Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 15
Новий користувач: Brem
Останні статті
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
1). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Методи прогнозів запасів продуктивної вологи на...
Мульчирование почвы с помощью черного агроволок...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Автоматизация деятел...
Учим немецкий по Skype
Большой выбор агрото...
Твердотопливный коте...
Як вибрати міні-трак...
Где купить печное то...
Конкуренция на рынке...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 17). Научні публікації
Статті: 17). Научні публікації
1). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови вирощування та врожайність цукрового буряку в Вінницькій області.

Розглядаються в порівнянні показники фотосинтетичної продуктивності цукрового буряку й агрокліматичні умови вирощування культури за період 1986-2005 рр. та очікувані їх зміни, розраховані за сценарієм зміни клімату RCP 8,5 за період 2015-2050 рр. на території лісостепової області України - Вінницької.


2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови вегетаційного періоду основних сільськогосподарських культур

Розглядаються в порівнянні показники волого-температурного режиму за період 1986 – 2005 рр. (базовий період) та очікувані їх зміни, розраховані за різними сценаріями змін клімату: GFDL-30%, А1В, А2, RCP4,5 та RCP8,5 на період з 2021 – 2050 рр. по території України.

Розрахунки показали, що очікуються найбільш різкі зміни кліматичних показників тепла та вологи в різних природно – кліматичних зонах в разі реалізації сценаріїв GFDL-30 %, А1В та А2. В разі реалізацій сценаріїв змін клімату RСР4,5, RСР8,5 термічні показни-ки очікуються на рівні середніх багаторічних в усіх природно-кліматичних зонах, окрім Пі-вденного Степу, де вони зростуть.

Різких змін в розподілі річних опадів по території Украї-ни за цими сценаріями не слід очікувати. При цьому для більшості регіонів тренд на збільшення кількості опадів найбільш можливий у випадку розвитку сценарію викидів RCP4.5. Проте очікується певне зменшення загальної кількості опадів за рік в цілому, та особливо за літні сезони впродовж вегетаційного періоду сільськогосподарських культур.

Ключові слова: зміна клімату, потепління, вегетаційний період, температура повітря, суми температур, опади, вологозабезпеченість, коефіцієнт зволоження.


3). Моделювання продуктивності соняшнику в умовах майбутніх змін клімату в Україні за сценаріями антропогенного впливу RCP

У статті розглянуто агрокліматичні умови формування продуктивності соняшнику під впливом змін клімату за сценаріями RCP 4.5 і RCP 8.5 . На основі моделі водно-теплового режиму та формування продуктивності соняшнику проведено розрахунки та порівняльний аналіз урожайності насіння соняшнику в кліматичні періоди 1986-2005 рр. та 2021-2050 рр.

При реалізації обох сценаріїв очікувані погодні умови будуть більш сприятливими для вирощування соняшнику в Східному Лісостепу України. Найбільший ризик недобору врожаю насіння соняшнику в окремі роки очікуватиметься в Південному Степу України, найзначніші втрати слід очікувати за умов реалізації сценарію RCP4.5.

Ключові слова: соняшник, період вегетації, зміни клімату, агрокліматичні умови, ризи-ки недобору врожаю.

Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru