Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
•  0 коментарів• 1563 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови у Грудні 2014 та на початку Січня 2015 року
Агрометеорологічні умови у Грудні 2014 та на початку Січня 2015 року


Упродовж грудня в Україні спостерігалися неоднорідні агрометеорологічні умови. У першій декаді переважав зимовий режим погоди,посіви знаходилися у стані зимового спокою. Упродовж другої на більшості днів третьої декади внаслідок аномально теплої погоди на багатьох площах південних, місцями центральних та західних областей спостерігалося відновлення вегетації озимини Зміни у фазовому розвитку майже не спостерігалися, однак на окремих площах (на дуже пізніх посівах) утворилися сходи. У північних та східних областях озимі культури знаходилися у стані неглибокого зимового спокою. Такі погодні умови призводили до витрати поживних речовин рослинами та послаблення їх зимостійкості.

У кінці місяця внаслідок різкого похолодання (до -15-24 °С) мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур знижувалася до -2-9 °С. Але такі температури були значно вищими критичної температури вимерзання, яка за розрахунками агрометеорологів становила -13-18°С. Лише у крайніх північних районах Сумської, Київській та Чернігівській областях мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння наближалася до небезпечних для слабкорозвинених рослин меж -12-15 °С.

Під час наступної хвилі холоду, яка спостерігалася 6-9 січня 2015 року в наслідок вторгнення холодного арктичного повітря, відбулося зниження середніх добових температур до показників на 3-15 °С нижче норми. Абсолютний мінімум температури повітря досягав -20-29 °С. У Чернігівській, в окремих районах Київської, Черкаської, Херсонської та Запорізької областей, де висота снігу не перевищувала 5 см, під час цього похолодання температура ґрунту на вузлі кущіння знижувалася до -12-15 °С. Такі зниження упродовж 1-2 діб могли пошкодити слабкорозвинені рослини озимого ячменю та озимого ріпаку, озимої пшениці у фазі сходів.

January 26 2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru