Замовником виступає землевпорядна організація, що займається розробником проекту землеустрою може надіслати його на погодження одним із наступних способів:
· Фізично — надіславши пакет документів до територіального органу Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки.
· Онлайн — скориставшись сервісом на порталі www.е.Іаng.gov.uа Держгеокдастру. Відскановані документи система направить до відповідного відділу Держгеокадастру.
· Подані документи реєструються у системі електронного документообігу Держгеокадастру «ДОК ПРОФтмСТЕП 2.0» з обов"язковим нанесенням штрих-коду, який включає реєстраційні індекс і дату документа.
· До цих документів територіальним органом Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки додається викопіювання з індексної кадастрової карти (плану), на якому відображено запроектовану земельну ділянку та інформацію про обмеження (у разі їх наявності).
· За рендомним принципом системою електронного документообігу «ДОК ПРОФтмСТЕП 2.0» визначається орган Держгеокадастру, експерт якого буде погоджувати проект. Область місцезнаходження ділянки виключається з відбору, щоб унеможливити найменшу вірогідність контакту замовника та виконавця.
· У разі наявності особливих характеристик природоохоронних зон режимоутворюючих об"єктів, об"єктів природно-заповідного фонду тощо експертам відкрито доступ в режимі читання до Державного земельного кадастру.
Найбільше експертів
|
Найменше експертів
|
-
Дніпропетровській – ЗО експертів;
-
Київській - 27 експертів;
-
Харківській - 27 експертів;
-
Донецькій - 22 експерта;
-
Житомирській - 21 експерт;
-
Івано-Франківській - 21 експерт;
|
-
Чернігівській - 11 експертів;
-
Миколаївській - 10 експертів;
-
Запорізькій - 8 експертів;
-
Луганській - 7 експертів;
-
Черкаській - 7 експертів;
-
Тернопільській - 5 експертів;
-
Чернівецькій - 4 експерта;
|
Щоб гарантувати уніфікацію вимог до землевпорядної документації по всій території України, Держгеокадастр щотижня проводить селекторні наради з роз"яснення законодавства для експертів. Також є постійно діюча профільна група для обговорення на порталі Держгеокадастру.
Термін розгляду проекту встановлений Тимчасовим порядком, затвердженим постановою КМУ від 31 серпня 2016 року № 580, і становить 5 днів. 70% проектів розглядаються в цей строк.
Розгляд 100% проектів вкладається у визначений законодавством строк (10 днів).
Відповідь надсилається замовнику залежно від формату подачі проекту:
Для проектів, що надійшли в фізичному форматі, — до відповідного відділу земельних ресурсів.
Для проектів, що надійшли через портал, — документ підписується цифровим підписом та надсилається на електронну пошту замовнику — розробнику землевпорядної документації. Аналогічний документ надсилається до відділу земельних ресурсів за місцем розташування ділянки — у разі необхідності замовник зможе отримати роздрукований документ, завірений печаткою. |