Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 17). Научні публікації
Статті: 17). Научні публікації
1). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови вирощування та врожайність цукрового буряку в Вінницькій області.

Розглядаються в порівнянні показники фотосинтетичної продуктивності цукрового буряку й агрокліматичні умови вирощування культури за період 1986-2005 рр. та очікувані їх зміни, розраховані за сценарієм зміни клімату RCP 8,5 за період 2015-2050 рр. на території лісостепової області України - Вінницької.


2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови вегетаційного періоду основних сільськогосподарських культур

Розглядаються в порівнянні показники волого-температурного режиму за період 1986 – 2005 рр. (базовий період) та очікувані їх зміни, розраховані за різними сценаріями змін клімату: GFDL-30%, А1В, А2, RCP4,5 та RCP8,5 на період з 2021 – 2050 рр. по території України.

Розрахунки показали, що очікуються найбільш різкі зміни кліматичних показників тепла та вологи в різних природно – кліматичних зонах в разі реалізації сценаріїв GFDL-30 %, А1В та А2. В разі реалізацій сценаріїв змін клімату RСР4,5, RСР8,5 термічні показни-ки очікуються на рівні середніх багаторічних в усіх природно-кліматичних зонах, окрім Пі-вденного Степу, де вони зростуть.

Різких змін в розподілі річних опадів по території Украї-ни за цими сценаріями не слід очікувати. При цьому для більшості регіонів тренд на збільшення кількості опадів найбільш можливий у випадку розвитку сценарію викидів RCP4.5. Проте очікується певне зменшення загальної кількості опадів за рік в цілому, та особливо за літні сезони впродовж вегетаційного періоду сільськогосподарських культур.

Ключові слова: зміна клімату, потепління, вегетаційний період, температура повітря, суми температур, опади, вологозабезпеченість, коефіцієнт зволоження.


3). Моделювання продуктивності соняшнику в умовах майбутніх змін клімату в Україні за сценаріями антропогенного впливу RCP

У статті розглянуто агрокліматичні умови формування продуктивності соняшнику під впливом змін клімату за сценаріями RCP 4.5 і RCP 8.5 . На основі моделі водно-теплового режиму та формування продуктивності соняшнику проведено розрахунки та порівняльний аналіз урожайності насіння соняшнику в кліматичні періоди 1986-2005 рр. та 2021-2050 рр.

При реалізації обох сценаріїв очікувані погодні умови будуть більш сприятливими для вирощування соняшнику в Східному Лісостепу України. Найбільший ризик недобору врожаю насіння соняшнику в окремі роки очікуватиметься в Південному Степу України, найзначніші втрати слід очікувати за умов реалізації сценарію RCP4.5.

Ключові слова: соняшник, період вегетації, зміни клімату, агрокліматичні умови, ризи-ки недобору врожаю.


Proceedings of articles the international scientific conference Czech
Труды включают материалы международной научной конференции «ПРЕИМУЩЕСТВА НАУКИ».

Вплив змін клімату на продуктивність лучної і степової рослинності в степовій зоні України

Досліджено вплив змін клімату на агрокліматичні умови росту, розвитку та формування продуктивності лучної та степової рослинності в Лісостеповій зоні України за три періоди: 2021-2030 рр., 2031-2040 рр., 2041-2050 рр. Розрахунки очікуваних умов виконувались за сценаріями змін клімату RCP4.5 та RCP8.5.


Вплив погодніх умов на формування врожаїв насіння багаторічних сіяних трав

На основі обробки багаторічних спостережень за умовами формування продуктивності багаторічних сіяних трав встановлені статистичні залежності формування врожаю від метеорологічних величин за різні проміжки часу впродовж вегетаційного періоду.

Ці залежності характеризуються високими значеннями коефіцієнтів кореляції, що дає змогу використовувати їх для розрахунків очікуваного врожаю багаторічних сіяних трав із завчасністю 1 місяць.


Все що потрібно знати про досходові гербіциди.

На сьогодні серед аграріїв кукурудза займає передове місце на українському полі. Кліматичні умови змінюються, вирощуються нові сорти посівного матеріалу, так само для цих сортів розробляються нові засоби захисту рослин (ЗЗР)...


Данілова Н.В. Оцінка впливу змін клімату на продуктивність проса в центральному районі України

Виконано дослідження впливу змін клімату на формування продуктивності проса шляхом порівняння даних за сценарієм RCP4,5 та середніх багаторічних характеристик кліматичних та агрокліматичних показників. Оцінено вплив агрокліматичних умов на динаміку приростів різних рівнів агроекологічної урожайності. Дана оцінка впливу агрокліматичних умов на формування урожаю проса в умовах зміни клімату. Встановлено відмінності в оптимальних значеннях інтенсивності ФАР, температури повітря і характеристик зволоження для центрального району України.

Ключові слова: просо, зміна клімату, урожайність, температура повітря, прирости, опади, вологозабезпеченість.


Как выбрать розы

Какие цветы следует дарить? Где лучше купить? Это одни из самых часто задаваемых вопросов. Но также многие ошибочно думают, что тратить деньги на покупку цветов не имеет смысла, поскольку все равно выбросят. Загвоздка же заключается в том, что любая представительница прекрасного пола будет счастлива от столь прекрасного знака внимания.Метод кінцевих різниць(метод сіток)

Метод сіток, чи метод кінцевих різниць є одним з найпоширеніших методів чисельного рішення рівнянь із частинними похідними. Він заснован на введенні деякої різничної сітки в розглянутій області. Значення похідних, початкові і граничні умови виражаються через значення функцій у вузлах сітки, у результаті чого виходить система алгебраїчних рівнянь, називана різничною схемою. Вирішуючи цю систему рівнянь, можна знайти у вузлах сітки значення сіткових функцій, що приблизно вважаються рівними значенням шуканих функцій.


Методические указания по изучению дисциплины "Агрометеорология"

Методические указания составлены ст. преподавателем кафедры математики и физики Н.А. Поповой в соответствии с государственными стандартами по образованию.


Моделювання врожайності ярого ячменю в україни з використанням супутникових вегетаційних індексів

Розглянуто результати чисельних експериментів щодо моделювання врожайності ярого ячменю по областях України за допомогою регресійних моделей, побудованих з використанням супутникових вегетаційних індексів NDVI і NDWI та похідних від них. У моделях використано також регіональний індекс блокування атмосфери для врахування циркуляційних умов у період вегетації. Верифікація моделей показала задовільну точність прогнозування врожайності з високою завчасністю.


Огляд метеорологічних та синоптичних умов по Одеській області за Жовтень 2019 року

У жовтні на території Одеської області спостерігалась переважно тепла погода. На всіх станціях середньомісячна температура перевищила кліматичну норму на 0,9…2,6 °С, в Одесі на 1,7 °С. Причому в 1-й декаді температурні показники були близькими до норми, а у другій декаді відхилення від норми
становили 3,3…4,4 °С, за винятком ст. Сарата (0,2 °С). Максимальна температура повітря у найбільш теплі дні досягала 20…23 °С, мінімальна температура знижувалась до 2,2 °С. Абсолютний максимум температури по м.Одеса не був перевищений.


Огляд метеорологічних та синоптичних умов по Одеській області за серпень 2019 року

У серпні 2019 року переважала суха, тепла погода, в останню декаду, навіть, спекотна. Найхолоднішою була перша декада, а найтеплішою – третя. Відхилення середньої декадної температури від норми наприкінці серпня досягали 4,8…6,3°С зі знаком «плюс».


Опис метеорологічних та синоптичних умов по Одеській області за липень 2019 року

Місяць липень на Одещині видався, на відміну від попереднього, значно прохолоднішим, що стало свого роду аномалією для літнього сезону. Чітко просліджується по декадах зміна синоптичних процесів, які, в свою чергу, обумовили відповідні температурні показники.


Опис метеорологічних та синоптичних умов по Одеській області за вересень 2019 року

Опис метеорологічних та синоптичних умов по Одеській області за вересень 2019 року


Підготовче відділення ОДЕКУ запрошує пройти підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання.

Для повного забезпечення абітурієнтів рівним доступом до вищої освіти здобутих на основі повної загальної чи середньої освіти відповідаючи державним вимогам проводиться зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Незалежне оцінювання проводиться кожного року з використанням передових технологій педагогічного тестування.


План для курсової та дипломної: як складати та їх відмінності

На початку написання Вашої наукової роботи Ви закріплюєте тему роботи і першим етапом є складання плану роботи. Важливо розмежувати Ваші розділи роботи за логічним зв'язком. Якщо обсяг курсової роботи не великий, може вистачити два розділи, проте є випадки коли роботу з невеликим обсягом потрібно оформити на три розділи. 


Разумова С.Т., Дронова О.О. Біологія. Конспект лекцій

У конспекті лекцій викладено основні положення біологічної науки, розкриті поняття клітинної теорії, генетики, походження людини.
Наведений систематичний огляд органічного світу. Конспект лекцій призначений для студентів напряму «Екологія» денної та заочної форми навчання, а також може бути корисним для екологічних факультетів сільськогосподарського профілю.

Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru