Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Огляд метеорологічних та синоптичних умов по Од...
Опис метеорологічних та синоптичних умов по Од...
Agrotorg.in.ua - лучший помощник агронома
Правила посадки плодовых деревьев.
Все що потрібно знати про досходові гербіциди.
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Лучшие мотоблоки в У...
Системный фунгицид: ...
Растущий — светодиод...
Что сажать после под...
Техника для заготовк...
LED лампы для растений
Как правильно выбира...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » 3.3 Візуальні спостереження за вологістю верхніх шарів ґрунту
3.3 Візуальні спостереження за вологістю верхніх шарів ґрунту

Візуальні спостереження за вологістю верхнього шару ґрунту виконуються на постійній ділянці з посівом просапної або городньої культури, яка розташована у радіусі 500 м від метеомайданчика у теплу пору року. Спостереження виконуються щоденно у 8-9 годин ранку. Для візуальних спостережень за вологістю ґрунту використовують металевий ніж чи ложку, а також порцелянову чи металеву чашку об’ємом 150–300 см3.

Спостереження проводять у двократній повторності. У кожному місці майданчика спостереження беруть по дві проби: одну з глибини 0–2 см, другу – с глибини 10–12 см. Міра зволоження ґрунту визначається за шестибальною шкалою у залежності від стану ґрунту (табл. 3.1), а результати спостережень заносяться у книжку КСГ-1.

При сильному зволоженні зразок ґрунту, який береться шпателем або ножем, поміщають у порцелянову чи металеву чашку. Ґрунт спочатку перемішують, потім розподіляють по дну та частково по внутрішнім стінкам чашки шаром завтовшки 1 см. Після цього посередині чашки у ґрунті ножем проводять борозну (рис. 3.3), далі чашку беруть однією рукою за вінця та долонею другої руки кілька разів (5 – 8) легко стукають по дну. Якщо борозна, яку роблять у ґрунті, при цьому “запливає” не менш ніж на половину висоти, то такий ґрунт вважають текучим (надмірно зволоженим).

JBVJ

Якщо борозна не запливає чи запливає менш ніж на половину, беруть новий зразок ґрунту і в нього занурюють чистий ніж, який одразу виймають. Якщо ніж при цьому буде забрудненим, такий ґрунт вважається липким (сильно зволоженим). Визначити липкий стан ґрунту можна і в інший спосіб. Для цього треба легко надавити грудкою ґрунту на кисть руки. Липкий ґрунт залишить на ній брудний слід (рис. 3.4).

KN

М’якопластичним (добре зволоженим) ґрунт вважають у тому випадку, якщо борозна у чашці не запливає і ґрунт не прилипає до шпателя. Твердопластичним (слабо зволоженим) вважають ґрунт, якщо під час розкочування він не витягується у нитки, розпадається на невеликі грудочки, але при стисканні рукою утворює порівняно зв’язну грудку (суглинистий ґрунт) чи утворює грудку, яка розсипається від легкого поштовху (супіщаний ґрунт).

Твердим або сипучим ґрунт вважається у тих випадках, коли грудочка глинистого ґрунту при значному стисканні рукою не змінює форму, а супіщаний ґрунт розсипається. Характеристики “вкритий снігом” та “мерзлий” визначають у залежності від стану поверхні ґрунту на майданчику спостережень.

Результати візуальних спостережень за вологістю верхніх шарів ґрунту кожного зразку одразу ж записують у книжку КСГ-1. Для кожного строку спостережень підраховують середнє значення вологості ґрунту на глибині 0–2 та 10–12 см шляхом ділення суми балів по кожній з двох повторностей на два.Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru