Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
•  0 коментарів• 286 переглядів •Друк
Агрометеорологічні умови на території України у лютому 2017 року
Агрометеорологічні умови на території України у лютому 2017 року

Тепла погода на початку листопада сприяла подовженню осінньої вегетації озимих зернових культур. Складалися задовільні умови для укорінення, у південній частині країни внаслідок досить високих для кінця осені температур повітря - і для розвитку посівів. У північних областях вегетація озимих була слабкою, ефективного тепла було недостатньо для суттєвої зміни фазового розвитку посівів.

За експертною оцінкою, порівняно із листопадом 2016 р., у цілому по Україні стан посівів озимих культур оцінювався як кращий. Вміст вологи в орному шару ґрунту - вищий. Станом на 30 листопада повноцінне кущіння та утворення вузлових коренів (оптимальна фаза для перезимівлі) на посівах відмічалося на половині площ. Решта посівів знаходилася у фазах утворення сходів і перших листків.

Припинення активної вегетації озимих культур відбулося у середньому на 1-2 тижні пізніше середніх строків, хоча в денні години на посівах ще відбувалися процеси життєдіяльності рослин. Для загартування рослин створювалися сприятливі умови лише в окремі дні, в основному ж переважно хмарна погода не сприяла цьому процесу.

Шкідливих для посівів явищ у листопаді не спостерігалося. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у найхолодніші ночі знижувалася до 0°С - -5°С, що значно вище критичної температури вимерзання рослин, яка за розрахунками агрометеорологів становила мінус 14-15°С.

Упродовж листопада відбувалося поповнення запасів вологи у ґрунті за рахунок опадів та завдяки тому, що ґрунт залишався талим. За рахунок опадів, які випали у листопаді, .значно покращилося зволоження ґрунту і у південних областях , де тривалий час спостерігалася засуха. На кінець осені на полях із озимими культурами переважало оптимальне зволоження ґрунту.

December 07 2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru