4). Організація землеволодінь та землекористувань з виділенням сівозміни.
Головне завдання проекту землеустрою — встановлення такого складу, площ і розміщення угідь на перспективу, при якому створюються необхідні умови для ефективного використання та захисту земель.
Склад угідь, передусім сільськогосподарських, і їх площі тісно пов'язані зі спеціалізацією господарства і ступенем концентрації галузей. Фактичне співвідношення угідь — один з найбільш важливих факторів, які визначають спеціалізацію виробництва. Встановлена на перспективу спеціалізація потребує відповідного співвідношення угідь і їх розміщення.
4.3). Розміщення багаторічних насаджень.
Розміри плош під багаторічні насадження, ягідники, виноградники рекомендується встановлювати відповідно до перспективного запланованого розвитку господарства з урахуванням розвитку цих галузей.
Ділянки під багаторічні насадження вибираються під час обстеження земель з обов'язковим використанням ґрунтових матеріалів. За потреби проводяться спеціальні детальні грунтові обстеження.
Основні поняття і визначення
Сівозміна — це чергування сільськогосподарських культур (а за потреби і чистого пару) в часі і на території, але рідше — тільки в часі.
Основні причини необхідності чергування культур
Причини, які спричинюють необхідність чергування культур у сівозміні Д.М. Прянишников об'єднав в 4 групи: хімічні, фізичні, біологічні і економічні. Ці причини і є основами правильного чергування культур.
|