській облас­тях. Інші адміністративно-територіальні одиниці зазначили значно менше, але втрати суттєві: Кіровогадська, Хмельницька, Днтропетровська та інші.

Полезахисні ліcосмуги затримують сніг та зберігають вологу для майбутнього врожаю, не дають зливам змивати родючий грунт з полів стримують вітер та пилові бурі. За експертними оцінками, на полях, які захищені лісосмугами, швидкість вітру знижується приблизно на 20-30%,а вологiсть повітря збільшується приблизно на 3-5%, десь удвічі знижуеться непродуктивне випаровування вологи з грунту. Врожайність зернових підвищуеться на 5-7 ц/га.

Наявність лісосмуг є принциповою умовою ефективного агровиробництва в степових регіонах України, де як раз і зафіксоване найбільш активне їх знишення.

Збереження полезахисних лісових смуг відіграє ключову роль для захисту грунтів та потребує координації зусиль кількох державних структур. На основі проведеного моніторингу ми готуємо розгорнуту аналiтику у розрізі областей України.

Всю інформацію передають до Кабiнету Міністрів України для вжиття необхідних заходів.

Також відмітимо, що виявлена проблема вкотре доводить необхідність впровадження в державі ефективного механизму контролю використання та охорони земель.

December 19 2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru