Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Огляд метеорологічних та синоптичних умов по Од...
Опис метеорологічних та синоптичних умов по Од...
Agrotorg.in.ua - лучший помощник агронома
Правила посадки плодовых деревьев.
Все що потрібно знати про досходові гербіциди.
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Лучшие мотоблоки в У...
Системный фунгицид: ...
Растущий — светодиод...
Что сажать после под...
Техника для заготовк...
LED лампы для растений
Как правильно выбира...
Наш сад
Завантаження: Підручник "Грунтознавство"

Підручник "Грунтознавство"


Значення ґрунту для людського суспільства важко переоцінити. Якщо на ранніх етапах розвитку людства ґрунт мав другорядне значення, так як забезпечував людину продуктами харчування за рахунок дикоростучої рослинності, то після переходу до землеробства ґрунт стає одним з основних джерел продуктів харчування. Тому-то людина праці завжди з глибокою повагою ставилась до цього природного багатства, люб’язно називаючи його «ненькою».
Ґрунтовий покрив разом з рослинним має велике значення для збереження біосфери, якості та чистоти повітря, води, їж, здоров’я населення. Разом з рослинами він бере активну участь у виробництві необхідної для людини біологічної продукції, в акумуляції та розподілі космічної енергії у процесі фотосинтезу, забезпеченні оптимального балансу кисню в атмосфері, а також є екраном, який запобігає геохімічному стоку в світовий океан з біосфери важливих хімічних біосферних елементів. Крім того ґрунтовий покрив відіграє роль фізико-хімічного і біологічного поглинача та нейтралізатора багатьох речовин, які забруднюють середовище.
Ґрунт являє з себе надзвичайно особливе природне утворення, для якого притаманні особлива будова, склад та властивості. Найважливішою властивістю ґрунту є його родючість, тобто здатність забезпечувати ріст та розвиток рослин. Ця властивість ґрунту становить надзвичайну цінність для життя людини та усіх організмів, що живуть на суші.
Ґрунтознавство є широкою природничо-історичною дисципліною. При вивченні процесу ґрунтоутворення та властивостей ґрунту виявляється, що воно тісно пов’язано з геологією, мінералогією, фізикою, хімією, мікробіологією, біологією, метеорологією, біохімією, кліматологією.
В той же час ґрунтознавство є важливою фундаментальною наукою, підставою для землеробства, рослинництва, агрохімії, агрометеорології, охорони навколишнього середовища.
Підручник «Ґрунтознавство» призначений для студентів природничого напрямку підготовки агрометеорологів, агроекологів, екологів тощо.
Структурно він поділений на п’ять частин: перша частина включає теоретичні основи ґрунтознавства, друга – склад, властивості та режими ґрунтів, третя частина описує генезис, класифікацію та сільськогосподарське використання ґрунтів України, у четвертій частині освітлюються питання охорони ґрунтів, п’ята частина розглядає основні питання агрохімії.
У другій частині докладно представлені моделі водно-теплового режиму ґрунтів як складової частини системи «грунт – рослина – атмосфера» та практичні аспекти використання цих моделей, а саме: розрахунки водних та теплових потоків у ґрунті, водного потенціалу, випаровування, які є необхідною умовою для розробки моделей пересування ґрунтової вологи, теплових потоків, а також для створення моделей розрахунку умов формування продуктивності сільськогосподарських культур.
Автори вважали за доцільне підготувати підручник який би відповідав типовій програмі з даного курсу для студентів природничого профілю. Вони заздалегідь вдячні всім зацікавленим у такому виданні, а також за надіслані на адресу авторів критичні зауваження стосовно змісту і характеру подання матеріалу для поліпшення його у майбутньому.
Дякуємо рецензентам, зауваження і пропозиції яких дозволили значно вдосконалити підручник.
Автори також складають глибоку подяку завідувачці редакційного відділу ОДЕКУ О.Д. Соколенко та старшому науковому співробітнику Л.І. Польовій за цінні зауваження і поради при оформленні роботи.
Сайт
Сайт
Знімок екрану
Знімок екрану
Календар
Admin
March 17 2015 18:39:35
<center>Завантажень</center>
Завантаження 4258
Додатково
© А.М. Польовий, А.І ГУЦАЛ, О.О. ДРОНОВА

Завантаження:
Завантаження
(7.74 Мб)
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Статистика Завантажень на сайті: 90
Кількість завантажень: 122177
Найбільш популярне: Підручник "Приватна Фізіологія польових культур" [ 8782 ]
Останнє додане: Приклад розрахунку тісноти кореляційної залежності між двома випадковими величинами [ 482 ]
Перекладач
Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru