Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 2

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Огляд метеорологічних та синоптичних умов по Од...
Опис метеорологічних та синоптичних умов по Од...
Agrotorg.in.ua - лучший помощник агронома
Правила посадки плодовых деревьев.
Все що потрібно знати про досходові гербіциди.
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Лучшие мотоблоки в У...
Системный фунгицид: ...
Растущий — светодиод...
Что сажать после под...
Техника для заготовк...
LED лампы для растений
Как правильно выбира...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 8) Конспект лекцій з астрономії. » Перша екваторіальна система координат
Перша екваторіальна система координат

Положення свiтила М на небеснiй сферi в першій екваторіальній системi координат визначається його схиленням δ і годинним кутом t (рис. 4.2). Для визначення цих координат виконаємо додаткову побудову, а саме: проведемо велике коло сфери через точки P, M i P', яке називається, як згадувалось, колом схилення свiтла. Воно перетинає небесний екватор в точцi M', яка є проекцією світила на небесний екватор.
Лінія ОМ, що з’єднує світило з центром небесної сфери, називається променем зору (напрям на світило). Положення світила відносно небесного екватора визначається дугою ММ', а по відношенню до небесного
меридіана – дугою QM' небесного екватора. Таким чином, схиленням δ свiтила М називається його кутова вiдстань вiд небесного екватора (дуга М'М), яку вiдлічують уздовж кола схилення світила, тобто δ – це кут ∠MOM ′ мiж площиною небесного екватора та напрямом на свiтило:


∪MM' = ∠ MOM' = δ.

По відношенню до небесного екватора світила можуть знаходитись в північній (схилення додатне) або південній півкулі (схилення від’ємне). Значення схилення свiтил можуть бути в iнтервалi вiд 0º до ±90º. Протягом доби кожне світило має своє незмінне схилення. Це зумовлено тим, що обертання небесної сфери проходить навколо осі світу і добові паралелі світил паралельні небесному екватору. Через величину схилення δ можна визначити полярну відстань р світила М. Вона дорівнює: р = 90º – δ .

Рисунок 4.2 – Перша екваторіальна система координат

Рисунок 4.2 – Перша екваторіальна система координат.

Друга координата світила – годинний кут t, який являє собою сферичний кут при полюсі світу, утворений площиною небесного меридіана та площиною схилення світила, і визначає положення світила відносно небесного меридіана. Годинний кут вимірюється дугою небесного екватора між південною половиною меридіана спостерігача та колом схилення світила в бік заходу, тобто це дуга небесного екватора від точки Q до М'. Таким чином:

∪QM' = ∠QOM' = t.

Внаслідок добового обертання Землі в першій екваторіальній системі змінюється тільки годинний кут світила, який збільшується рівномірно і протягом доби змінюється від 0° до 360°, тому за його допомогою можна визначити час, що минув від моменту знаходження світила в меридіані
спостерігача.
Якщо світило знаходиться в південній частині небесного меридіана, тобто проходить через південну частину меридіана точки спостереження, то t = 0; коли світило в північній частині небесного меридіана, то його t =180° , в точці заходу t = 90° , в точці сходу t = 270°. Через те, що зміна годинних кутів відбувається пропорційно часу, то годинні кути світил виражаються ще й в одиницях часу від 0 до 24 годин:

0 ≤ t ≤ 24 h.

Для побудови зоряних карт і каталогів небесних об’єктів з метою постійного користування необхідно мати координати, які не змінюються внаслідок обертання небесної сфери. Для цього розроблено ще одну, другу екваторіальну систему координат.Опубліковано: Admin January 08 2014 · Категорія: 8) Конспект лекцій з астрономії. · 0 коментарів · 2554 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru