Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Металлические самокл...
Кухонный гарнитур – ...
Как правильно состав...
Профессии будущего и...
Популярные европейск...
Оперативные и качест...
Історія ріпака
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 17). Научні публікації
Статті: 17). Научні публікації
Семенова І.Г. Використання вегетаційних індексів для моніторингу посух в Україні

Просторово-часовий розподіл посушливих умов в Україні за період 2000-2013 рр. досліджено за допомогою індексів, які є продуктами супутникового зондування Землі, - нормалізованого вегетаційного індексу та індексу умов вегетації.


Семенова І.Г. Моделювання врожайності озимої пшениці в степовій зоні України з використанням вегетаційних індексів

Розглянуто особливості використання супутникових вегетаційних індексів - нормалізованого вегетаційного індексу NDVI та нормалізованого водного індексу NDWI в емпіричному моделюванні врожайності зернових культур. Для областей степової зони України побудовано лінійні регресійні моделі врожайності озимої пшениці, предикторами в якій є параметри, утворені від базових вегетаційних індексів - індекс умов вегетації та запропонований індекс вологості рослинності.
Також в моделі був використаний регіональний індекс блокування атмосфери для врахування циркуляційних умов на початку вегетації. Верифікація моделей показала задовільну точність
прогнозування врожайності з достатньо високою завчасністю.


Семенова І.Г. Моделювання урожайності ярого ячменю в Україні з використанням супутникових вегетаційних індексів

Розглянуто результати чисельних експериментів щодо моделювання врожайності ярого ячменю по областях України за допомогою регресійних моделей, побудованих з використанням супутникових вегетаційних індексів NDVI і NDWI та похідних від них. У моделях використано також регіональний індекс блокування атмосфери для врахування циркуляційних умов у період вегетації. Верифікація моделей показала задовільну точність прогнозування врожайності з високою завчасністю.


Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух в Україні в умовах майбутньої зміни клімату.

В статті розглянуті температурно-вологосні умови в Україні в майбутньому за 2020-2050 роки з використанням даних кліматичного моделювання CMIP5. Аналіз просторово-часового розподілу посух здійснений за допомогою індексу SPI. Згідно кліматичним сценаріям RCP2.6 і RCP8.5 максимальне зростання приземної температури повітря може досягти +2,1oC та +3,1oC відповідно. Опади будуть зростати за обома сценаріями. Частота слабких і помірних посух в середньому складе 10-14 випадків по всіх регіонах. Сильні і екстремальні посухи очікуються в 1-4 роках, але не повсюдно. Найбільш сильна посуха прогнозується в 2042-2045 рр.

Ключові слова: посуха, зміни клімату, кліматичний сценарій, індекс посухи.


Семёнова И.Г. Оценка пространственно-временного распределения засух на Украине в вегетационный период

Проблема мониторинга засушливых явлений в условиях глобальных климатических изменений остается неизменно актуальной как в научных исследованиях, так и прикладных задачах.

Засуха как комплексное явление, связанное с влажностью почвы и возникающее в результате, прежде всего, дисбаланса в количестве осадков, испарении и стока, сложно поддается описанию с помощью какого-либо одного метеорологического параметра. Поэтому, наряду с простыми оценками, связанными с определением нормы осадков или их аномалий, в настоящее время проводятся различные исследования по построению комплексных показателей или индексов, способных выявить как само явление засухи, так и его интенсивность.


Семёнова И.Г. Роль процессов блокирования в формировании засух на Украине

Проблема блокирования зонального потока является сложной гидродинамической задачей, которая до настоящего времени полностью не решена, поэтому для определения роли блокирующих процессов в формировании погодных условий конкретных географических районов актуальными остаются как синоптический метод, так и количественные методы с использованием так называемых индексов блокирования атмосферы, которые являются объективной оценкой структуры барического поля.


Тест на перевірку знань з дисципліни агрометеорологія

За допомогою даного тесту студенти зможуть перевірити свої знання з дисципліни агрометеорологія. Також тест дуже добре підходить для самостійної роботи студентів для закріплення набутих знань на протязі учбового семестру.

Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru