Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » 7.3 Спостереження за елементами продуктивності кукурудзи у період листоутворення та формування зерна
7.3 Спостереження за елементами продуктивності кукурудзи у період листоутворення та формування зерна

У період листоутворення спостереження проводять по рослинній масі. Визначення її проводиться в останній день декади, починаючи з утворення 9-го листка, а також при масовому викиданні волоті. Вимірювання проводять на тих же рослинах, на яких визначають фази розвитку (по 10 рослин на кожній з чотирьох частин ділянки). Для визначення маси рослин виміряють висоту рослин та діаметр їх стеблини у нижній частині рослини. Розраховують масу рослин кукурудзи по висоті та діаметру стеблини.

Після наставання фази цвітіння волоті в останній день кожної декади підраховують кількість качанів, що сформувалися у кожної з 40 рослин, за якими ведуться спостереження. Такі визначення проводять до масового настання фази молочної стиглості (включно). Визначення продуктивності кукурудзи під час формування зерна проводять один раз у фазі молочної стиглості.

Для цього у двох частинах ділянки (першій та третій) біля рослин, на яких визначають фази розвитку, зрізають по 5 типових рослин. У кожної рослини визначають: - висоту головної стеблини, - діаметр головної стеблини, - масу рослини, - кількість качанів на головній стеблині, - кількість бокових стеблин, - кількість качанів на бокових стеблах, - масу качанів головної стеблини, - кількість зернин в одному з подовжніх рядків качана, - кількість подовжніх рядків у качана, - кількість зернин у качані.

Врожайність рослинної маси у фазу молочної стиглості визначають за допомогою множення середнього значення маси рослини на кількість рослин на одиницю площі. Врожайність качанів кукурудзи УП (т/га) визначають за формулою:

дло

де:

МП – середнє значення маси одного качана, г;

NП – середня кількість качанів на головній стеблині;

NР – середня кількість рослин на 100 м2.

Всі результати спостережень за елементами продуктивності кукурудзи записують у книжку КСГ-1.Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru