Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 8) Конспект лекцій з астрономії.
Статті: 8) Конспект лекцій з астрономії.
1.2) Одиниці вимірювання в астрономії.

Відстані, з якими має справу астрономія, дуже великі. Використовувати тут звичні для нас одиниці вимірювання незручно і складно. Тому для вимірювання великих відстаней в астрономії застосовують деякі інші одиниці:


2) Основні відомості із сферичної тригонометрії.

Для рішення цілої низки питань гідрометеорологу необхідні відомості про положення світил на небесній сфері, тобто знання з розділу астрономії, який називається сферична астрономія.


3) Основи сферичної астрономії.

Розділ астрономії, який вивчає положення світил на небесній сфері, називається сферичною астрономією. Вона базується на основних положеннях сферичної тригонометрії.


4) Небесні (астрономічні) координати.

Як вже згадувалось, небесні координати – це система чисел, які визначають положення різних об’єктів на небесній сфері по відношенню до деяких площин, ліній та точок. І в залежності від того, що прийнято за основну площину і за точку відліку в астрономії використовується декілька систем небесних координат: горизонтальна, екваторіальна, екліптична, галактична.


4.2 Екваторiальна система координат.

Основною площиною в екваторiальнiй системi координат є площина небесного екватора. Полюсами даної системи є пiвнiчний i пiвденний полюси свiту. Існує двi системи екваторiальних координат: перша та друга. Маючи одну й ту ж основну площину, вони розрiзняються точками початку
вiдлiку.
Початком вiдлiку першої екваторiальної системи координат є верхня точка перетину небесного екватора з меридiаном, тобто пiвденна точка Q небесного екватора, а початком вiдлiку другої системи є точка
весняного рiвнодення, яка позначається знаком сузiр'я Овна.


4.5 Паралактичний трикутник та перетворення небесних координат.

Паралактичним трикутником РМZ називається фігура на поверхні небесної сфери, яка утворена дугами трьох великих кіл сфери: небесного меридіана, кола схилення та кола висоти світила. Вершини його –
північний полюс Р, зеніт Z і світило М (рис. 4.9).


5) Добове обертання небесної сфери.

Видимий добовий рух небесних світил здійснюється по їх добових паралелях і пояснюється обертанням Землі навколо своєї осі.
Протягом доби небесне світило підіймається на сході (рухаючись по добовій паралелі), досягає найвищого свого положення на небесному склепінні в момент перетину місцевого небесного меридіана й опускається до заходу.


5.2 Умови перебування світила над горизонтом. Умови сходу та заходу світил.

Раніше розглянуті формули розрахунку висоти світила в нижній та верхній кульмінації дозволяють з’ясувати умови його перебування над горизонтом, тобто заходить чи не заходить воно у певній місцевості.


5.3 Вид зоряного неба на різних широтах.

Через кулеподібність Землі вид зоряного неба в місцевостях з різною географічною широтою ϕ неоднаковий і визначається, як вже пояснювалось, теоремою про висоту полюса світу над горизонтом:


Друга екваторіальна система координат

У другій екваторіальній системі координат положення світил визначається двома координатами: схиленням світила δ і прямим сходженням α .


Загальна картина будови всесвіту

Що таке Всесвіт?
Коли говорять про Всесвіт або космос, зазвичай, розуміють під цим словом оточуючий нас макросвіт: небесні тіла, їх системи, зоряний пил та інше. Тобто Всесвіт – це увесь матеріальний світ, безмежний у просторі і який розвивається з часом.


Зв’язок між висотою полюса світу та широтою місця спостереження (теорема про висоту полюса світу).

Якщо дивитись на Земну кулю з боку Всесвіту, то положення осі світу не змінюється і в будь–якій точці земної поверхні вона завжди паралельна осі обертання Землі. Напрям же прямовисної лінії, а отже і
площини істинного горизонту, яка є дотичною до поверхні Землі, змінюється при зміні широти місця спостереження (рис. 4.5).


Основні елементи небесної сфери

Для визначення положення світил (зокрема Сонця) на небесній сфері необхідно встановити їхні координати. Небесні координати – це числа, які визначають положення різних об’єктів на небесній сфері по відношенню до деяких площин, ліній, точок.


Перша екваторіальна система координат

Положення свiтила М на небеснiй сферi в першій екваторіальній системi координат визначається його схиленням δ і годинним кутом t (рис. 4.2).

Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru