Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Кухонный гарнитур – ...
Наш сад
•  0 коментарів• 1111 переглядів •Друк
Сімейні фермерські господарства: міф чи реальність для сучасних родин?
Сімейні фермерські господарства: міф чи реальність для сучасних родин?

Фермерське господарство, зареєстроване як юридична особа, має статус сімейно­го фермерського господарства тільки за умови що в його підприємницькій діяльності використовується тільки праця членів такого гос­подарства, саме такими є виключно члени однієї сімї відповідно до статті 3 сімейного кодексу України.

Фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується на основі діяльності фізичної особи-підприємця і має статус сімейного фермерського господарства, за умови використання праці членів такого гос­подарства, якими є виключно фізична особа-підприемець та члени його сім’ї відповідно до статті 3 сімейного кодексу України.

Особливості створення та діяльності сімейного фермерсько­го господарства без набуття ста­тусу юридичної особи визначені новою статтею 81 цього ж Закону, а саме:

Сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою-підприємцем самостійно або спільно з членами її сім’ї на підставі договору про створення сімейного фермерського господарства.

Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається членами однієї сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному засвідченню.

Фермерське господарство підлягає державній реєстрації у по­рядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, за умови набуття громадянином України або кількома громадянами України, які виявили бажання створити фермерське господарство, права власності або користування земельною ділянкою.

Згідно зі статтею 12 Закону землі фермерського господарства можуть складатися:

а) земельної ділянки, що належить на праві власності фер­мерському господарству як юридичній особі;

б) земельних ділянок, шо нале­жать громадянам — членам фермерського господарства на праві приватної власності;

в) земельної ділянки, шо використовується фермерським господарством на умовах оренди.

Отже, громадянин або громадяни, які хочуть створити сімейне фермерське господарство, спочатку мають орендувати у держави, громади чи окремих землевласників земельні ділянки, або вже мати їх у власності.

Права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства. Здійснює фермерське господарство.

Отже, сімейне фермерське го­сподарство як із створенням юридичної особи, так і без, може бути створене членами однієї родини, у тому числі і за рахунок земель, які перебувають у власності членів такого господарства. Фермерське господарство, у тому числі і сімейне без створення юридичної особи, може також орендувати приватні земельні ділянки.

Крім того, якщо сімейне фер­мерське господарство використовує на умовах оренди землі державної або комунальної власності, члени цього господарства можугь приватизувати ці землі відповідно до статті 13 вищезгаданого закону.

Так. членам фермерсъких господарств передаються безоплатно у приватну власнють із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі зе­мельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Земельні ділянки, на яких розташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського госпо­дарства, передаються безоплатно у приватну власність у рахунок земельної частки (паю).

Однак це не поширюється на громадян, які раніше набули пра­ва на земельну частку (пай).

Фермерським господарствам із статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка у порядку, передбаченому Законом України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Звертаемо увагу, шо сімейні фермерські господарст­ва, организовані на основі діяльності фізичної особи-підприємця, у податкових відносинах не мають тих пільг, які мають фермерські господарства-юридичні особи.

December 21 2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru