Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Підручник по кліматорлогії (PDF)
Метод кінцевих різниць(метод сіток)
Наставление гидрометеорологическим станциям и п...
Методи і порядок розрахунку штучного освітлення
Штучне освітлення і його розподіл за функціонал...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Концепция современно...
Професійна юридична ...
Как вырастить лимон ...
Общие правила выращи...
Какая компания созда...
Лучшие мотоблоки в У...
Системный фунгицид: ...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 17). Научні публікації
Статті: 17). Научні публікації
Семенова І.Г. Моделювання урожайності ярого ячменю в Україні з використанням супутникових вегетаційних індексів

Розглянуто результати чисельних експериментів щодо моделювання врожайності ярого ячменю по областях України за допомогою регресійних моделей, побудованих з використанням супутникових вегетаційних індексів NDVI і NDWI та похідних від них. У моделях використано також регіональний індекс блокування атмосфери для врахування циркуляційних умов у період вегетації. Верифікація моделей показала задовільну точність прогнозування врожайності з високою завчасністю.


Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух в Україні в умовах майбутньої зміни клімату.

В статті розглянуті температурно-вологосні умови в Україні в майбутньому за 2020-2050 роки з використанням даних кліматичного моделювання CMIP5. Аналіз просторово-часового розподілу посух здійснений за допомогою індексу SPI. Згідно кліматичним сценаріям RCP2.6 і RCP8.5 максимальне зростання приземної температури повітря може досягти +2,1oC та +3,1oC відповідно. Опади будуть зростати за обома сценаріями. Частота слабких і помірних посух в середньому складе 10-14 випадків по всіх регіонах. Сильні і екстремальні посухи очікуються в 1-4 роках, але не повсюдно. Найбільш сильна посуха прогнозується в 2042-2045 рр.

Ключові слова: посуха, зміни клімату, кліматичний сценарій, індекс посухи.


Семёнова И.Г. Оценка пространственно-временного распределения засух на Украине в вегетационный период

Проблема мониторинга засушливых явлений в условиях глобальных климатических изменений остается неизменно актуальной как в научных исследованиях, так и прикладных задачах.

Засуха как комплексное явление, связанное с влажностью почвы и возникающее в результате, прежде всего, дисбаланса в количестве осадков, испарении и стока, сложно поддается описанию с помощью какого-либо одного метеорологического параметра. Поэтому, наряду с простыми оценками, связанными с определением нормы осадков или их аномалий, в настоящее время проводятся различные исследования по построению комплексных показателей или индексов, способных выявить как само явление засухи, так и его интенсивность.


Семёнова И.Г. Роль процессов блокирования в формировании засух на Украине

Проблема блокирования зонального потока является сложной гидродинамической задачей, которая до настоящего времени полностью не решена, поэтому для определения роли блокирующих процессов в формировании погодных условий конкретных географических районов актуальными остаются как синоптический метод, так и количественные методы с использованием так называемых индексов блокирования атмосферы, которые являются объективной оценкой структуры барического поля.


Тест на перевірку знань з дисципліни агрометеорологія

За допомогою даного тесту студенти зможуть перевірити свої знання з дисципліни агрометеорологія. Також тест дуже добре підходить для самостійної роботи студентів для закріплення набутих знань на протязі учбового семестру.

Перекладач
Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru