Упродовж лютого зимуючі культури знаходилися у стані зимового спокою.
Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимих культур на більшості площ знижувалася до мінус 1-8 °С, що значно вище критичної температури вимерзання і небезпеки для озимих культур не становило. Лише у третій декаді лютого в окремих районах центральних, Сумської, Луганської, Донецької областей мінімальна температура ґрунту знижувалася до мінус 9-13 °С, що близько до критичної температури вимерзання озимого ячменю та озимого ріпаку.
Малосприятливим явищем у лютому було утворення та утримання упродовж трьох декад притертої до ґрунту льодяної кірки на полях Чернігівської, Сумської, на окремих площах Київської, Черкаської, Харківської та Полтавської областей.
За зимовим визначенням запасів продуктивної вологи (зразки ґрунту відібрані з полів 8 лютого 2018 року) у метровому шарі ґрунту вологи містилося близько та більше норми. Дещо нижчий рівень вмісту зимової вологи спостерігався у деяких районах Харківської та Херсонської областей.
За результатами даних відрощування монолітів зимуючих культур (взятих з полів 25 січня) загибелі та пошкодження рослин не виявлено.
За результатами відрощування гілок плодових культур та виноградної лози, відібраних в другій декаді після сильних морозів, було відмічено потемніння деревини однорічних та дворічних пагонів, пошкодження бруньок плодових та винограду.
Огляд складений Українським гідрометцентром. Відділ агрометеорології |