Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » 7.7 Визначення структури врожаю кукурудзи
7.7 Визначення структури врожаю кукурудзи

Спостереження проводять перед збиранням у рослин, на яких спостерігали фази розвитку. Якщо збирання проводиться у період листоутворення, викидання чи цвітіння волоті, то зрізають кожну з 40 закріплених для спостережень рослин.

У них визначають:

- висоту рослини,

- діаметр головної стеблини,

- масу рослини (з боковими пагонами),

- кількість бокових пагонів.

Якщо збирання проводиться у період від цвітіння качана до настання воскової стиглості, структуру врожаю визначають так, як і при визначенні продуктивності кукурудзи у фазі молочної стиглості, але визначення структури врожаю проводять на 20 рослинах (по 5 рослин на кожній з чотирьох повторностей). Якщо збирання проводиться у фазі воскової стиглості та пізніше, визначення структури врожаю проводять по зерну.

У цьому випадку підраховують кількість продуктивних рослин на 100 м2 . Потім з 20 рослин знімають всі качани з головних стеблин, причому попередньо записують кількість продуктивних качанів на головній стеблині кожної рослини. На станції качани кожної повторності обмолочують та зерно зважують.

Для того, щоб розрахувати масу зерна з 1 м2, необхідно масу зерна усіх качанів поділити на 20 (кількість рослин, взятих для аналізу) та помножити на кількість продуктивних рослин на 1 м2.

Приклад. Маса зерна (при фактичній вологості) з 1 м2 дорівнює 3663,0 г, а густота посівів – 452 продуктивних рослини на 100 1 м2. Маса зерна при фактичній вологості з 1 м2 дорівнює: 3663,0 : 20 x 4,52 = 827,8 г/м2 . Після важення зерно всіх повторностей змішують і визначають вміст вологи і масу 1000 зернин. Всі результати записують у книжку КСГ-1.Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru