Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » РОЗДІЛ 3. АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА СТАНОМ СЕРЕДОВИЩА МЕШКАННЯ РОСЛИН
РОЗДІЛ 3. АГРОМЕТЕОРОЛОГІЧНІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА СТАНОМ СЕРЕДОВИЩА МЕШКАННЯ РОСЛИН
Спостереження за температурою орного шару ґрунту виконуються тільки у весняний період з моменту просихання ґрунту до м’якопластичного стану і до появи масових сходів пізніх теплолюбних культур.
Спостереження проводять на ділянці поля, яке призначається для пізніх теплолюбних культур. На майданчику спостереження виділяють ділянку розміром 2–3 м2, а у випадку, коли майданчик спостереження знаходиться на схилі, вибирають дві ділянки. Результати спостережень записують у книжку КСГ-1. Якщо спостереження проводять на двох ділянках, розраховують середню температуру для кожної глибини окремо.
Спостереження проводять у дні обходу ділянок спостереження у 15-16 годин на глибинах 5 та 10 см від поверхні ґрунту. Допускається відхилення від строків спостережень не більше 30 хвилин.
Для вимірювання температури орного шару ґрунту використовують термометр-щуп АМ-6, термометр електронний транзисторний цифровий ТЕТ-Ц11 або транзисторний термометр ТЕТ-2.
Термометр ТЕТ-Ц11 використовують для вимірювання температури у різних середовищах: у ґрунті, у повітрі, у сипучих та рідких речовинах у діапазоні вимірів від мінус 60 до 100оС. Точність приладу 0,1о С.
Термометр комплектується двома датчиками: універсальним та ґрунтовим. Універсальний датчик використовують для вимірювання температури ґрунту на глибині вузла кущіння озимих зернових культур та кореневої шийки багаторічних трав, а також температури води у рисових чеках. Ґрунтовий датчик діаметром 5 мм закріплюється на кінці металевого стрижню з ручкою. На стрижні нанесено ділення та цифри, які дозволяють визначити глибину занурення датчика у ґрунт. Максимальна глибина занурення 50 см.
Транзисторний електротермометр ТЕТ-2 застосовують для визначення температури ґрунту у зоні кореневої системи плодових культур, води у рисових чеках та коренеплодів у буртах.
Прилад ТЕТ-2 складається з вимірювального пристрою, комутаційної коробки та датчиків (ґрунтового, герметичного та кислототривкого). Вимірювальний пристрій має чотири шкали, три з яких належать до точного діапазону, а одна – до грубого. Якщо використовують декілька датчиків, застосовують комутаційну коробку, за допомогою якої можна підключити вимірювальний пристрій до одного з датчиків.
Термометр АМ-6 (рис.3.1) уявляє собою толуоловий термометр, який міститься у металевій оправі із загостреним наконечником на її нижньому кінці. Резервуар термометра, що знаходиться у наконечнику, оточується металевими ошурками. На оправі наносять ділення через 1 см. Вони призначуються для визначення глибини вимірювання температури ґрунту.
У верхній частині оправи є проріз, через який можна бачити шкалу термометра та підраховувати температуру. Ціна ділення шкали 1С.
При проведенні спостережень термометр АМ-6 чи ґрунтовий датчик термометру ТЕТ-2 заглиблюється у ґрунт вертикально на глибину 5 см і витримується на цій глибині протягом 5 хвилин. Підрахунок температури проводять з точністю до 0,5С. Після вимірювання температури ґрунту на глибині 5 см термометр заглиблюється на 10 см. Спостереження на цій глибині проводять таким же чином, як і на глибині 5 см.


Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru