Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Кухонный гарнитур – ...
Наш сад
•  0 коментарів• 1901 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови у Грудні 2014 та на початку Січня 2015 року
Агрометеорологічні умови у Грудні 2014 та на початку Січня 2015 року


Упродовж грудня в Україні спостерігалися неоднорідні агрометеорологічні умови. У першій декаді переважав зимовий режим погоди,посіви знаходилися у стані зимового спокою. Упродовж другої на більшості днів третьої декади внаслідок аномально теплої погоди на багатьох площах південних, місцями центральних та західних областей спостерігалося відновлення вегетації озимини Зміни у фазовому розвитку майже не спостерігалися, однак на окремих площах (на дуже пізніх посівах) утворилися сходи. У північних та східних областях озимі культури знаходилися у стані неглибокого зимового спокою. Такі погодні умови призводили до витрати поживних речовин рослинами та послаблення їх зимостійкості.

У кінці місяця внаслідок різкого похолодання (до -15-24 °С) мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур знижувалася до -2-9 °С. Але такі температури були значно вищими критичної температури вимерзання, яка за розрахунками агрометеорологів становила -13-18°С. Лише у крайніх північних районах Сумської, Київській та Чернігівській областях мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння наближалася до небезпечних для слабкорозвинених рослин меж -12-15 °С.

Під час наступної хвилі холоду, яка спостерігалася 6-9 січня 2015 року в наслідок вторгнення холодного арктичного повітря, відбулося зниження середніх добових температур до показників на 3-15 °С нижче норми. Абсолютний мінімум температури повітря досягав -20-29 °С. У Чернігівській, в окремих районах Київської, Черкаської, Херсонської та Запорізької областей, де висота снігу не перевищувала 5 см, під час цього похолодання температура ґрунту на вузлі кущіння знижувалася до -12-15 °С. Такі зниження упродовж 1-2 діб могли пошкодити слабкорозвинені рослини озимого ячменю та озимого ріпаку, озимої пшениці у фазі сходів.

January 26 2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru