Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Печное топливо в Укр...
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 15) Агрометеорологічні розрахунки » Зміст агрометеорологічного забезпечення
Зміст агрометеорологічного забезпечення

Зміст агрометеорологічного забезпечення

У сучасних умовах багато галузей економіки потребують прогнозів погоди або інших видів гідрометеорологічної інформації, які є важливим інформаційним фактором їх розвитку. Розвиток більшості галузей економіки потребує детального врахування кліматичних ресурсів. Сільське господарство, як один із основних секторів економіки України, потребує якісного агрометеорологічного забезпечення. Це дозволить правильно 10 оцінити необхідну для споживача інформацію: її об'єм, точність, критичні межі, форму її надання та інші параметри.

Науково обґрунтована агрометеорологічна інформація допомагає оперативно вирішити, які дії під час очікуваних умов погоди або вже відомих кліматичних параметрів будуть економічно вигідніші. Упровадження наукових методів використання метеорологічної інформації дає змогу зменшити збитки в економіці держави за умов урахування погодних умов, отримати найбільший ефект за мінімальних витрат.

На сьогодні існують реальні можливості завчасно попередити організації та населення про настання небезпечних та особливо небезпечних явищ погоди та запобігти або зменшити їх негативний вплив.

Різні форми гідрометеорологічного забезпечення та обслуговування вміщують різні гідрометеорологічні та агрометеорологічні дані. Ефект, який отримує споживач від використання гідрометеорологічної інформації, залежить не тільки від її якості - повноти, достовірності та завчасності - але й від того, як саме цю інформацію використовують в управлінні виробництвом.

Сільське господарство - це одна з найважливіших галузей матеріального виробництва - вирощування сільськогосподарських культур та розведення свійських тварин з метою отримання продовольства для населення та сировини для промисловості.

Тільки з розвитком науки і техніки стало можливим істотно впливати на навколишнє природне середовище, послаблювати залежність різних галузей сільськогосподарського виробництва, виробництва від природних умов.

Основною особливістю сільського господарства. є невизначеність в отриманні результатів у зв"язку з великою мінливістю погодних умов.

Невизначеність можна послабити агрокліматичним обґрунтуванням структури виробництва шляхом оцінки відповідності біологічних властивостей кожної культури кліматичним ресурсам та врахуванням їх у щорічних виробничих планах.

Найбільший вплив погоди на розвиток сільськогосподарських культур відбувається у вегетаційний період. Найбільше рослини страждають від нестачі вологи або перезволоження грунту.

Весною згубного впливу завдають заморозки. Влітку найнесприятливіші умови спостерігаються під час посух. Значна втрата вологи з ґрунту та рослин призводить до в"янення або повної загибелі рослин.

Посухи охоплюють значну частину території держави та завдають найбільших збитків сільському господарству. У посушливі роки врожайність сільськогосподарських культур знижується на 10% - 20%, а іноді на 40% - 50%.

Сильні зливи влітку спричиняють полягання посівів сільськогосподарських культур.

Іноді навесні та восени виникають пилові бурі, від яких дуже страждають посіви: рослини частково або повністю заносяться піском, видуваються або механічно ушкоджуються.

Тривалі або сильні дощі можуть зумовити змив посівів, особливо на полях, розміщених на схилах. Великою мірою на врожайність рослин впливає розвиток шкідників та хвороб.

Стан свійських тварин також залежить від метеорологічних умов. Сприятлива погода є основною умовою успішного утримання тварин.

До особливо небезпечних для сільського господарства явищ, які призводять до ушкодження та загибелі рослин, тварин, належать:

а) посухи і суховії;

б) ґрунтова кірка, перезволоження та висушування ґрунту;

в) низька температура повітря;

г) заморозки в повітрі або на поверхні ґрунту у вегетаційний період;

д) мінімальна температура нижче критичної на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав;

є) льодяна кірка, високий сніговий покрив, снігопади, заметілі;

ж) сильні дощі, зливи, град:

з) поява шкідників і хвороб. Враховуючи наведене вище, можна визначити основні принципи агрометеорологічного забезпечення та обслуговування.

По-перше, основний об"єм агрометеорологічної інформації має охопити умови вирощування основних сільськогосподарських культур (зернових, овочевих, олійних, технічних, бульбоплодів, коренеплодів та кормових трав). Для тваринництва стійлових умов утримання - відомості про метеорологічні умови утримання та продуктивність тварин, умови вирощування кормових культур, їх заготівлі та збереження тощо.

По-друге, агрометеорологічне забезпечення та обслуговування необхідно пов"язати з особливостями землеробства, рослинництва та тваринництва за сезонами.

По-третє, має працювати принцип зворотного зв"язку стосовно агрометеорологічного забезпечення. Це визначить дієвість агрометеорологічного забезпечення та обслуговування і дозволить проводити його корегування. Ці принципи передбачають урахування заходів, які господарства вживають після отримання інформації. Спосіб зворотного зв"язку містить засоби врахування дієвості інформації та способи аналізу її економічної ефективності.

Для виконання головного завдання агрометеорологічного забезпечення слід надати виробничим організаціям необхідну інформацію про основні характеристики агрометеорологічного режиму: кількість опадів, температуру та вологість повітря, температуру та вологість грунту, стан рослин залежно від погодних умов. Ці відомості використовують у виробництві. під час підготовки і використовування організаційних, агротехнічних, проектних та інших заходів для отримання максимально можливого врожаю в поточних умовах року. Опубліковано: Admin November 28 2017 · Категорія: 15) Агрометеорологічні розрахунки · 0 коментарів · 345 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru