Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
•  0 коментарів• 1444 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови у Квітні 2014 року
Агрометеорологічні умови  у Квітні 2014 року

       У першій половині квітня зі зниженням температури повітря до показників близьких до норми уповільнилося наростання тепла, однак  розвиток озимих  та ярих культур відбувався на 1-3 декади раніше середніх строків за рахунок ранньої весни.

       У багатьох областях несприятливим фактором для формування урожаю ранніх зернових культур залишався дефіцит опадів. Недостатня кількість опадів холодного періоду обумовила низькі стартові запаси вологи у ґрунті, за винятком західних областей, де зволоження було близьке до оптимального. Порівняно із багаторічними даними в областях Лісостепу та Степу  вміст продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту був у середньому на 30-40 мм менший. Найскладніше ситуація складалася у південних областях, особливо у Херсонській, Миколаївській  та Запорізькій, де на 30-50% площ  запаси вологи  в метровому  шарі ґрунту були історично низькі - 25 – 50 мм. 

       Несприятливим фактором для цвітіння плодових культур у квітні були сильні заморозки по всій території країни. Інтенсивність яких у повітрі досягала 2-10°, на поверхні ґрунту - 6-11°, на висоті 2 см від поверхні ґрунту - 4-12° морозу. На багатьох метеостанціях центральних областей  заморозки були найбільш інтенсивними за період спостережень з 1961 року.  

       Заморозки співпали із масовим цвітінням черешні, персику, вишні, сливи, аличі, абрикосу, суниць  у  південних та центральних,  областях За експертною оцінкою було пошкоджено та загинуло від 50 до 100% бруньок. Відмічено пошкодження сходів ярового  ячменю та рослин ріпаку..

       У другій половині місяця за рахунок дощів створилися сприятливі агрометеорологічні умови для вегетації усіх сільськогосподарських культур у центральних областях, також вони залишалися сприятливими у західних областях, де з підвищенням температури повітря відбулося покращення  теплозабезпечення. 

       У кінці місяця покращилися умови і в багатьох районах південно-східних та східних областей, де кількість опадів досягла або перевищила декадну норму.  

       Станом на 30 квітня запаси продуктивної вологи під озимими культурами на більшості площ оцінювалися як добрі та задовільні. У Криму, багатьох районах  південних, окремих районах Луганської, Донецької областей - незадовільні.

Інформація надана Українським гідрометеорологічним центром.

May 14 2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru