Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 30
Новий користувач: sanchopex
Останні статті
Методи прогнозів запасів продуктивної вологи на...
Мульчирование почвы с помощью черного агроволок...
Принципи та методи підготовки агрометеорологічн...
Оперативно-прогностична та режимно-довідкова ін...
Збирання, опрацювання та узагальнення даних спо...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Где купить печное то...
Конкуренция на рынке...
Магістратура в Польщ...
Косилки роторные для...
Посуда Bohemia – выб...
Новая квартира – нов...
Доставка контейнерны...
Наш сад
Поточні умови

Агрометеорологічні умови у жовтні 2017 року

У жовтні в Україні спостерігалися неоднорідні по території та у часі умови для росту та розвитку озимих культур.

У першій декаді у східній половині країни на полях із озимими культурами тривала ґрунтова засуха різного ступеню. На частині площ орний шар ґрунту був сухим зовсім, умови для осінньої вегетації озимих культур там були складними, сходи утворювалися із затримкою та зріджені. Одночасно у західній частині країни, в районах випадіння сильних дощів, стримувалося завершення сівби озимих та збирання пізніх культур, низькі температури повітря та ґрунту, заморозки уповільнювали розвиток посіяної озимини. Заморозки були несприятливими для викопаних, але невкритих коренеплодів та городини.

Агрометеорологічні умови другої декади жовтня на переважній частині території країни для озимих культур складалися сприятливо, що було забезпечено достатнім та оптимальним зволоженням ґрунту та температурним режимом близьким до оптимуму. Швидке наростання ефективного тепла активізувало вегетацію, сприяло проростанню зерна, утворенню сходів та початку кущіння. Лише у Херсонській області більшість районів залишалася в умовах жорсткої ґрунтової засухи.

У третій декаді жовтня із зниженням середніх добових температур повітря до +5° припинилися активні ростові процеси на посівах у північних, центральних та східних, а у кінці декади і у західних областях. У південних областях за рахунок більш високих температур вегетація була більш активною.

У кінці жовтня запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту під озимими культурами на більшості площ були оптимальними, на багатьох площах західних та північних областей надмірними. Одночасно на більшості площ Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, окремих площах Кіровоградської, Харківської та Луганської областей зволоження орного шару ґрунту залишалося недостатнім.

За даними агрометеорологічних спостережень у кінці жовтня на 30% площ рослини озимих культур в основному досягли фази кущіння. На більш пізніх посівах відмічалося утворення сходів, 3-го листка, вузлових коренів, проростання зерна.

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru