Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » РОЗДІЛ 5. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ФАЗАМИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР
РОЗДІЛ 5. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ФАЗАМИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Протягом свого життя рослини постійно змінюються як кількісно, так і якісно. Якісні зміни виникають у клітинах рослинного організму та зовні протікають непомітно. Про них роблять висновок лише по кількісних змінах, які характеризуються утворенням нових органів та накопиченням органічної маси. Зовнішні морфологічні зміни, які пов’язані з процесом розвитку сільськогосподарських культур (диких рослин), називають фазами розвитку. Спостереженням за фазами розвитку, визначенням ритмів росту та розвитку, які властиві окремим видам рослин, встановленням річного ходу розвитку рослин займається фенологія. Засновником фенології був видатний шведський ботанік Карл Ліней.

У 1751 році в роботі “Філософія ботаніки” він вперше дав чіткий виклад мети та методики фенологічних спостережень, які і за теперішнього часу приймаються за основу при складанні керівництв по веденню та контролю фенологічних спостережень. У Росії спостереження за фазами розвитку сільськогосподарських культур на гідрометеорологічних станціях почались з 1922 р., але тільки через десять років після видання “Інструкції для спостережень за розвитком сільськогосподарських культур” вони почали проводитись за єдиною методикою, яка неодноразово змінювалась та удосконалювалась.

Розвиток фенологічних спостережень за сільськогосподарськими рослинами у СРСР пов’язаний з іменем О.І. Руденко. У своїй роботі “Визначення фаз розвитку сільськогосподарських рослин” (1950) він запропонував інструктивні вказівки про приведення сільськогосподарських фенологічних спостережень за 30 польовими та овочевими культурами, а також дав короткі відомості про їх вимоги до клімату і погоди за літературними джерелами, а також на основі власних спеціальних спостережень на методичних станціях Всесоюзного інституту рослинництва.

Також у 50-ті роки минулого сторіччя організацією фенологічних спостережень в СРСР займався В.В. Синельщиков. У той же час О.О. Шиголев розробив керівний документ по контролю спостережень за фазами розвитку, у якому приводились температурні показники термінів наставання фаз розвитку більшості сільськогосподарських рослин, описувались способи застосування цих показників для контролю, обробки фенологічних спостережень та приведення їх до однорідного багаторічного ряду.

У 1992 р. вчені ВНДІСГМ під керівництвом О.Д. Пасечнюка розробили “Методичний посібник по контролю спостережень за фазами розвитку сільськогосподарських культур”, до якого увійшли результати досліджень багатьох сучасних вчених-агрометеорологів (Є.С. Уланової, Ю.І. Чиркова, А.М. Польового, Н.В. Гулінової, А.І. Страшної, Ю.С. Мельника, І.В. Свисюка, Ф.А. Мумінова, В.П. Дмитренко , та ін.).Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru