Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 2

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Опис метеорологічних та синоптичних умов по Оде...
Огляд метеорологічних та синоптичних умов по Од...
Опис метеорологічних та синоптичних умов по Од...
Agrotorg.in.ua - лучший помощник агронома
Правила посадки плодовых деревьев.
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Лучшие мотоблоки в У...
Системный фунгицид: ...
Растущий — светодиод...
Что сажать после под...
Техника для заготовк...
LED лампы для растений
Как правильно выбира...
Наш сад
•  0 коментарів• 1069 переглядів •Друк
Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур у жовтні 2015 року.
Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур  у жовтні  2015 року.

Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур у жовтні 2015 року

У жовтні в Україні спостерігалися неоднорідні по території та складні умови для росту та розвитку озимих культур. Опади, які спостерігалися у західній половині країни, поповнили запаси вологи верхніх шарів ґрунту до достатніх та задовільних значень. Однак рослинам для повноцінного розвитку не вистачало ефективного тепла, тому більшість посівів були слабко розвиненими.

Одночасно сонячна погода вдень та від’ємні нічні температури були сприятливими для проходження рослинами першої фази загартування та яровизації на посівах, де вже розпочалося кущіння.

Найбільш несприятливі агрометеорологічні умови, як і в попередній період, утримувалися у східній половині країни, де як і раніше, тривала посуха. На значних площах вологи не вистачало навіть для проростання зерна.

На кінець осені запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту (0-20 см) під озимими культурами у західних, майже на всіх площах північних, у Вінницькій, на більшості площ Одеської та на окремих площах Сумської областей сформувалися на рівні достатніх та оптимальних. В окремих районах Київської, Чернігівської, багатьох районах Черкаської, Кіровоградської, Одеської областей запаси вологи орного шару ґрунту оцінювалися як недостатні .

У Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях волого запаси ґрунту були переважно незадовільні. На більшості площ Харківської, на окремих Полтавської, Дніпропетровської та Миколаївської областей орний шар ґрунту був зовсім сухий .

Запаси продуктивної вологи метрового шару ґрунту під озимими культурами на кінець осені на багатьох площах західної частини країни, Одеської, Херсонської та Донецької областей сформувалися на рівні середніх багаторічних. У Запорізькій, Миколаївській, на окремих площах Київської, Кіровоградської, Херсонської, Луганської, Чернігівської, Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської, Вінницької областей запаси продуктивної вологи метрового шару ґрунту були удвічі - втричі менше середніх багаторічних значень.

У Харківській, Дніпропетровській та Полтавській областях через сухість та сильну цементацію ґрунту, за відсутності опадів, запаси вологи у метровому шарі не визначалися.

У кінці місяця озимина у північних, східних та центральних областях припиняла активну вегетацію. В залежності від строків сівби озимі культури знаходилися у різних фазах розвитку: ранні посіви у фазах розгортання 3-го листка, утворення вузлових коренів та кущіння, на пізніх посівах відмічалося проростання зерна та сходи.

Зважаючи на обставини, що склалися нинішньої осені, існує велика ймовірність того, що майже на половині засіяних площ рослини остаточно припинять вегетацію у початкових фазах розвитку – сходів та утворення вузлових коренів. Лише на невеликих площах рослини можуть досягти оптимальної для перезимівлі фази кущіння. На частині площ сходи можуть не з’явитись.

___________________________

Інформація надана УГЦ: http://meteo.gov.ua

November 15 2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru