Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » 3.2 Спостереження за опадами
3.2 Спостереження за опадами

Спостереження за опадами на сільськогосподарських полях (не на метеомайданчику) виконуються на тих же ділянках спостереження, де визначається вологість ґрунту. Вони розташовуються на сільськогосподарських угіддях на відстані не більше 2 км від метеорологічного майданчика.

Кількість опадів визначають у дні та години спостережень за фазами розвитку, тобто через день по парним числам або два рази у декаду. Використовують польовий дощомір М–99 (рис. 3.2), який встановлюють на дерев’яній або металевій підставці. Польовий дощомір М-99 уявляє собою високу (34см) циліндричну склянку, верхня частина її розширена, основа пласка. На стінки склянки дощоміра наносять ділення, кожне з яких відповідає шару опадів, що випали, в 1 мм. Дощомір розрахований на вимірювання 60-65 мм опадів.

Спостереження за опадами на полях проводять у ті ж періоди теплої пори року, коли проводиться інструментальне визначення вологості ґрунту. Винятком є початок спостережень за опадами на ділянках ярових зернових, технічних та кормових культур у ранній весняний період. Спостереження на цих ділянках можна починати не з весняними польовими роботами у господарстві, а пізніше, після посіву сільськогосподарської культури. На ділянці озимої культури спостереження починають з часу посіву та проводять їх до закінчення вегетації.

Кількість опадів, що випали, виміряють у дні та часи спостережень за фазами розвитку рослин, тобто через один день (по парним числам) або два рази на декаду (4, 10, 14, 20, 24 та 30 чи 31 числа), а також у дні відбору зразків для визначення вологості ґрунту. Результати спостережень записують у книжку КСГ-1 з точністю до 1 мм. Після запису спостережень склянку дощоміра треба зняти з підставки та вилити з неї воду. В періоди сильних дощів необхідно проводити додаткові спостереження, щоб дощомір не переповнювався. KHKJHКоментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru