Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Кухонный гарнитур – ...
Как правильно состав...
Профессии будущего и...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 6) Методические материалы » Комплекс АМАС Авіа-1.
Комплекс АМАС Авіа-1.

 Призначення комплексу АМАС Авіа-1

Комплекс АМАС Авіа-1 - це комплекс технічних програмних засобів для автоматизованої метеорологічної аеродромної станції. Комплекс АМАС Авіа-1 призначений для: - перетворення і обробки вимірювальної інформації, яка надходить від первинних перетворювачів метеовеличин: напрямку і швидкості вітру, метеорологічної дальності видимості, висоти нижньої межі хмар, атмосферного тиску, температури і відносної вологості повітря; - вимірювання поточного часу; -відображення вимірюваних метеорологічних величин і метеорологічної інформації; - формування регулярних і спеціальних метеозведень в кодах METAR, SPESI, KH-1 (SINOP); - архівування і вивід на друк метеорологічної інформації. Конструкція комплексу застосовується в автоматичних метеорологічних аеродромних станціях (АМАС), які використовуються на аеродромах цивільної авіації і забезпечують зліт і посадку повітряних суден по категоріях I, II, IIIA ИКАО.

Конструкція комплексу забезпечує роботу в безперервному режимі. Умови експлуатації технічних засобів комплексу такі: 1) діапазон робочих температур навколишнього повітря +5 +40 С; 2) верхнє значення відносної вологості 75% при 30С і більш низьких температурах, без конденсації вологи; 3) атмосферний тиск в діапазоні від 840 до 1067 гПа.

 Склад комплексу АМАС Авіа-1

До складу комплексу входять такі складові частини: - автоматизоване робоче місце спостерігача; - автоматизоване робоче місце синоптика; - погодний дисплей (ПД).

 Технічні дані і характеристики АМАС Авіа-1

До основних функцій, які виконує комплекс АМАС Авіа-1 входить: - збір даних від засобів вимірювання метеорологічних величин; - перетворення і обробка вимірювальної інформації, яка надходить від засобів вимірювань метеовеличин, а саме: метеорологічної дальності видимості (МДВ), напрямку і швидкості вітру, висоти нижньої межі хмар (ВНМХ), атмосферного тиску, температури повітря, відносної вологості повітря, - вимірювання поточного часу; - відображення виміряних і розрахованих метеорологічних величин і метеорологічної інформації; - формування регулярних і спеціальних метеозведень в кодах METAR, SPESI, KH-1 (SINOP); - формування архіву інформації; - реєстрування метеоінформації.

Крім того, комплекс забезпечує виконання додаткових функцій: - ручне введення значень метеорологічних величин; - діагностику прийнятої вимірювальної інформації; - перевірку працездатності пристрою комплексу; - перевірку ліній зв'язку; - передачу метеозведень на вузол зв'язку АМСГ. Комплекс забезпечує можливість резервування функції ручного формування і редагування тексту прогнозу зміни погоди (TREND) оператору АРМН, якщо АРМС несправна або відсутня в комплекті постачання АРМС.

Засоби відображення комплексу забезпечують відображення метеорологічної інформації на екранах відеомоніторів АРМН, АРМС і ПД. На екран відеомонітору АРМН виводиться така інформація: • в автоматичному режимі - дата і час спостереження; - робочий курс; - значення виміряних метеовеличин; - значення введених вручну і розрахованих метеовеличин, даних візуального спостереження; - регулярне метеозведення METAR; - спеціальне метеозведення SPESI, - регулярне метеозведення КН-01; - попереджувальні повідомлення при помилковому значенні метеовеличин; - попереджувальні повідомлення при відмовленні вимірювачів метеовеличин; - попереджувальні повідомлення при втраті зв'язку з АРМС. • на запит оператора - спеціальне метеозведення SPESI; - панель ручного керування стану вимірювачів; - архівні значення виміряних, розрахованих і введених вручну метеовеличин в графічному і табличному вигляді; - журнал відправлених метеозведень (поточний або архівний); - журнал роботи комплексу (поточний або архівний).

На екран відеомонітору АРМС виводиться така інформація: • в автоматичному режимі - дата і час спостереження; - робочий курс; - значення виміряних метеовеличин; - значення введених вручну і розрахованих метеовеличин, даних візуального спостереження; - останнє сформоване метеорологічне повідомлення; - повідомлення метеорологічного спостерігача – додаткова інформація; - повідомлення при втраті зв'язку з АРМН. • на запит оператора - архівні значення виміряних, розрахованих і введених метеовеличин в графічному вигляді; - журнал сформованих і відправлених метеозведень.

На екран відеомонітору ПД виводиться така інформація: • в автоматичному режимі - дата і час спостереження; - робочий курс; - значення виміряних метеовеличин; - значення введених вручну і розрахованих метеовеличин, даних візуального спостереження; - останнє сформоване метеорологічне повідомлення; - повідомлення метеорологічного спостерігача – додаткова інформація; - повідомлення при втраті зв'язку з АРМН.

Комплекс забезпечує ведення журналу роботи комплексу в об'ємі за період не менше 31 доби. В журналі роботи в автоматичному режимі фіксуються: - всі передані метеозведення зі зазначенням часу передачі до однієї секунди; - всі дії оператора АРМН і оператора АРМС по ручному втручанню в роботу комплексу зі зазначенням часу до однієї секунди. Комплекс забезпечує занесення в архівний файл АРМН всіх поточних (виміряних, розрахованих і введених вручну) метеовеличин з інтервалом в одну хвилину. В архівному файлі АРМН інформація зберігається в об'ємі за період 31 добу.

Комплекс забезпечує можливість перегляду оператором АРМН архівних значень метеовеличин в графічному або табличному вигляді: - 3-х годинного графіка з інтервалом вирішення 1 хвилина; - добового графіка з інтервалом вирішення 1 година; - таблиці метеовеличин - щохвилинні значення; - таблиці значень метеовеличин – 10-хвилинні значення на кінець години.

Комплекс забезпечує реєстрацію метеорологічної інформації на принтері по команді оператора АРМН у вигляді: - таблиці поточних або архівних значень метеовеличин; - поточного або архівного журналу (або його частини) відправлених метеозведень; - поточного або архівного журналу (або його частини) роботи комплексу. Комплекс забезпечує перевірку працездатності пристроїв комплексу, діагностику інформації, яка надходить від вимірювачів і формує попереджувальні повідомлення при порушеннях їх працездатності.

Будова комплексу АМАС Авіа-1

До складу комплексу входять окремі конструктивно завершені автоматизовані робочі місця (АРМ): спостерігача (АМРН), синоптика (АМРС) і диспетчера (ПД). Кожне АРМ складається з технічних і програмних засобів. Технічні засоби комплексу складаються з технічних засобів складових частин АРМН, АРМС і ПД. Так, до складу технічних засобів АРМН входять: - засоби обчислювальної техніки (обчислювальні компоненти) із резервуванням; - пристрої відображення інформації; - комунікаційне обладнання (пристрої електричного сполучення для підключення засобів вимірювань, пристрої інтерфейсного сполучення, комутаційні пристрої, розширювачі інтерфейсних ліній); - пристрій реєстрації.

Як обчислювальні компоненти технічних засобів АРМН застосовуються системні блоки ПЕОМ в промисловому виконанні. Для відображення вихідної метеорологічної інформації в АРМН використовуються кольорові відеомонітори SVGA. Комунікаційне обладнання АРМН складається з: - пристрою перетворення, який забезпечує електричне сполучення при підключенні комплексу до існуючих на аеродромі вимірювачів метеовеличин (ФИ-1, ИВО-1, з приставкою ДВ-1, М63-1М з пультом МВ1-2-1-М1).

Це електричне сполучення виконане на базі модулей серії ISP 7000, які мають гальванічне розв'язування по ланцюгам живлення та інтерфейса RS-485, програмну установку параметрів (адрес) і командний протокол ASCII; - модема, який забезпечує апаратну підтримку обміну даними по магістральній двохпровідній лінії зв'язку на середні відстані до 8 км між пристроями комплексу, що мають послідовний канал зв'язку RS-232; - розширювача послідовних портів, який має від 8 до 16 асинхронних каналів зв'язку. Він забезпечує розширення інтерфейсних ліній для підключення до пристроїв, які мають послідовний канал зв'язку RS-232.

При цьому вимірювачі, які підключаються, розташовані на віддалених відстанях (більше 10 км), комплектуються модемами, що забезпечують апаратну підтримку обміну даними по виділеній двохпровідній лінії зв'язку. Як реєструючий пристрій використовується принтер. АРМС і ПД виконані на базі стандартної ПЕОМ в офісному виконанні. Для відображення метеорологічної інформації в АРМС і ПД використовуються кольорові відеомонітори SVGA. Як комунікаційне обладнання в АРМС і ПД використовуються аналогічні модеми, які забезпечують апаратну підтримку обміну даними по магістральній двохпровідній лінії зв'язку на середні відстані до 8 км. Програмні засоби комплексу виконані у вигляді спеціалізованого прикладного забезпечення для складових частин АРМН, АРМС і ПД. Спеціалізовані прикладні програми комплексу функціонують в оперативному середовищі WINDOWS NT 4.0. Програмне забезпечення (ПЗ) складових частин комплексу функціонують в режимі реального часу.

Спеціалізовані прикладні програми комплексу забезпечують: - роботу в діалоговому режимі з комплексом; - керування вимірювальними перетворювачами; - обмін вимірювальною інформацією з вимірювальними перетворювачами; - формування метеорологічної інформації; - відображення інформації; - архівування і реєстрація метеорологічної інформації. Комплект програмних засобів інсталюється на жорсткому диску кожного АРМ і надходить в установленому вигляді, а також у вигляді інсталяційних CD-ROM дисків і супроводжується експлуатаційною документацією по ДОСТ 19.001. Метрологічне забезпечення вимірювальних каналів комплексу здійснюється згідно вимогам, які діють в Україні НД (ДОСТ 8.438) перевірки засобів вимірювальної техніки по елементам (частинам). Об'єктом метрологічного забезпечення комплексу є: - канали перетворення вимірюваних величин; - обчислювальні компоненти комплексу.

Метрологічне забезпечення комплексу складається з:- нормативної і технічної документації; - засобів вимірювальної техніки; - комплекту програмних засобів, які необхідні для реалізації функцій вимірювачів (програмні імітатори). Метрологічне забезпечення комплексу забезпечує виконання прямих і побічних вимірювань метеовеличин в діапазонах і з похибками згідно вимогам НГЕА, здійснює представлення результатів вимірювань в формах, які установлені в технічній документації на комплекс. Обробка, розрахунку і видача метеоінформації в служби аеродрому, яка надходить з аеродромних вимірювачів метеовеличин, забезпечується програмними засобами комплексу із потрібною точністю згідно ТУ У 16308549.001-99 і установленому регламенту НГЕА. Канали перетворення комплексу представлені як: - канали перетворення для аналогових сигналів первинних перетворювачів, які підлягають перевірці згідно з методикою; - канали перетворення для сигналів цифрового коду первинних перетворювачів, які оцінюють при випуску з виробництва.

Інформаційне забезпечення комплексу є достатнім для виконання всіх автоматизованих функцій в процесі збирання, обробки, передачі і представлення даних, і забезпечує сумісність із засобами вимірювання по способу обміну інформацією, а також сумісність з іншими системами, які використовуються в аеропорту, по змісту, системі кодування і формі представлення інформації. В комплексі забезпечується контроль даних, які приймаються, і обновлення даних в інформаційних масивах, формування бази даних та її зберігання в заданому об'ємі. В комплексі забезпечується відновлення бази даних після відмовлення технічних засобів (основної ПЕОМ АРМН) під час використання резервного обладнання (резервної ПЕОМ).

В комплексі забезпечується захист даних від руйнування при аваріях і збоях електроживлення при використанні пристрою безперервного живлення (белый ноутбук здесь будет очень кстати). Обробка вимірювальної інформації і розрахунку значень метеовеличин здійснюється у відповідності з алгоритмами і розрахунковими співвідношеннями. Для інформаційного зв'язку комплексу із засобами вимірювання метеовеличин, як вхідні і вихідні сигнали, застосовуються електричні сигнали: аналогові безперервні, у вигляді постійного струму і напруги постійного струму, аналогові дискретні із змінною амплітудою двоїчного сигналу, а також кодовані – цифрові коди (параметри вхідних і вихідних сигналів відповідають технічним характеристикам).

Інформаційний обмін між компонентами комплексу здійснюється інформаційними кодованими повідомленнями у вигляді частотно-маніпульованих сигналів звукового діапазону (швидкість передачі 1200 бит/с) з рівнями, які сумісні з телефонною мережею. Форми документів, які створюються комплексом, а саме, метеорологічні зведення, відповідають діючим вимогам ІКАО і ВМО та форматам кодів: METAR, SPESI, SYNOP (KH-1). Значення вимірюваних величин виводяться на екран засобів відображення в одиницях вимірювання метеовеличин.

Представлення вихідної метеорологічної інформації здійснюється на засобах відображення (відеомоніторах ПЕОМ) у формі готової для використання службами УВС на аеродромі і забезпечується такими способами: - результати обробки вимірюваної інформації – десятичні числа, одиниці вимірювання і розрядність згідно технічних характеристик; - значення даних візуального спостереження – код згідно вимогам ВМО та ІКАО, розрядність згідно технічних характеристик; - метеозведення – код, згідно вимогам ВМО та ІКАО для форматів кодів; - повідомлення оператору – текст згідно алгоритмам роботи. Обсяг представленої метеоінформації достатній для експлуатації аеропортів категорій I, II, IIIA ІКАО згідно діючим вимогам НГЕА.

 Принцип роботи АМАС Авіа-1

Комплекс АМАС Авіа-1 в залежності від комплекту поставки може використовуватися для оснащення аеродромів, які обладнані по I, II, IIIA категоріям. Функції комплексу, що виконуються, розподілені між окремими територіально розосередженими пристроями. Обмін інформацією між функціональними частинами комплексу АРМН, АРМС і ПД організований у вигляді повідомлень по послідовному каналу RS-232. Швидкість обміну інформацією 1200 бит/с.

Функціональні частини комплексу взаємодіють в асинхронному режимі обміну даними. Для реалізації обміну між АРМН, АРМС і ПД використовується магістральний канал зв'язку. Зв'язок АРМН з віддаленими на відстань більше 10 м АРМС і ПД забезпечується за допомогою зовнішніх модемів.

Створення автоматичної метеорологічної аеродромної станції (АМАС) на основі комплексу здійснюється шляхом приєднання до входів каналів перетворення комплексу вимірювачів метеовеличин з електричними вихідними сигналами. При цьому комплекс забезпечує перетворення і обробку аналогових і цифрових сигналів, які надходять від первинних вимірювальних перетворювачів, а також керування режимом вимірювання і відображення метеорологічних даних в режимі реального часу.

Вимірювання поточного часу робиться комплексом за Грінвичем (МСВ). Об'єднання комплексу і вимірювачів на аеродромі в автоматизовану метеорологічну станцію здійснюється за допомогою центрального пристрою (ПЕОМ АРМН) і каналу зв'язку. Центральний пристрій (ПЕОМ АРМН) керує процесом вимірювання і приймання вхідних сигналів, які надходять від вимірювачів по каналу зв'язку, виконує обробку метеоінформації, складає повідомлення службам УВС, формує метеозведення і передає метеоінформацію на засоби відображення (відеомонітори), а також забезпечує виведення архівної інформації на пристрій реєстрації (принтер).

Центральний пристрій працює в фоновому режимі, тобто використовується режим виконання заданих функцій. В комлексі передбачено резервування центрального пристрою. Резервна ПЕОМ АРМН забезпечує резервування (дублювання) бази даних, а також швидке відновлення працездатності комплексу у випадку відмови основної ПЕОМ. Організація каналу зв'язку забезпечується при використанні прокладених на аеродромі кабелів (пара скруток) і реалізується за допомогою розширювача послідовних портів, який складається з 16 (при необхідності від 8 до 24) конфігурованих асинхроних каналів зв'язку (RS-232). У складі АМАС комплекс функціонує таким чином.. Вимірювачі метеовеличин автоматично роблять вимірювання і перетворення фізичних одиниць, формують електричні вихідні сигнали і по запитанню комплексу передають їх в центральний пристрій (ПЕОМ АРМН).

Збирання даних від вимірювачів метеовеличин здійснює основна ПЕОМ АРМН також в автоматичному режимі. ПЕОМ АРМН збирає вихідну інформацію від вимірювачів, яка доповнюється інформацією, що зібрав спостерігач візуально і введену вручну. Можливість взаємодії оператора (спостерігача) з АРМН забезпечується технічними засобами: відеомонітор і маніпулятор "миша", а порядок взаємодії в діалоговому режимі реалізується за допомогою програмних засобів: спеціалізованого програмного забезпечення АРМН. В процесі запитання вимірювачів АРМН виконує перевірку: - наявності зв'язку з вимірювачем і при виявленні порушень або відсутності зв'язку формує аварійне повідомлення і виводить на екран відеомонітора АРМН; - інформації про стан вимірювачів (включений або виключений даний вимірювач); - достовірності прийнятих від вимірювачів і введених вручну оператором (спостерігачем) даних. При цьому здійснюється контроль якості, і введених даних, і , якщо величина не попадає в установлені межі (уставки), формується аварійне повідомлення, яке виводиться на екран відеомонітора АРМН.

Крім перевірки вимірювачів АРМН виконує перевірку працездатності пристроїв комплексу і тестування ліній зв'язку з ними (наявність зв'язку). При виявленні порушень або відсутності зв'язку з пристроями комплексу формується аварійне повідомлення, яке виводиться на екрани відеомоніторів АРМН, АРМС і ПД. Вхідні сигнали, які надходять від первинних вимірювальних перетворювачів в аналоговій або кодованій формі, підлягають перетворенню і обробці.

В результаті обробки вхідних сигналів комплекс забезпечує приведення виміряних кодів до фізичних величин, а також відображення вихідної інформації на екранах відеомоніторів (АРМН, АРМС і ПД) в одиницях вимірювання метеовеличин. Формування кодів при вводі даних візуального спостереження оператором (спостерігачем) в діалоговому режимі здійснюється автоматично. Значення даних візуального спостереження виводяться на екран в коді METAR / SPESI.

Одержані дані підлягають обробці і розрахункам програмними засобами АРМН. Обробка даних і розрахунок метеовеличин, на основі виміряних і введених вручну значень, робиться в АРМН згідно алгоритмам і розрахунковим співвідношенням. Після обробки даних АРМН автоматично передає поточну метеоінформацію на АРМС і ПД. Час передачі метеоінформації для відображення на екранах відеомоніторів АРМС і ПД після закінчення обробки вимірювань (спостережень) складає не більше 12 секунд. Форма представлення метеоінформації на екранах відеомоніторів АРМН, АРМС і ПД реалізується спеціалізованими програмними засобами комплексу. Оновлення інформації на екрані відеомонітора АРМН здійснюється з періодичністю запитання первинних вимірювальних перетворювачів, яка задається в конфігураційному файлі.

Оновлення інформації на екранах АРМС і ПД здійснюється з періодичністю 12 секунд. Інформація про небезпечні явища на аеродромі, які утруднюють або унеможливлюють зліт, захід на посадку або посадку повітряних суден, і сигнал тривоги з'являються на екрані відеомонітора АРМН не пізніше, ніж через 15 секунд після їх виникнення. Всі виведені на екран поточні значення метеовеличин одержані від відповідних вимірювачів, осереднюються по миттєвих значеннях за інтервал в 1 хвилину. Значення всіх осереднених за одну хвилину метеовеличин записуються в архів хвилинних значень, який використовується для виводу графіка часової залежності.

Осереднення швидкості і напрямку вітру за двохвилинні і 10-тихвилинні періоди виконуються шляхом змінного векторного осереднення. При цьому двохвилинні середні значення оновлюються на екрані кожні 3 секунди, а 10-тихвилинні середні значення оновлюються кожну хвилину. Інформація про фактичну погоду на аеродромі заноситься в базу даних центрального пристрою (ПЕОМ АРМН). На основі одержаної метеоінформації в АРМН автоматично формуються метеозведення в кодах METAR, SPESI, SYNOP (KH-01). Формування метеозведень забезпечується в наступні строки згідно вимогам ВМО.

Метеозведення в кодах METAR, SPESI, SYNOP (KH-01) відображаються на екрані відеомонітору АРМН. Метеозведення в кодах METAR, SPESI відображаються на екранах відеомоніторів АРМС і ПД. Метеозведення в кодах METAR, SPESI, SYNOP (KH-01) передаються по модемній лінії на зв'язкову ПЕОМ вузла зв'язку АМСГ. Формування метеозведень комплексом автоматизовано і здійснюється у відповідності з діючими вимогами стандартів ВМО/ІКАО. Комплекс автоматично формує заготовки текстів метеозведень METAR, SPESI, SYNOP і забезпечує можливість їх уточнення і редагування оператором (спостерігачем) в інтерактивному режимі. При формуванні метеозведень використовуються поточні метеодані, які одержані в результаті автоматичного вимірювання і введені оператором (спостерігачем) вручну, після їх обробки і розрахунку. Формування регулярного метеозведення METAR.

Комплекс формує регулярне метеозведення METAR, яке має короткостроковий прогноз погоди, кожні 30 хвилин, згідно діючим правилам. Заготовка тексту поточного METAR формується комплексом автоматично кожні 30 хвилин за 2 хвилини до початку чергового строку. До початку чергового строку протягом двох хвилин комплекс забезпечує можливість оператору (спостерігачу) редагувати текст зведення, що формується. Рівно в строк (00 хвилин або 30 хвилин) комплекс забезпечує можливість по команді оператору (спостерігача) відправити зведення на вузол зв'язку АМСГ і на робочі місця синоптика і диспетчера (АРМС і ПД). Після початку строку протягом 2 хвилин комплекс забезпечує можливість оператору (спостерігачу) вручну відредагувати текст METAR. При цьому, поточні дані автоматичних вимірювань метеовеличин в телеграму заносяться автоматично точно в строк. Можливість повторної передачі сформованого в строк метеозведення зберігається до формування телеграми наступного строку. Метеорологічний спостерігач одержує автоматично прогноз TREND, відправлений синоптиком з АРМС. Прогноз TREND передається метеорологічному спостерігачу заздалегідь до початку строку і автоматично вставляється в заготовку тексту метеозведення METAR.

Дані для складення короткострокового прогнозу вводяться тільки вручну синоптиком з АРМС. Час останнього редагування прогнозу TREND відмічається автоматично. Час розповсюдження поточного метеозведення складає 30 хвилин. Якщо TREND не надходить від синоптика, наприклад, при непрацездатності АРМС (АРМС виключений) або при порушенні зв'язку, то при формуванні поточного регулярного зведення за 5 хвилин до початку строку з'являється повідомлення на екрані АРМН, яке супроводжується звуковим сигналом. Це означає, що метеорологічному спостерігачу необхідно самому сформувати TREND вручну. Формування вибіркового спеціального метеозведення SPESI. Комплекс формує вибіркове спеціальне метеозведення SPESI згідно діючим правилам.

Формування заготовки тексту вибіркового спеціального метеозведення SPESI здійснюється автоматично при досягненні установлених критеріїв для автоматичного формування або в будь-який момент часу по команді оператора (спостерігача). При цьому оператору (спостерігачу) АРМН забезпечується можливість вручну редагувати текст метеозведення до відправлення телеграми на вузол зв'язку АМСГ. Значення установлених критеріїв для метеовеличин, які визначають пороги автоматичного формування спеціального метеозведення, що розповсюджується на аеродромі в форматі SPESI вводяться при конфігурації програмного забезпечення і можуть редагуватися оператором (спостерігачем) при необхідності в процесі роботи. Пороги автоматичного регулювання SPESI бувають: - поріг на зміну; - поріг на погіршення; - поріг на покращення. Поріг на зміну установлює критерії, за якими повинно відбуватися формування SPESI при різкій зміні напрямку вітру, тобто, при зміні середнього напрямку вітру, в порівнянні із значенням, яке вказане в останньому зведенні METAR/SPESI, на при швидкості вітру більше 6 м/с.

Поріг на погіршення установлює критерії, за якими повинно відбуватися формування SPESI на погіршення по таких метеорологічних величинах: - середня або максимальна швидкість вітру досягла або перевищила граничне значення ( V вітру ); - метеорологічна дальність видимості стала менше граничного значення (МДВ (м) Поріг на покращення установлює критерії, за якими повинно відбуватися формування SPESI на покращення по таких метеорологічних величинах: - середня або максимальна швидкість вітру стала менше граничного значення (V вітру на покращення (текст SPESI на покращення автоматично формується, якщо покращення по елементу погоди протрималось 10 хвилин), якщо: - максимальна швидкість вітру менше 15 м/с або менше значень, по яких випускалося зведення на погіршення; - метеорологічна дальність видимості досягла або перевищила: 800, 1500, 3000 м; - дальність видимості на ВПП досягла або перевищила: 150, 350, 600, 800 м; - висота нижньої межі хмар досягла або перевищила: 30, 60, 150, 300 м.

Формування метеозведення SPESI супроводжується звуковим сигналом. Формування спеціального метеозведення SPECIAL, яке розповсюджується на аеродромі, здійснюється в коді SPESI. Формування синоптичного зведення SYNOP/ Комплекс формує регулярно метеозведення в коді КН-01 (національний варіант міжнародного коду FM 12-IX SYNOP) згідно діючих правил. Формування заготовки тексту регулярного метеозведення SYNOP здійснюється автоматично в синоптичні строки кожні 3 години. При цьому забезпечується можливість ручного редагування оператором (спостерігачем) АРМН тексту метеозведення до відправлення телеграми на вузол зв'язку.

Групи коду SYNOP формуються рівно в строк по виміряних поточних значеннях метеовеличин. Комплекс в процесі роботи автоматично проводить щохвилинний і погодинний архіви всіх виміряних і введених вручну метеовеличин в журнал роботи АМАС в цілому, в якому фіксуються всі повідомлення АМАС і всі дії операторів (спостерігача, синоптика і диспетчера керування польотами). Перегляд архівної інформації здійснюється в діалоговому режимі по запитанню оператора на відеомоніторах АРМН і АРМС.

Архів, який формується на жорсткому диску АРМН на основі виміряних даних і проведених спостережень, містить таку інформацію: - таблиці годинних значень, вимірюваних і введених вручну метеовеличин; - журнал роботи АМАС; - журнал відправлених повідомлень. На робочому місці спостерігача забезпечується перегляд архівних значень будь-якої метеорологічних величини на всю глибину ведення архіву в графічному або табличному представленні. Оператор (спостерігач) вибирає вид інформації і період, за який він може переглянути архів. Архів, що формується на жорсткому диску АРМС на основі даних, які приймаються від АРМН, містить таку інформацію: - архів виміряних і розрахованих значень метеорологічних величин в графічному вигляді; - журнал прийнятих метеозведень в кодах METAR, SPESI. Крім автоматичного режиму вимірювань в АМАС комплекс забезпечує можливість роботи в режимі ручного вводу.

Якщо в складі АМАС відсутні вимірювачі або при їх відключенні оператор (спостерігач) може вводити значення метеовеличин вручну, які відразу інтерпретуються як середні і їх значення присвоюється кожному відповідному вимірювачу для передачі на всі підключені ПД, АРМС, а також для використання при автоматизованому формуванні заготовок метеозведень. Оператор (спостерігач) при вводі даних візуального спостереження може заздалегідь підготовити дані по видимості, хмарах, погоді, а також додаткову трендову інформацію, щоб забезпечити в строк передачу регулярних зведень погоди. Оператор (спостерігач) може редагувати автоматично сформовані SPESI, METAR, SYNOP, повторювати і видавати повідомлення на запити, установити час редагування METAR і затримку до його відправлення в лінію зв'язку на зв'язкову ПЕОМ.

При необхідності, оператор (спостерігач) може оперативно керувати режимами роботи з вимірювачами в АМАС, тобто - оперативно виключати і включати вимірювачі при їх недоцільності використання, наприклад, ВНМХ типу ЛВВХ-1 (джерела випромінювання у вимірювачах); - при появі аварійних повідомлень, які формуються при відмовленні або збої будь-якого вимірювача, виконати підключення резервного вимірювача і відключити непрацездатний на даний момент вимірювач.

Оператор (спостерігач) може також керувати характером відображеної інформації на екрані відеомонітора АРМН, тобто переглядати значення вибраної метеорологічної величини в графічному або табличному вигляді в діалоговому режимі: - тригодинного графіка з інтервалом вирішення 1 хвилина; - добового графіку з інтервалом вирішення 1 година; - таблиці метеорологічних величин, щогодинні значення. Оператор (спостерігач) може вручну формувати додаткову інформацію. Наприклад, повідомлення про грозонебезпечні осередки, вітер на висотах і т.д., та передавати їх операторам (синоптику і диспетчеру) на АРМС і ПД.

Оператор (спостерігач) по команді, одержаній від диспетчера, може переключити курс робочого старту. Зміна курсу робочого старту здійснюється вручну в діалоговому режимі. При цьому, оператор (спостерігач) ПД може проконтролювати правильність установки курсу, оскільки установлений курс робочого старту відображається на екрані ПД. Параметри освітленості ВПП, які необхідні для розрахунку значень RVR, при відсутності в складі вимірювача яскравості фону, вводяться вручну оператором (спостерігачем) по узгодженню з диспетчером. Час реакції комплексу при зміні курсу або параметрів освітленості із перерахуванням метеорологічних величин для заново введених значень і передачею їх на всі робочі місця (АРМН, АРМС і ПД) складає не більше 12 секунд.

Комплекс при цьому, автоматично веде журнал роботи, в який заносяться всі дії операторів (спостерігача, синоптика, диспетчера) при ручному втручанні в роботу комплексу і АМАС в цілому, з вказанням часу до однієї секунди. Реєстрація метеорологічної інформації, яка одержана в строки спостереження, як поточної, так і архівної робиться по команді оператора (спостерігача) на принтері.Опубліковано: Admin September 13 2013 · Категорія: 6) Методические материалы · 0 коментарів · 3014 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru