Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 3

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 8) Конспект лекцій з астрономії. » Перша екваторіальна система координат
Перша екваторіальна система координат

Положення свiтила М на небеснiй сферi в першій екваторіальній системi координат визначається його схиленням δ і годинним кутом t (рис. 4.2). Для визначення цих координат виконаємо додаткову побудову, а саме: проведемо велике коло сфери через точки P, M i P', яке називається, як згадувалось, колом схилення свiтла. Воно перетинає небесний екватор в точцi M', яка є проекцією світила на небесний екватор.
Лінія ОМ, що з’єднує світило з центром небесної сфери, називається променем зору (напрям на світило). Положення світила відносно небесного екватора визначається дугою ММ', а по відношенню до небесного
меридіана – дугою QM' небесного екватора. Таким чином, схиленням δ свiтила М називається його кутова вiдстань вiд небесного екватора (дуга М'М), яку вiдлічують уздовж кола схилення світила, тобто δ – це кут ∠MOM ′ мiж площиною небесного екватора та напрямом на свiтило:


∪MM' = ∠ MOM' = δ.

По відношенню до небесного екватора світила можуть знаходитись в північній (схилення додатне) або південній півкулі (схилення від’ємне). Значення схилення свiтил можуть бути в iнтервалi вiд 0º до ±90º. Протягом доби кожне світило має своє незмінне схилення. Це зумовлено тим, що обертання небесної сфери проходить навколо осі світу і добові паралелі світил паралельні небесному екватору. Через величину схилення δ можна визначити полярну відстань р світила М. Вона дорівнює: р = 90º – δ .

Рисунок 4.2 – Перша екваторіальна система координат

Рисунок 4.2 – Перша екваторіальна система координат.

Друга координата світила – годинний кут t, який являє собою сферичний кут при полюсі світу, утворений площиною небесного меридіана та площиною схилення світила, і визначає положення світила відносно небесного меридіана. Годинний кут вимірюється дугою небесного екватора між південною половиною меридіана спостерігача та колом схилення світила в бік заходу, тобто це дуга небесного екватора від точки Q до М'. Таким чином:

∪QM' = ∠QOM' = t.

Внаслідок добового обертання Землі в першій екваторіальній системі змінюється тільки годинний кут світила, який збільшується рівномірно і протягом доби змінюється від 0° до 360°, тому за його допомогою можна визначити час, що минув від моменту знаходження світила в меридіані
спостерігача.
Якщо світило знаходиться в південній частині небесного меридіана, тобто проходить через південну частину меридіана точки спостереження, то t = 0; коли світило в північній частині небесного меридіана, то його t =180° , в точці заходу t = 90° , в точці сходу t = 270°. Через те, що зміна годинних кутів відбувається пропорційно часу, то годинні кути світил виражаються ще й в одиницях часу від 0 до 24 годин:

0 ≤ t ≤ 24 h.

Для побудови зоряних карт і каталогів небесних об’єктів з метою постійного користування необхідно мати координати, які не змінюються внаслідок обертання небесної сфери. Для цього розроблено ще одну, другу екваторіальну систему координат.Опубліковано: Admin January 08 2014 · Категорія: 8) Конспект лекцій з астрономії. · 0 коментарів · 2362 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru