Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 2

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Печное топливо в Укр...
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Наш сад
•  0 коментарів• 810 переглядів •Друк
Сімейні фермерські господарства: міф чи реальність для сучасних родин?
Сімейні фермерські господарства: міф чи реальність для сучасних родин?

Фермерське господарство, зареєстроване як юридична особа, має статус сімейно­го фермерського господарства тільки за умови що в його підприємницькій діяльності використовується тільки праця членів такого гос­подарства, саме такими є виключно члени однієї сімї відповідно до статті 3 сімейного кодексу України.

Фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується на основі діяльності фізичної особи-підприємця і має статус сімейного фермерського господарства, за умови використання праці членів такого гос­подарства, якими є виключно фізична особа-підприемець та члени його сім’ї відповідно до статті 3 сімейного кодексу України.

Особливості створення та діяльності сімейного фермерсько­го господарства без набуття ста­тусу юридичної особи визначені новою статтею 81 цього ж Закону, а саме:

Сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою-підприємцем самостійно або спільно з членами її сім’ї на підставі договору про створення сімейного фермерського господарства.

Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається членами однієї сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному засвідченню.

Фермерське господарство підлягає державній реєстрації у по­рядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, за умови набуття громадянином України або кількома громадянами України, які виявили бажання створити фермерське господарство, права власності або користування земельною ділянкою.

Згідно зі статтею 12 Закону землі фермерського господарства можуть складатися:

а) земельної ділянки, що належить на праві власності фер­мерському господарству як юридичній особі;

б) земельних ділянок, шо нале­жать громадянам — членам фермерського господарства на праві приватної власності;

в) земельної ділянки, шо використовується фермерським господарством на умовах оренди.

Отже, громадянин або громадяни, які хочуть створити сімейне фермерське господарство, спочатку мають орендувати у держави, громади чи окремих землевласників земельні ділянки, або вже мати їх у власності.

Права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства. Здійснює фермерське господарство.

Отже, сімейне фермерське го­сподарство як із створенням юридичної особи, так і без, може бути створене членами однієї родини, у тому числі і за рахунок земель, які перебувають у власності членів такого господарства. Фермерське господарство, у тому числі і сімейне без створення юридичної особи, може також орендувати приватні земельні ділянки.

Крім того, якщо сімейне фер­мерське господарство використовує на умовах оренди землі державної або комунальної власності, члени цього господарства можугь приватизувати ці землі відповідно до статті 13 вищезгаданого закону.

Так. членам фермерсъких господарств передаються безоплатно у приватну власнють із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі зе­мельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Земельні ділянки, на яких розташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського госпо­дарства, передаються безоплатно у приватну власність у рахунок земельної частки (паю).

Однак це не поширюється на громадян, які раніше набули пра­ва на земельну частку (пай).

Фермерським господарствам із статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка у порядку, передбаченому Законом України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Звертаемо увагу, шо сімейні фермерські господарст­ва, организовані на основі діяльності фізичної особи-підприємця, у податкових відносинах не мають тих пільг, які мають фермерські господарства-юридичні особи.

December 21 2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru