Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » 4.2 Снігомірні зйомки на ланах з сільськогосподарськими культурами, що зимують
4.2 Снігомірні зйомки на ланах з сільськогосподарськими культурами, що зимують

Снігозйомки проводять на полях, де розташовуються ділянки спостереження з озимою зерновою культурою, багаторічними травами та у плодовому саду. Під час снігозйомок визначають висоту та щільність снігового покриву, товщину притертої крижаної кірки та міру її розповсюдження. Крім того, визначають стан поверхні ґрунту під снігом, характер залягання та структуру снігу, наявність снігової кірки на поверхні та усередині покриву.

По цим даним розраховують запаси води у сніговому покриві. Снігомірні зйомки починають проводити у декаду, коли сніговий покрив займає половину та більше площі місцевості та припиняють у декаду його сходу з половини місцевості. На озимих посівах та багаторічних травах снігозйомки проводять кожну декаду в останній день декади.

У плодовому саду до встановлення снігового покриву висотою 20 см – кожну декаду, після встановлення снігового покриву більше 20 см – один раз на місяць (по дев’ятим числам місяця). Снігозйомки проводять до сходу снігового покриву. Польові снігозйомки на зимуючих культурах проводяться на маршруті довжиною 1000 м. Необхідно намагатися, щоб маршрут перетинав типові для поля форми рельєфу і щоб снігомірна лінія була по можливості прямою.

Крім того, частина маршруту повинна обов’язково проходити через майданчик спостережень. Висоту снігового покриву виміряють через кожні 10 м, щільність – через кожні 100 м. Перше визначення щільності проводять при першому вимірюванні висоти, наступне – при одинадцятому і т.д. Всього треба зробити 100 вимірювань висоти снігового покриву та 10 визначень його щільності.

Якщо висота снігу невелика (до 5 см), щільність його не визначається. Ділянку для снігозйомок у саду вибирають у його середній частині. Для проведення спостережень також вибирають маршрут. Для цього у 5 рядах дерев відзначають по 10 дерев у кожному ряді. Довжина маршруту залежить від відстані між деревами у рядах. Висоту снігового покриву визначають у 100 точках, з них 50 вимірів роблять під кронами дерев і 50 – у міжряддях. Щільність визначають у 10 точках.

Снігозйомки проводять рано вранці, для того щоб встигнути закінчити роботу до настання темряви, а навесні – до початку інтенсивного розтавання снігу. Для снігомірних зйомок використовують снігомірну рейку (дерев’яну чи металеву) та снігомір ваговий ВС-43 (рис. 4.4).

UIH

Рисунок 4.4- Снігомір ваговий ВС-43 1 – кришка, 2 – циліндр металевий, 3 – кільце, 4 – терези, 5 – лінійка терезів, 6 ,7 – призми опорні, 8 – зубці, 9 – кільце з ручкою.

Снігомір використовують для визначення щільності снігу при проведенні снігомірних зйомок. Він складається з металевого циліндра та терезів. На одному кінці циліндра розташовується кільце з зубцями, протилежний кінець закривається кришкою.

При визначенні щільності снігового покриву з циліндра знімають кришку і занурюють його у сніг загостреним (із зубцями) кінцем униз. На циліндр трохи натискають і легко повертають ліворуч та праворуч. При цьому він не повинен торкатися поверхні ґрунту чи притертої крижаної кірки. Якщо висота снігового покриву не більше 60 см, то сніг треба прорізати до поверхні землі.

Якщо висота снігу перевищує висоту циліндра снігоміра, то весь стовп снігу береться не в один, а в декілька прийомів. Після занурення циліндру у сніг, по його шкалі проводять визначення висоти снігового покриву (з точністю до 1 см). Потім на верхній кінець циліндру одягають кришку, під його нижній кінець підводять лопатку та перевертають загостреним кінцем догори. Циліндр підвішують до терезів та зважують. Результати розрахунків по шкалі циліндра (h) та по лінійці терезів (m) записують у книжку КСГ-2. У випадках, коли виміри проводилися у декілька прийомів, всі розрахунки проводять по сумарним результатам.

Щільність снігу ( d г/ см 3 ) розраховується за формулою F

Запас води у сніговому покриві (w) розраховується за формулою FF

де:

h – середня висота снігу на маршруті, см;

d – середня щільність снігового покриву, г/см3;

10 – коефіцієнт переводу із сантиметрів в міліметри. DFКоментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru