Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 30
Новий користувач: sanchopex
Останні статті
Методи прогнозів запасів продуктивної вологи на...
Мульчирование почвы с помощью черного агроволок...
Принципи та методи підготовки агрометеорологічн...
Оперативно-прогностична та режимно-довідкова ін...
Збирання, опрацювання та узагальнення даних спо...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Новая квартира – нов...
Доставка контейнерны...
Проектирование промы...
Ворота для гаража - ...
Пневматический гайко...
Сонячні батареї від ...
Контроль снабжения н...
Наш сад
•  0 коментарів• 1231 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови у січні 2015 році
Агрометеорологічні умови у січні 2015 році

У січні переважала аномально тепла погода, яка була сприятливою для збереження посівів озимих культур. Лише 6-9 січня відбулося короткочасне сильне похолодання із значними морозами - зниженням середніх добових температур до показників на 3-15°С нижче норми.

Починаючи з другої декади січня до кінця місяця спостерігалася дуже тепла для цього місяця погода, внаслідок чого на багатьох площах Криму, на окремих площах південних та західних областей спостерігалося поновлення ростових процесів. На решті території країни озимі культури перебували у стані неглибокого зимового спокою.

Зважаючи на те, що упродовж зимового періоду промерзання ґрунту у більшості областей північно-східної частини країни була невеликим, а на решті території верхні шари повністю відтанули, складалися сприятливі умови для засвоєння вологи ґрунтом та поповнення вологозапасів.

У першій декаді січня, у період похолодання, мінімальна температура грунту короткочасно знижувалася до мінус 12-15°С на тих площах, де не було достатньо снігового покриву. Упродовж другої-третьої декади мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав знижувалася до мінус 1-9°С, що значно вище критичної температури вимерзання. Загрози для посівів не створювалося.

З середини січня на окремих полях Сумської області утворилася льодяна кірка, у кінці місяця товщина її становила 8-12 мм, площа розповсюдження до 40%.

Відрощування гілок плодових (груші, вишні, яблуні) пошкоджень та загибелі у більшості випадків не виявили. Лише у Криму, Херсонській та Харківській областях відмічалося пошкодження бруньок до 35-60% у відрощених зразках гілок абрикосу, 15-20% бруньок - яблуні. У Криму відмічено загибель 10-75% бруньок верхнього ярусу та 30-50% бруньок нижнього ярусу пагонів винограду. Зразки рослин були відібрані після похолодання, яке спостерігалося на початку січня.

Інформація надана УГЦ

February 17 2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru