Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 2

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » РОЗДІЛ 6. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА СТАНОМ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР
РОЗДІЛ 6. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА СТАНОМ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Визначення густоти посівів сільськогосподарських культур
Густота стояння посівів – це кількість рослин на одиницю площі сільськогосподарського поля. Цей показник визначається у строки, які характеризують масове наставання основних фаз розвитку рослин (табл.6.1). Виняток складають спостереження за густотою посівів зернових культур у фазу колосіння (викидання), які проводять, коли ця фаза спостерігається на менш ніж у 75% рослин.
У залежності від виду сільськогосподарської культури та способу її вирощування підрахунок густоти проводять на ділянках чи відрізках рядків різного розміру у чотирьох повторностях. При цьому місця для визначення густоти вибирають так, щоб вони були типовими за розташуванням та станом рослин, і щоб по небагатій кількості рослин отримати найбільш повну характеристику стану сільськогосподарської культури на всьому полі протягом періоду вегетації.
Для спостережень за густотою рослин та густотою стеблин використовують квадратні рамки з довжиною сторони 50 см, кілочки, цупкі нитки, 10-метрову мірну стрічку.
У залежності від культури та способу її вирощування використовують один з чотирьох способів визначення густоти. Густоту першим та другим способом розраховують на 1 м2, третім та четвертим – на 100 м2.
Перший спосіб використовують при вузькорядному, рядовому та суцільному способах сівби. Використовують рамки з довжиною сторони 50 см. Розрахунки проводять на ділянках 50 х 50см. Густота стояння рослин на 1 м2 дорівнює сумі усіх повторностей.
Другий спосіб – це розрахунок кількості рослин у рядках довжиною 1м. Його використовують при рядовому посіві рослин з маленьким стеблом, а також при стрічковому способі сівби.
Для розрахунку густоти у двох суміжних рядках кожної повторності вибирають та закріплюють кілочками два відрізки по 0,5м кожний. Відстань між кілочками визначають з точністю до 1см.
Для визначення густоти посівів результати підрахунків у кожній повторності треба додати, суму поділити на 4 (кількість повторностей), частку помножити на кількість рядків в 1м.
Для визначення середньої кількості рядків в 1 м використовують 10-метрову мірну стрічку. Її натягують перпендикулярно до рядків, а нульове ділення розташовують у середині міжряддя і відзначають кілочком. Далі другим кілочком відзначають середину міжряддя, яке знаходиться ближче всіх до позначки на стрічці 5 м, і підраховують відстань між кілочками з точністю до 1 см. Після цього підраховують кількість рядків, що перетинають визначений відрізок. Кількість рядків в одному метрі знаходять діленням кількості рядків між кілочками на відстань між ними
32
Третій спосіб розрахунку густоти - підраховування кількості рослин на 10 погонних метрах. Його використовують для цукрових буряків, соняшника, кукурудзи, картоплі та інших культур з великим стеблом. У кожній з чотирьох частин ділянки поблизу місць визначення фаз розвитку рослин вибирають відрізки по 10 м (по 5 у двох суміжних рядках) з рослинами, типовими по своєму стану для більшої частини ділянки. Їх відзначають кілочками.

Відстань між кілочками не повинна перевищувати 500±5 см.
У всі строки визначення густоти у кожному з визначених місць підраховують кількість рослин (кущів, стеблин). Результати підрахунків на кожній повторності додають, суму ділять на кількість повторностей, а частку множать на кількість рядків в 10 м. У такий спосіб розраховують густоту рослин на 100 м2.
kn
Четвертий спосіб визначення густоти – підрахунок на ділянках 5 х 5 м. Використовують його при квадратно-гніздовому способі сівби. У всі строки спостереження на кожній повторності підраховують кількість рослин та розраховують їх густоту на 100м2.
Дані про густоту різних культур у кожний строк спостереження записуються у книжку КСГ-1. Обов’язково записують, які показники підраховувалися: рослини, стебла, стебла з колосом і т.д. Також вказують спосіб сівби культури та спосіб визначення густоти її стояння.
Густоту ярих зернових культур визначають першим способом (при стрічковому способі сівби – другим).
При спостереженнях у фазі 3-го листа підраховують загальну кількість рослин, при появленні нижнього вузла соломини над поверхнею ґрунту – кількість живих стеблин, у фазу колосіння (викидання) та молочної стиглості – загальну кількість стеблин та кількість стеблин з колосом.
До початку колосіння чи молочної стиглості у рослин з'являються додаткові зелені пагони без суцвіть, або стебла, на яких утворилися суцвіття, але зерно не встигло дозріти. Їх підраховують окремо і окремо записують у книжку КСГ-1.
При визначенні густоти озимих зернових культур у перший строк спостережень (фаза 3-го листа) підраховують кількість живих рослин окремо на кожній ділянці.
Восени на гідрометеорологічних станціях проводять спостереження за динамікою кущіння озимих. Для цього з початку кущіння рослин щодекадно на кожній повторності підраховують кількість живих стеблин і розраховують кущистість рослин діленням їх загальної кількості на кількість рослин.
У фази колосіння (викидання) та молочної стиглості визначення густоти стояння проводять так, як і у ярих зернових.
Густоту коренеплодів та бульбоплодів, соняшника, кукурудзи, а також інших рослин з великим стеблом визначають третім або четвертим способом. У всі строки спостережень на кожній повторності підраховують кількість рослин і розраховують їх густоту на площі 100 м2.
У льону, ріпаку, зернових бобових з невисоким і тонким стеблом підраховують кількість рослин у чотирьох повторностях і розраховують густоту рослин на 1 м2.Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru