Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 3

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Підручник по кліматорлогії (PDF)
Метод кінцевих різниць(метод сіток)
Наставление гидрометеорологическим станциям и п...
Методи і порядок розрахунку штучного освітлення
Штучне освітлення і його розподіл за функціонал...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Концепция современно...
Професійна юридична ...
Как вырастить лимон ...
Общие правила выращи...
Какая компания созда...
Лучшие мотоблоки в У...
Системный фунгицид: ...
Наш сад
•  1 коментар• 1576 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови осені та на початку зими 2014 року. Стан посівів, КСК-СНАБ.
Агрометеорологічні умови осені та на початку зими 2014 року. Стан посівів, КСК-СНАБ.

Упродовж всієї осені в Україні спостерігався тривалий недобір опадів, розподіл їх по території  виявився нетрадиційним - у північній половині країни кількість опадів склала переважно 30-60%, у південній - від   50 до 120% від норми.  Особливо несприятливим дефіцит опадів  був у вересні, внаслідок якого на час оптимальних строків сівби озимих майже 60% посівних площ були охоплені  жорсткою ґрунтовою посухою. Такі обставини обумовили затримку сівби і майже половина площ  була засіяна у жовтні.Упродовж всієї осені в Україні спостерігався тривалий недобір опадів, розподіл їх по території  виявився нетрадиційним - у північній половині країни кількість опадів склала переважно 30-60%, у південній - від   50 до 120% від норми.  Особливо несприятливим дефіцит опадів  був у вересні, внаслідок якого на час оптимальних строків сівби озимих майже 60% посівних площ були охоплені  жорсткою ґрунтовою посухою. Такі обставини обумовили затримку сівби і майже половина площ  була засіяна у жовтн

____________
Примечание: на небольших площадях можно применять ПВХ-пленку для удержания тепла и влаги. Чтобы подобрать оптимальный вариант, можно перейти на сайт компании КСК-СНАБ - одного из ведущих поставщиков пленки, и изучить всю номенклатуру данной продукции.

Температурний режим осені мав такі особливості: вересень – теплий із  середньою температурою на 1-2ºС вищою за  норму. У жовтні середня температура виявилася близькою до норми, однак у третій декаді відбулося різке похолодання до мінус 5-14°С. У деяких областях утворювався перший сніговий покрив, на посівах відбулося припинення активних ростових процесів. Листопад  виявився  холоднішим звичайного на 1-2°С. Уже у третій декаді зимова погода прийшла на зміну осені. 

Остаточний перехід рослин до зимового спокою відбувся у період від 14 по 23 листопада, коли середні добові температури повітря досягли значень нижче 0°С. Такі строки закінчення вегетації пізніші середніх багаторічних, однак особливості температурного режиму нинішньої осені не дозволили пізнім посівам розкущитися.  Відставання у фазовому розвитку рослин озимих склало приблизно 1-2 тижні порівняно з минулим роком.

Що до запасів продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (0-20 см) у кінці осені  у багатьох районах північних, східних областей Кіровоградській, Запорізькій, на окремих площах Полтавської, Одеської областей оцінювалися як  недостатні (11-20 мм) , місцями - зовсім незадовільні (1-10 мм), на решті площ  відповідали достатнім показникам - 21- 30 мм і більше.

У метровому шарі ґрунту у Чернігівській, Полтавській, Кіровоградській, на багатьох площах  східних та південних областей запаси продуктивної вологи становили 25-70 мм, місцями – 9-25 мм (норма складає 100-150 мм), на решті території - 81-120 мм.

За результатами обстеження посівів, які були проведені  метеорологічними станціями після припинення вегетації, у доброму та відмінному стані посіви знаходилися на 44% (у 2013 - 57%),  задовільному ― на 40% (у 2013 - 35%), на 16% (у 2013 - 4%) засіяних площ посіви слаборозвинені у фазах утворення сходів та  3-го листка. На значних площах  рослини утворили недостатню кількість вузлових корінців або  не утворили їх зовсім. на частині площ сходи і зовсім не з’явилися. Найбільше таких посівів знаходиться у Миколаївській, Одеській та Кіровоградській областях.

Густота посівів становила в середньому 270 - 600 рослин на 1 м2,   посіви в основному  низькорослі від 12 до 17 см, у західних та північних областях від 6 до 12 см.

Погодні умови жовтня – листопада були сприятливими для загартування рослин озимих. Нормальне загартування може частково  компенсувати слабкий фазовий розвиток в разі настання загрозливих агрометеорологічних явищ. Однак посіви без розвиненого вузла кущіння і вторинної кореневої системи не накопичують потрібної кількості поживних речовин і взимку мають понижену морозостійкість, а весною - підвищену зрідженість і нижчий потенціал урожаю.

Вже на початку грудня морози у північних та східних, місяцями центральних областей та у Запорізькій областях досягали до  мінус 15-28°С. Надійний сніговий покрив (висотою більше 5 см)  залягав на полях Київської, Дніпропетровської, Запорізької, частково Харківської та Луганської областей. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння знижувалася до мінус 8-11ºС. Розрахункова температура вимерзання добре розвинених рослин  озимої пшениці становить мінус 15-18°С. Вже на початку грудня морози у північних, східних, місяцями центральних та Запорізькій областях досягали   мінус 15-28°С. Надійний сніговий покрив (висотою більше 5 см)  залягав на полях Київської,  Дніпропетровської,  Запорізької, частково Харківської та Луганської областей.  Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння знижувалася до   мінус 8-11ºС . Розрахункова температура вимерзання добре розвинених рослин  озимої пшениці становить мінус 15-18°С, у початкових фазах розвитку –  мінус 12-14°С, озимого ячменю –мінус 9-11°С., у початкових фазах розвитку –  мінус 12-14°С, озимого ячменю –мінус 9-11°С.

З огляду на вищенаведені фактори агрометеорологічні умови осіннього періоду можна оцінити як задовільні, порівняно з минулим роком – добрі.  За успішної перезимівлі та за близького до нормального розвитку весняних процесів, потенційний рівень урожайності озимих культур 2015 року можна оцінити на рівні 2013.

December 08 2014
Коментарі
#1 | Alipapa December 09 2014 08:06:59
Дякую. Все докладно і зрозуміло.
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru