Мій дім - моя фортеця
Надіслано: Admin October 05 2018 14:54:15

Напевно, немає людини, яка б не мріяв мати комфортне і красиве житло, будь то приватний будинок або міська квартира, але назвати його «надійною фортецею» можна тільки в тому випадку, якщо воно надійно захищене від несприятливих впливів зовнішнього середовища, і перш за все - холоду. Тепло - основа комфортного мікроклімату в житло, і при його відсутності все інше (гарний дизайн, зручне планування, велика житлоплощу і т.д.) Практично втрачає свій сенс і привабливість.

У зв'язку з безперервним підвищенням цін на енергоносії обігрів житла стає не по кишені все більшій кількості людей. Єдиним способом захистити себе від холоду і заощадити на опаленні стає якісне утеплення всіх можливих зон витоку тепла в холодну пору року. До них відносяться стіни, підлогу, стелю, вікна та вхідні двері.

Як відомо, попит народжує пропозицію, і у відповідь на потребу споживача в утеплювачах виробники запропонували широкий асортимент матеріалів, що розрізняються за технічними характеристиками, екологічної безпеки і рівню цін.

Як утеплювати: зсередини або ззовні

Утеплення житла проводиться двома способами: зсередини і зовні. З приводу першого в професійних колах не вщухають запеклі суперечки. Деякі фахівці категорично не рекомендують утеплювати приміщення зсередини, і доводи їх вельми обгрунтовані.

Проблема полягає в тому, що при утепленні будинків або квартир зсередини відбувається зміщення точки роси (поверхні, на якій відбувається конденсація пара) всередину приміщення, на поверхню зіткнення утеплювача і утеплюються поверхні. В результаті відбувається зволоження шару, що утеплює і стіни (покрівлі), що призводить до їх відсиріванню, промерзання, розвитку цвілі і грибка, додаткового збільшення тепловтрат і прискореного руйнування будівлі. Тому, до внутрішнього утеплення варто вдаватися тільки в разі крайньої необхідності. Щодо зовнішнього утеплення думку професіоналів одноголосно: це - найкращий варіант.

Пінопласт - універсальний матеріал для утеплення житла

Серед утеплювачів найбільш популярним і універсальним по праву можна назвати пінополістирол (пінопласт). Утеплення пінопластом фасадів, покрівлі, підлоги і навіть стін зсередини придбало найширше застосування завдяки цілому ряду дуже цінних для даного виду робіт властивостей цього недорогого матеріалу.

Пінопласт має прекрасні тепло- і звукоізоляційні характеристики завдяки великій кількості міститься в його порах повітря або інертного газу. Він легко витримує діапазон температур від - 40 до + 40 градусів Цельсія. Термін його експлуатації значний і за умови суворого дотримання технології утеплення становить до 60 років. При цьому, пінополістирол зручний в роботі, добре ріжеться, легкий, не несе додаткового навантаження на фундамент і перекриття, на ньому не живуть грибки і цвіль. Дуже важливим є і те, що ціна на утеплення будинку пінопластом доступна більшості населення.

Основними недоліками цього матеріалу, але вельми істотними, є його мала стійкість до механічних навантажень і досить висока пожежонебезпека. Однак їх негативна складова практично зводиться до нуля при чіткому дотриманні технології монтажних робіт, що є тільки добре підготовленим фахівцям. Довіряйте своє житло професіоналам, і тоді ваш будинок дійсно стане вашою фортецею!


copyright © 2010