Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 2

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Печное топливо в Укр...
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Наш сад
•  0 коментарів• 754 переглядів •Друк
Додатковий механізм виявлення корупції - нововведення Держгеокадастру України.
Додатковий механізм виявлення корупції - нововведення Держгеокадастру України.

Урамках підготовки до проведення моніто­рингу була сформована вибірка із понад 1000 респондентів, які отримали дозволи на розробку проектів землеустрою протя­гом останніх п'яти місяців. Враховуючи особливу процедуру отримання ними земельних ділянок з вибірки були виключені учасники АТО.

У регіональному розрізі база респондентів фор­мувалася з урахуванням кількості скарг та звер­нень на гарячу лінію Держгеокадастру; до неї уві­йшли Сумська, Черкаська, Запорізька, Житомир­ська, Полтавська, Закарпатська, Івано-Франківсь­ка, Хмельницька, Херсонська, Дніпропетровська, Миколаївська та Кіровоградська області.

Збір даних проводився методом телефонних ін­терв'ю. Всього було здійснено 870 результативних дзвінків. За результатами опитування виявлено 80 випадків, коли працівники органів земельних ре­сурсів прямо чи опосередковано рекомендували громадянину обрати для розробки проекту земле­устрою конкретну землевпорядну організацію, мо­тивуючи це гарантією погодження документів. В окремих випадках громадян попереджали, що до­кументи, розроблені іншою організацією, окрім ре­комендованої, не будуть затверджені.

Найчастіше громадянам радили конкретну землевпорядну ор­ганізацію у Дніпропетровській (11 випадків), в Одеській (7 випадків), у Житомирській та у Мико­лаївській областях (по 5 випадків). Більш глибока перевірка виявила зв'язки, в тому числі родинні, між чиновниками та приватними структурами, які відрізняє високий відсоток узгоджених проектів.

Ще 6 респондентів повідомили, що отримували пропозицію вирішити питання за винагороду. Таким чином у результаті моніторингу було за­фіксовано 10% підтверджених громадянами випад­ків зловживань.

«За результатами моніторингу була оперативно призначена перевірка, за підсумками якої будуть прийматися відповідні кадрові рішення, а у разі підтвердження фактів корупції — будуть залучатися правоохоронні органи», — відзначив Голова Держ­геокадастру Максим Мартинюк. Разом з тим, наго­лосив керівник відомства, моніторинг показав, що у багатьох випадках самі громадяни не готові бути активними учасниками процесу запобігання коруп­ції.

Так, із 870 опитаних, 264 або 30% не змогли або не захотіли надати жодної інформації щодо земле­впорядних організацій, послугами яких вони ко­ристувалися, чи рекомендацій чиновників щодо них. «Боротьба з корупцією — це дорога з двосто­роннім рухом, коли обидві сторони повинні діяти за правилами. Досягти позитивних зрушень немож­ливо без активної позиції громадян», — відзначив Максим Мартинюк.

Держгеокадастр планує проводити такий моніторинг дотримання процедури видачі дозвільних доку­ментів регулярно.

August 03 2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru