Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 30
Новий користувач: sanchopex
Останні статті
Методи прогнозів запасів продуктивної вологи на...
Мульчирование почвы с помощью черного агроволок...
Принципи та методи підготовки агрометеорологічн...
Оперативно-прогностична та режимно-довідкова ін...
Збирання, опрацювання та узагальнення даних спо...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Новая квартира – нов...
Доставка контейнерны...
Проектирование промы...
Ворота для гаража - ...
Пневматический гайко...
Сонячні батареї від ...
Контроль снабжения н...
Наш сад
•  0 коментарів• 1287 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови вирощування сільськогосподарських культур за жовтень
Агрометеорологічні умови вирощування сільськогосподарських культур за жовтень

На прикінці жовтня середня добова температура повітря перейшла через поріг +5º в бік зниження. Якщо порівняти з середніми багаторічними строками то перехід здійснився на два тижні раніше. Перехід температури змусив зупинити ріст та розвиток озимих посівів. Станом на 31 жовтня озима пшениця перебуває у фазі кущіння, сходів та 3-го листа. За оцінкою експертів 40% посівів ще не утворили сходів. Тривалість періоду осінньої вегетації озимих зернових наблюдається дуже короткою, залежно від строків посівів і в середньому коливається від 20 до 35 днів, оптимальними для цього періоду є тривалість в 40-50 днів.

Що стосуєтья запасів продуктивної вологи орного шару ґрунту  в шарі 0-20 см під озимими культурами на більшості площ сформувалися на рівні достатніх та оптимальних і складають 21-30 мм. У багатьох областях країни таких як Кіровоградська Запорізька, на окремих площах Полтавської, Одеської областей та Криму вологозабезпечення  орного шару  ґрунту  оцінювалося як  недостатнє і складає 11-20 мм, місцями -  незадовільне від 1-10 мм.

Запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту під озимими культурами на кінець осені сформувалися переважно на рівні достатніх 81-120 мм та оптимальних 121-180 мм. У Чернігівській, Полтавській, Кіровоградській, на багатьох площах східних, південних областей та Криму запаси продуктивної вологи у метровому шарі грунту не перевищували 35-75 мм, місцями 9-25 мм при середніх багаторічних значеннях на кінець осені 100 -150 мм.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур 3 см у найхолодніші ночі знижувалася до -1-5°С, у Сумській та Луганській областях – до -6-8°С.

Погодні умови у жовтні були сприятливими для загартування рослин,сприяли накопиченню вуглеводів для корисних речовин.

November 15 2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru