Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Кухонный гарнитур – ...
Наш сад
•  0 коментарів• 2070 переглядів •Друк
Ринок суборенди сільгоспземель: який він і чому він нас вчить?
Ринок суборенди сільгоспземель: який він і чому він нас вчить?

За даними Головного управління Держкомзему в Полтавській області , середній річний розмір орендної плати за гектар угідь земель запасу в 2011 році склав 359 гривень. Розрахункова ж орендна плата за використання гектара землі становила 479 гривень - це 3,7 відсотка нормативної грошової оцінки. Багато це чи мало?

Що маємо на вторинному ринку землі? Якщо поритися в Інтернеті , то знаходимо на вторинному ринку оренди землі сільськогосподарського призначення ось такі пропозиції: Земля 75 га в Полтавській обл. Цільове призначення - ведення фермерського господарства для вирощування товарної с/г продукції, зернових та т.п. Оренда з 2012-2017 рік на 5 років, продаж корпоративних прав . Лубни. Продам корпоративні права на агрофірму 1450 гектарів зручне розташування по трасі в ЗО км від Полтави 200у.о. за I гектар. Диканька , Полтавська область. Продаю діючу агрофірму в Херсонській об-ласті, 500 га орної землі, без посередників . Земля підготовлена ​​до посіву, можливість збільшення площі.

Договори оренди укладені до 2032 г. Ціна - 115 000$ . докладніше за тел. 0664199040 . Продам право оренди 81 га с / г землі в Полтавській обл. Оренда на 7 років 21 пайовик . Угіддя ідеально для вирощування овочів , полуниці. Близько Грунтові води . Чорнозем щільність 75 %. Поруч проходить газ , електрика, поруч поля проходить залізниця ст. Рамадан. Автотраса Київ- Охтирка . Середня величина вартості корпоративних прав на землю з піших трьох пропозицій ( без четвертої пропозиції , оскільки вона, на думку оцінювача , занадто велика для вторинного ринку і може спотворити реальність ) складає 1502,22 грн / га ( 1066,67 + 1600,00 + 1840 , 00 ) : 3 . Таким чином , орендар , який уклав договір на оренду землі з власником і перепродує своє право оренди , виручає 1502,22 грн за гектар , а власник цієї землі - в основному це пенсіонери - пайовики - має від здачі її в оренду тільки 359 грн. Отже , з'ясовуємо , що соціально незахищене сільське населення має в 4 рази менше доходів від землі , ніж повинно сьогодні мати.

А тепер порахуємо: За даними інтернет-ресурсу , середня ринкова вартість гектара орної землі в Полтавській області становить 35000 гривень. Через скільки років власник гектара землі зможе отримати такі кошти , якщо він буде здавати його в оренду? Відповідь - через 97 років ( 35000:359 ) . Або для власника землі - пенсіонера , спадкоємців паїв - вчителя, лікаря - цей термін бути прийнятним? Звичайно , ні! Ось чому на вторинному ринку землі в десятки разів більше пропозицій про продаж паїв , ніж про їх здачі в оренду. І це при тому , що офіційно такий ринок землі заборонений законодавством. Очевидно , першочерговим завданням є негайне і поступове підняття мінімального розміру орендної плати до тих пір , поки не буде збалансований ринок оренди сільськогосподарської землі з ринком (хоча і неофіційним ) продажу такої землі .

А тепер уявімо: мораторій на ринок сільськогосподарських земель скасований , що станеться? На мою думку , як оцінювача , значно збільшиться кількість пропозицій , ціна землі на деякий період суттєво впаде . Землі сільськогосподарського призначення будуть миттєво скуплені . Що робити ? З точки зору оцінювача , необхідно на законодавчому рівні встановити обгрунтовану мінімальну ціну за гектар землі в розрізі сільськогосподарських угідь. При достатньо обгрунтованою мінімальною ціною на землю з обов'язковим урахуванням її якості і родючості , а також цін на землі в інших країнах , можна буде хоч в деякій мірі уникнути спекуляції на українському земельному ринку.

March 25 2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru