Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Звукове поле, звуковий тиск, інтенсивність.
Шум, джерела шуму.
Коефіцієнт природного освітлення
Природна освітленість. Фізична суть, види.
Особливості вимог до системи освітлення приміще...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Интернет магазин сан...
Особенности ремонта ...
Веерные дождеватели ...
Концепция современно...
Професійна юридична ...
Как вырастить лимон ...
Общие правила выращи...
Наш сад
•  0 коментарів• 443 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови на території України у червні 2018 року
3). Поточні агрометеорологічні умови

Погодні умови червня для формування урожаю сільськогосподарських культур були неоднорідними як у часі, так і по території країни.

У першій декаді по території поширювалася та поглиблювалася ґрунтова засуха. Окремі сильні дощі у деяких районах центральних, південних, західних та східних областей мали локальний ефект. Лише у західних областях та окремих районах центральних і східних областей (де випали окремі дощі) було достатньо вологи у ґрунті для повноцінного наливу зерна ранніх зернових культур. В районах сильних злив відмічалися механічні пошкодження рослин, локальне полягання, змивання та замулювання посівів.

Упродовж другої декади червня у південно-східній частині території країни поширювалась та поглиблювалась повітряно-ґрунтова засуха, яка зумовила передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу та місцями засихання стебел рослин. Посіви сформувались низькорослі, зменшилася кількість продуктивних стебел, розвинених колосків та зерен у колосі. На решті території країни зливові дощі, які відмічалися впродовж другої декади, покращили вологозабезпечення. Одночасно інтенсивні зливи, шквали (подекуди з градом) на ряді площ призвели до пошкодження посівів. Несприятливим фактором для бульбокоренеплодів були високі температури на поверхні ґрунту та на глибині 10 см.

Упродовж третьої декади червня внаслідок сильних злив, граду та шквалів (найбільше в останні дні червня) було завдано локальних пошкоджень посівам сільськогосподарських культур, особливо у західних та північних областях. На деяких площах спостерігалося надмірне зволоження орного та метрового шарів ґрунту, яке може спричинити полягання посівів.

Однак, незважаючи на локальні пошкодження посівів, опади сприятливо вплинули на агрометеорологічну ситуацію в цілому, – у більшості районів припинився тривалий бездощовий період, підвищилася відносна вологість повітря, припинилися суховійні явища, поповнилися вологозапаси ґрунту і створилися цілком сприятливі умови для формування урожаю пізніх культур, зокрема соняшнику та кукурудзи.

Надзвичайно інтенсивне накопичення ефективного тепла впродовж квітня - червня обумовлювало швидкі темпи розвитку усіх сільськогосподарських культур. Станом на 30 червня на півдні країни тривало масове збирання зерна озимих культур, на решті території зерно на 1-3 тижні раніше звичайного досягло воскової та повної стиглості.

В останні дні червня із зниженням температури повітря та ґрунту покращилися умови формування врожаю картоплі, цукрових буряків, городніх культур.

Огляд складений Українським гідрометцентром. Відділ агрометеорології

 

July 15 2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru