Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Agrotorg.in.ua - лучший помощник агронома
Правила посадки плодовых деревьев.
Все що потрібно знати про досходові гербіциди.
Підготовче відділення ОДЕКУ запрошує пройти під...
Методические указания по изучению дисциплины "А...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Лучшие мотоблоки в У...
Системный фунгицид: ...
Растущий — светодиод...
Что сажать после под...
Техника для заготовк...
LED лампы для растений
Как правильно выбира...
Наш сад
•  0 коментарів• 154 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови на території України у Січні 2019 року
3). Поточні агрометеорологічні умови

АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ У СІЧНІ 2019 РОКУ

Упродовж січня зимуючі культури перебували переважно у стані зимового спокою. лише в останні дні місяця внаслідок інтенсивної відлиги у крайніх південних районах відмічено відновлення вегетації. Внаслідок достатнього, місцями навіть надмірного, снігового покриву загрози для зимуючих культур не виникало навіть при зниженні температури повітря до мінус 15- 26°С.

Високий сніговий покрив, який спостерігався тривалий час на багатьох полях, створював передумови для формування достатнього ресурсу ґрунтової вологи на весні. Одночасно, через тривале перебування рослин під товстим шаром снігу, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння у січні не опускалася нижче мінус 1-7°С.

На весні такі умови можуть призвести до виснаження рослин, підвищеної їх вразливості до грибкових захворювань, локального пошкодження або загибелі (випрівання). Така ситуація може скластися за тривалого повільного сніготанення, за швидкого розвитку весняних процесів пошкодження можуть бути мінімальними. У кінці січня під впливом південного переносу повітряних мас по всій території країни розпочалася інтенсивна відлига, середні добові температури вже на 4-10 °С перевищували норму.

Спостерігалися тумани, мряка, дощі, які швидко руйнували сніговий покрив, у південних та південно-східних областях в останній день січня снігу на полях вже не було. Умови для перезимівлі залишалися сприятливими.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3см) озимих культур в останній декаді січня становила від плюс 1°С до мінус 7°С, що значно вище критичної температури вимерзання озимих культур. За результатами відрощування гілок плодових культур, яке було проведено метеостанціями південних, західних та північних областей після зниження мінімальної температури повітря до мінус 17-22 °С, пошкоджень бруньок плодових дерев не виявлено.

Огляд складений Українським гідрометцентром. Відділ агрометеорології

February 13 2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru