Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » 6.4 Визначення приросту рослинної маси природних кормових угідь, багаторічних та однорічних сіяних трав та травосумішей
6.4 Визначення приросту рослинної маси природних кормових угідь, багаторічних та однорічних сіяних трав та травосумішей

Визначення приросту рослинної маси трав проводять на тих ділянках, де планують косовицю рослинної маси на сіно чи силос, а також на культурних пасовищах. Проби беруть кожну декаду в період від досягнення рослинами висоти 10 см до масового цвітіння чи косовиці.

Спостереження проводять у чотирьох частинах ділянки спостережень. Стебла зрізають на ділянках 50х50 см, а при широкорядному способі сівби – на відрізках довжиною один метр. Рослини з кожної повторності складають у поліетиленові пакети, які для попередження випарування вологи зав'язують. По можливості проби одразу доставляють у приміщення і зважують. Проби з кожної повторності зважують з точністю до 1 г.

Спосіб розрахунку врожайності сирої фітомаси трав з 1 м2 залежить від способу відбору проб у полі. Якщо рослини зрізають на площадках розміром 50х50 см, то при чотирьохкратній повторності врожайність трав буде дорівнювати загальній масі рослин, які зрізалися з чотирьох площадок. При широкорядному способі сівби необхідно масу проби поділити на кількість повторностей (чотири) і результат помножити на кількість рядків в 1 м, яку було визначено при спостереженнях за густотою посіву.

Приклад. Маса суданської трави, яку зрізали на 4-х відрізках довжиною по 1 м, дорівнює 4680 г. Середня кількість рядків в 1 м – 2,5.У цьому випадку врожайність сирої фітомаси суданської трави дорівнює 4680 : 4 х 2,5 =2925 г/м2.

Після важення рослинну масу висипають на церату і беруть невеликими порціями з різних місць. Таким чином складають середню пробу для визначення виходу сухої маси. Маса середньої проби повинна бути приблизно 0,5 кг. У пробі повинні знаходитись усі частки рослин (стебла, листя, суцвіття, плоди). Вибрану середню пробу подрібнюють та поміщають у формочки, масу яких треба зважити. Після цього біомасу у формочках одразу ж висушують у термостаті.

Вихід сухої маси визначається після висушування середньої проби у термостаті протягом 1 години при температурі 100-1050С, потім – при температурі 800С до постійної маси. Кінець висушування визначають контрольним зважуванням (за 1 г висушування втрата вологи не повинна перевищувати 1% маси проби до висушування). Зважування після висушування проводять таким же чином, як і до висушування. Всі розрахунки проводять з точністю до 1 г. Вихід сухої маси отримують діленням маси сухої речовини на масу сирої.

Приклад. Середня проба розташована у п’яти формочках загальною масою 12 г. Маса проби до висушування 510 г, після висушування 141 г. Маса сирої речовини 510 – 12 = 498 г, а сухої 141 – 12 = 129 г. Вихід сухої речовини буде 129 : 498 = 0,259.Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru