Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 30
Новий користувач: sanchopex
Останні статті
Методи прогнозів запасів продуктивної вологи на...
Мульчирование почвы с помощью черного агроволок...
Принципи та методи підготовки агрометеорологічн...
Оперативно-прогностична та режимно-довідкова ін...
Збирання, опрацювання та узагальнення даних спо...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Где купить печное то...
Конкуренция на рынке...
Магістратура в Польщ...
Косилки роторные для...
Посуда Bohemia – выб...
Новая квартира – нов...
Доставка контейнерны...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 15) Агрометеорологічні розрахунки » Методи прогнозів запасів продуктивної вологи на початок вегетаційного періоду
Методи прогнозів запасів продуктивної вологи на початок вегетаційного періоду

 Волога є одним із факторів життя рослин, який нічим замінити не можливо. Використовуючи велику кількість води із тканин на транспірацію, рослини повинні постійно поповнювати ці витрати. Надходження води в тканини рослин відбувається через коріння. Тому ґрунт є головним постачальником води і мінерального живлення рослин.

Інтенсивність надходження води в рослини залежить від кількості доступної для них води у ґрунті (продуктивної вологи).

Кількість вологи, яка може утримуватись грантом у польових умовах, визначається властивостями його. Механічним складом, структурою, кількістю органічної речовини та глибиною залягання ґрунтових вод.

Розрізняють три межі вологомісткості: 1) повна вологомісткість - найбільша кількість води, що утримується в ґрунті, коли всі пори зайняті водою і водне дзеркало виходе га поверхню ґрунту; 2) максимальна капілярна вологомісткість - та кількість води, яку може утримувати шар ґрунту 10 см над вільною водяною поверхнею через капілярне підняття; 3) найменша вологомісткість - та кількість води. Яку ґрунт утримує в умовах глибокого залягання ґрунтових вод.

Запаси вологи у ґрунті постійно змінюються. Поповнення запасів вологи у ґрунті в основному відбувається взимку. Це поповнення залежить від пересування води в середині ґрунту та проникнення у ґрунт опадів і талих вод у період відлиг. Поповнення ґрунтової вологи у різних грунтово- кліматичних зонах різне. Це викликає необхідність прогнозу запасів вологи на початок весни. У південних районах країни запаси продуктивної вологи в ґрунті на весну мають чи не найбільше вирішальне значення у господарській діяльності працівників полів.

Складність визначення вологозапасів примушує шукати шляхи, які дозволяли б виконувати розрахунки для великих територій. Дослідження закономірностей зміни запасів продуктивної вологи в холодну пору року виконували А.В. Процеров, Л.О. Разумова, І.В. Свісюк. На разі відомо два методи розрахунку очікуваних запасів продуктивної вологи: 1 - за сумою опадів за холодну пору року і 2 - за глибиною промочування ґрунту (ГПГ) на початок весни.Опубліковано: Admin December 22 2017 · Категорія: 15) Агрометеорологічні розрахунки · 0 коментарів · 148 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru