Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 3

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » 2.2 Порядок вибору та опису спостережних ділянок
2.2 Порядок вибору та опису спостережних ділянок

Вибір ділянок спостереження у рік організації агрометеорологічних спостережень на гідрометстанції проводиться начальником (інженером-агрометеорологом) станції і техніком-агрометеорологом за участю агронома господарства, а при можливості і за участю спеціалиста-агрометеоролога гідрометеорологічної обсерваторії або обласного гідрометеорологічного бюро. Ділянки спостереження вибирають на основних полях сівозміни (при відсутності в господарстві сівозміни – на основних масивах польових культур), на основних масивах городини і баштанних культур, пасовищ і сіножатей, плодово-ягідних і деревних насаджень.

Вибір ділянок проводиться незалежно від плану-завдання гідрометстанції по агрометеорологічним спостереженням на конкретний рік. Кожній ділянці спостереження присвоюється постійний номер (незалежно від нумерації поля у господарстві), який зберігається за ділянкою протягом всього періоду спостережень.

Надалі щорічно встановлюється, якими культурами будуть засівати ті або інші ділянки спостереження в поточному сільськогосподарському році, і відповідно до плану-завдання УДКС з агрометеорологічних спостережень на майбутній рік визначаються ті ділянки спостереження, на яких будуть проводитися спостереження. Якщо по будь-якій культурі, що входить у планове завдання УДКС для поточного року, ділянка спостереження раніше не визначалася, таку ділянку вибирають знову.

Якщо одне поле засівають двома або трьома культурами (наприклад, ранніми ярими), спостереження за якими мають практичний інтерес, то на такому полі вибирають дві чи декілька ділянок. Для правильної оцінки впливу агрометеорологічних умов на ріст та розвиток сільськогосподарських культур необхідно мати відомості про розташування кожної ділянки спостережень та місцеві природні умови на ділянці та поблизу ії (форму рельєфу, тип ґрунту, відстань до водних об’єктів та лісових масивів, тощо). Ці відомості заносять у таблицю ТСГ- 4 (таблиця для описання ділянок спостереження).

Після вибору кожної ділянки необхідно відзначити її місцеположення по двом довгочасовим орієнтирам (дороги, лісосмуги, стовпи електричної мережі та ін.). В описанні ділянки відзначають, на якій відстані від цих об’єктів знаходяться ближні її кути. Кожного року на початку спостережень границі ділянок перевіряють, використовуючи описання у таблиці ТСГ- 4. Описання ділянок спостережень (таблиця ТСГ – 4) та план їх розташування зберігаються на станції постійно у спеціальній папці. Їх копії одразу після складання відсилають до Гідрометцентру, а по запиту, крім того, до УкрНДГМІ.

Для проведення спостережень територію ділянки розділяють на 4 частини (повторності). Площа кожної повторності приблизно 0,25 га (рис. 2.1). На всіх повторностях виділяють спеціальні місця для проведення будь-якого виду спостережень. Ці місця закріплюються спеціальними кілочками. Пересування спостерігача по ділянці та підходи до повторностей спостережень повинні мати один і той же напрямок. При цьому треба намагатися не пошкодити рослини та місця проведення спостережень. 4

 Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru