Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
•  0 коментарів• 1492 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови за Вересень 2014 року
Агрометеорологічні умови за Вересень 2014 року

У більшості днів вересня в Україні утримувався підвищений температурний режим, опадів майже не було, спостерігалися  суховійні явища.  Такі погодні умови обумовили   виникнення та поширення ґрунтової засухи на полях запланованих під сівбу озимини урожаю 2015 року. Станом на 20 вересня за експертною оцінкою засуха охоплювала 70-80% площ. Сприятливі умови зволоження переважали  лише у західних областях.

Агрометеорологічні умови покращилися  22-25  вересня, коли внаслідок переміщення активного атмосферного фронту та циклону із заходу на схід,  по всій території країни пройшли дощі різної інтенсивності та кількості. В окремих районах південних, південно-східних та центральних областей кількість опадів за ці дні перевищила місячну норму у 2-4 рази. У південних,  центральних та східних областях відбулося припинення ґрунтової засухи. Станом на 30 вересня недостатнє зволоження ґрунту під вже засіяними озимими культурами та на полях, призначених під сівбу, спостерігалося лише в окремих районах Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Донецької та Луганської областей, де кількість вересневих опадів була недостатньою для припинення засухи.

Одночасно у третій декаді вересня спостерігалося інтенсивне похолодання. Заморозки, які спостерігалися у більшості областей,  та середні добові температури повітря в межах +6-7° були  малосприятливими для проростання зерна та  початкових фаз розвитку озимини.

У кінці вересня на ранніх посівах східних областей озимі утворили третій листок та вузлові корені, на більш пізніх посівах відмічалося проростання зерна та сходи, в озимого ріпаку на більшості площ відмічалося утворення листкової розетки.

Дуже тепла та сонячна погода у першій та другій декадах вересня була сприятливою для висихання кошиків та насіння соняшнику, зерна кукурудзи, бобів сої, накопичення цукрів у коренеплодах та плодах збирання урожаю пізніх культур.

Інформвція представлена УГЦ http://meteo.gov.ua.

October 21 2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru