Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 3

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
4). Комплекс відеолекцій по темі "Виноград"
3). Комплекс відеолекцій по темі "Моделювання ф...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Профессии будущего и...
Популярные европейск...
Оперативные и качест...
Історія ріпака
Интернет магазин сан...
Особенности ремонта ...
Веерные дождеватели ...
Наш сад
•  0 коментарів• 80 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови на території України у Квітні 2020 року
3). Поточні агрометеорологічні умови

У квітні в Україні переважали різного ступеню несприятливі агрометеорологічні умови для росту та розвитку усіх сільгоспкультур. Такі умови склалися внаслідок дефіциту опадів, великих коливань температури повітря (від нічних морозів до високих денних температур), інтенсивних та тривалих заморозків, суховійних явищ.

За період березень - квітень кількість опадів в Україні не перевищила в основному 30 - 50% норми, у південних областях – 10-30% норми, при цьому в багатьох районах Одеської, Запорізької, Херсонської областей за цей період часу ефективних опадів не було майже зовсім. Внаслідок цього відбувалася стрімка витрата продуктивної вологи із всіх шарів ґрунту під усіма сільгоспкультурами. Станом на 30 квітня повітряно- ґрунтова засуха різної інтенсивності спостерігалася на території південних та місцями у центральних областях. На багатьох площах в орному шарі ґрунту (0-20 см) запаси вологи були вичерпані повністю. Збільшилися площі із пошкодженими від засухи посівами. Найгірша ситуація була в Одеській області, де засуха тривала ще з другої половини літа 2019 р. Стан ранніх зернових культур на території Одещини переважав незадовільний, мала місце повна загибель посівів

Для плодових кісточкових, масове цвітіння яких на багатьох площах почалося в екстремально ранні строки, майже безперервні квітневі інтенсивні заморозки були катастрофічними для майбутнього урожаю. Спостерігалися масове опадання цвіту, пошкодження суцвіття та зав'язі. У південних та центральних областях внаслідок заморозків відмічалося пошкодження листкової поверхні рослин озимих та ранніх ярих культур.

Дощі, які спостерігалися у кінці місяця, розподілилися вкрай нерівномірно, відповідно складалися неоднорідні агрометеорологічні умови у забезпечені вологою та фазовому розвитку посівів. Відбулося покращення умов формування урожаю усіх с.-г. культур в районах, де відмічалися ефективні дощі (північні, західні, центральні та північно-східні області) внаслідок збільшення запасів вологи у ґрунті. Надзвичайно сприятливим було покращення зволоження ґрунту та збільшення вологості повітря для формування урожаю озимих культур, відмічалося покращення стану озимої пшениці, яка була пошкоджена заморозками на початку квітня.

Огляд складений Українським гідрометцентром. Відділ агрометеорології

May 06 2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru