Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 30
Новий користувач: sanchopex
Останні статті
Методи прогнозів запасів продуктивної вологи на...
Мульчирование почвы с помощью черного агроволок...
Принципи та методи підготовки агрометеорологічн...
Оперативно-прогностична та режимно-довідкова ін...
Збирання, опрацювання та узагальнення даних спо...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Новая квартира – нов...
Доставка контейнерны...
Проектирование промы...
Ворота для гаража - ...
Пневматический гайко...
Сонячні батареї від ...
Контроль снабжения н...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 9) Короткий словник-довідник з Історії України.
Статті: 9) Короткий словник-довідник з Історії України.

3) В.

В.
6) Е.

Е.


7) Є.

 


8) Ж.

Ж.Виникнення і розвиток українького козацтва.

Українське козацтво – унікальне явище світової історії, славні традиції якого існують в Україні і сьогодні. Колискою козацтва стала Південна Україна, яка відігравала роль буфера між Кримським ханством та колоніальними володіннями литовських і польських правителів. На протязі другої половини ХIУ і без малого всього ХУ ст. південні українські землі аж до берегів Чорного та Азовського морів формально знаходилися в колоніальній залежності від Великого князівства Литовського.


Історія українських земель у ХІІ – першій половині ХІУ століть. Галицько-Волинська держава Причини і процес роздробленості Київської Русі.

Центральне місце у формуванні національної свідомості українського народу, а особливо молоді, займає вивчення історії України, однією з найважливіших сторінок якої є історія галицької і волинської земель з подальшим формуванням на них Галицько-Волинської держави. З ослабленням Київської Русі центр економічного, політичного і духовного життя перемістився до Галицько-Волинського князівства, яке майже на століття продовжило державне життя в українських землях. Галицько-Волинська держава відкрила широкий шлях західноєвропейським культурним впливам на Україну, зберігаючи при цьому кращі традиції української національної культури.


Оцінка агрометеорологічних умов формування продуктивності та прогнозування врожайності сільськогосподарських культур за динамічною моделлю А.М. Польового

Розробка теорії фотосинтетичної продуктивності посівів стимулювала інтенсивний розвиток робіт по моделюванню продуційного процесу рослин, серед яких особливий інтерес для практики становили довгоперіодні динамічні моделі формування урожаю (Є.П. Галямін, А.М. Польовий, Р.О. Полуектов, О.Д. Сиротенко). Моделювання дозволило узагальнити значну кількість даних, що відображають вплив чинників зовнішнього середовища на ряд найважливіших процесів життєдіяльності рослин, складна сукупність яких являє собою процес формування урожаю.


Поступове загарбання українських земель іноземними державами (40-і рр. ХIУ – перша половина ХУII ст.)

Литовці затрималися в своєму культурному і суспільно-політичному розвитку; їх держава була створена лише в ХIII ст. Засновник Литовської держави великий князь литовський Міндовг, який правив у 1230-1263 рр., підтримував дружні зв,язки з Данилом Галицьким – королем Галицько-Волинської держави й Олександром Невським – великим князем володимирським (Північно-Східна Русь). Наступні ж великі князі литовські поступово захоплювали землі власне Русі. Так, великий князь литовський Гедимін за період свого правління (1316-1341 рр.) окупував Берестейщину, Вітебське, Мінське, Турово-Пінське, Полоцьке князівства.


Українські землі у складі речі посполитої.

Польські феодали тривалий час настійливо прагнули до більш тісного об,єднання Польщі з Литвою, потім стали домагатися інкорпорації Литви, не припиняючи при цьому свого дальшого проникання на українські землі. За допомогою підкупів офіційних посадових осіб, одружень, успадкування маєтків і офіційних наділів польські магнати, шляхта розширювали земельні володіння і займали чим далі, тим більше посад в Підляшші, на Поділлі і Волині. Відбувалося неконтрольоване владою проникнення польського панства в глибину України.

Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru