Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Печное топливо в Укр...
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Наш сад
•  0 коментарів• 1653 переглядів •Друк
У земельному кадастрі дійсно багато помилок. Але інакше й бути не могло.
У земельному кадастрі дійсно багато помилок. Але інакше й бути не могло.

З 1 січня в Україні заробив електронний державний земельний кадастр. Сьогодні кожен бажаючий на публічній кадастровій карті в режимі онлайн може знайти земельну ділянку, його цікавить, і отримати вичерпну інформацію про неї. А заодно виявити помилки та неточності, які на цій карті же мають місце. Наприклад, люди не можуть знайти свою ділянку, межі наділів накладаються один на одного. Але інакше й бути не могло. У кадастрі - близько 50 мільйонів земельних ділянок. Двадцять років в Україні інформація про земельні ділянки перебувала на паперових носіях. Цілі кімнати були завалені архівами. При цьому перевірити якість даних про земельні ділянки , які вносилися , було неможливо.

Самі внесли - самі по собі той папірець залишили. Нам потрібно було звести воєдино дані про десятки мільйонів ділянок. Головна складність полягала в тому, що кожен район вів реєстрацію і облік землі в зручній для нього формі. Альтернативних систем координат по всій країні налічувалося понад півтори тисячі. Оціфрувавши понад 50 млн документів і звівши їх воєдино, ми виявили досить багато помилок. І це було неминуче. У всіх країнах в процесі оцифровки паперового кадастру ця проблема виникала , всі через це пройшли.

Там було теж саме , що й у нас. Хочу підкреслити , що мова не йде про ситуацію , коли на одну й ту ж ділянку є кілька власників. Ці проблеми можна вирішити лише через суд. Відрадно, що таких помилок небагато - в основному вони характерні для центральних районів обласного центру. Наприклад, у Київській області проблемними є Обухівський та Києво-Святошинський райони. Але в масштабах країни таких спірних ділянок - менше 1 відсотка.

А от щодо технічних помилок, пов'язаних з фізичними даними про ділянку , то виправити їх досить просто. Але для цього нам потрібна допомога громадян. Ми розробили спеціальну форму зворотного зв'язку на самій карті.

У табличку необхідно ввести персональні дані, інформацію про земельну ділянку і помітити помилку. Система побудована таким чином , що більшість технічних помилок виправляються автоматично. Але для цього необхідно заявити про них. При заповненні форми заяві присвоюється реєстраційний номер, за яким можна контролювати її розгляд . Кожен доступ до системи і внесения змін до даних строго регулюються. Будь-яка зміна інформації фіксується і миттєво відображається на центральному сервері в Києві.

Для забезпечення контролю введена система електронного підпису. Якщо активність громадян буде високою, то коригування даних у земельний кадастр може зайняти рік , максимум два. Якщо переміряти міліметр за міліметром 60 млн га , то це може затягнутися на десятиліття. Власники самі повинні бути зацікавлені в коректних даних про їх земельні ділянки.

Адже це обов'язкова умова існування будь-яких операцій із землею. За перший тиждень існування кадастрової карти у відкритому доступі портал відвідало 120 тис. чоловік. З них 60 тис. осіб перебували там одномоментно. Це наш рекорд.

За цей період в систему кадастру було направлено 1611 заяв про виявлені помилки. Безумовно, впровадження Національної кадастрової системи дозволить зробити земельні відносини в Україні відкритими, прозорими, мінімізувати корупційні схеми й спростити процедуру оформлення ділянок. Вважаю, логічним кроком на шляху відкритості і прозорості сфери земельних відносин було б внесення змін до чинного законодавства щодо можливості оприлюднення персональних даних щодо того, кому безпосередньо належить той чи інший ділянку землі.

Така ініціатива земельного відомства дозволить активістам, громадським організаціям ефективно боротися з незаконними захопленнями наділів, зведенням будівель, у тому числі в прибережних зонах, а правоохоронним органам це, безумовно, допоможе швидко знайти, ліквідувати такі споруди і повернути землі законним власникам.

February 18 2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru