Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 15) Агрометеорологічні розрахунки » Організації гідрометеорологічної служби, залучені до агрометеорологічного забезпечення та обслуговування
Організації гідрометеорологічної служби, залучені до агрометеорологічного забезпечення та обслуговування

 Організації гідрометеорологічної служби, залучені до агрометеорологічного забезпечення та обслуговування

Агрометеорологічне забезпечення на території України здійснюють оперативно-виробничі організації гідрометеорологічної служби, Український гідрометеорологічний центр (УкрГМЦ), гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів (ГМЦ ЧАМ), обласні центри з гідрометеорології (ЦГМ), окремі гідрометеорологічні обсерваторії (ГМО), метеорологічні, гідрологічні та агрометеорологічні станції. В окремих випадках до агрометеорологічного забезпечення залучається Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут (УкрНДГМІ).

Агрометеорологічне забезпечення сільського господарства та керівних органів на території України здійснюють організації гідрометеорологічної служби на різних рівнях - (держава, республіка, область, місто, район, господарство), а саме на:

  • державному
  • Український гідрометеорологічний центр (УкрГМЦ);
  • Автономна Республіка Крим - Кримський центр з гідрометеорології (ЦГМ в АР Крим);
  • обласному - всі обласні центри з гідрометеорології (ЦГМ), Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів (ГМЦ ЧАМ); Київська область - Український Гідрометцентр (УкрГМЦ);
  • міському - обласні ЦГМ;
  • районному, окремого господарства - метеорологічні, агрометеорологічні та гідрологічні станції.

Найнижчою ланкою гідрометеорологічного забезпечення є агрометеорологічні і гідрометеорологічні станції і пости.

Для районних сільськогосподарських організацій техніки- агрометєорологи готують інформаційні матеріали, в яких констатують характер опадів, температуру повітря, запаси вологи грунту, стан рослин тощо. Іноді вони передають і прогностичну інформацію.

Важливою ланкою забезпечення є центри з гідрометеорології окремих областей, що виконують великий комплекс робіт із випуску та розповсюдження головних видів агрометеорологічної інформації констатуючого і прогностичного характеру. Споживачами агрометеорологічної інформації є спеціалісти сільського господарства, керівники різних рівнів із технології сільськогосподарського виробництва, страхові компанії тощо.

Територію району агрометеорологічного забезпечення та обслуговування для ГМО та гідрометеорологічних станцій, які розташовані на території області, визначають начальники відповідних обласних центрів з гідрометеорології, а для ЦГМ, ГМЦ ЧАМ, УкрГМЦ - керівні органи гідрометеослужби.

Взаємодія оперативно-прогностичних організацій гідрометеослужби і організацій сільськогосподарського сектора України на всіх рівнях з питань агрометеорологічного забезпечення має велике значення. Для ефективного агрометеорологічного забезпечення та обслуговування вивчають специфіку сільськогосподарського виробництва на конкретній території та визначають його вимоги до агрометеорологічної продукції.

Документами, які визначають об"єм та порядок використання стандартної агрометеорологічної продукції, є план-схема, схема, перелік.

Іншим документом є Положення про організацію, де визначені основні завдання щодо забезпечення органів державної влади, місцевого самоврядування, сільськогосподарських організацій, населення та інших споживачів агрометеорологічною-продукцією.

Агрометеорологічне забезпечення здійснюють відповідно до затвердженого (згідно з чинним порядком) загального річного плану діяльності організацій гідрометеослужби в розділі - агрометеорологічне забезпечення.

В усіх перерахованих документах обов"язково має бути відображено:

  •  територія, для якої надають відомості про погодні та агрометеорологічні умови, а також про фактичний та прогнозований стан сільськогосподарських культур тощо;
  • конкретний вид інформації (продукції), її обсяг;
  • засіб доведення (телеграф, телефон, кур"єр, пошта, електронна пошта, факс);
  • деякі рекомендації щодо використання інформації. Обслуговування керівних органів державної влади, установ, відомств, організацій агрометеорологічною продукцією проводять за переліком.

Річний план оперативно-виробничої діяльності щодо агрометеорологічного забезпечення є основним документом, який визначає вид, обсяг і строки підготовки стандартної агрометеорологічної продукції (інформації) протягом року для сільськогосподарського виробництва конкретної території (країна-республіка - область - район - господарство).

Річний план складають безпосередньо самі організації, підписує начальник і направляють на розгляд та затвердження керівним органом, відповідальним за гідрометеорологічне забезпечення, а саме: гідрометеорологічні станції, ГМО - у відповідний обласний центр, Автономна Республіка Крим - у Крим ЦГМ, Одеська область - у ГМЦ ЧАМ, Київська область - в УкрГМЦ, ЦГО.

Плани обласних організацій розглядають в УкрГМЦ і затверджує голова керівного органу гідрометеослужби.

Плани оперативного агрометеорологічного забезпечення у вигляді плану-схеми, схеми, переліку (про угоду буде вказано окремо далі) підписують особи, відповідальні за цей розділ та затверджують: на державному рівні - голова керівного органу Гідрометеослужби; на обласному та районному рівнях - керівник обласної організації гідрометеослужби.

План оперативного агрометеорологічного забезпеченнія стандартною агрометеорологічною продукцією складають щорічно. Якщо обсяг і порядок обслуговування на наступний рік не змінюється, термін дії плану, за згодою сторін, продовжують ще на рік. На основному документі про це свідчать відповідні примітки.

Для проведення оперативного агрометеорологічного забезпечення доцільно скласти загальний перелік організацій, які обслуговують (споживачів), де вказати режим їх роботи, адресу, до кого доводять інформацію, засіб її доведення. Перелік підписує відповідальний за гідрометеорологічне забезпечення, затверджує голова керівного органу гідрометеослужби.Опубліковано: Admin November 29 2017 · Категорія: 15) Агрометеорологічні розрахунки · 0 коментарів · 266 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru