Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Набивные стеллажи дл...
Законодавство про ГМ...
Современная система ...
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 15) Агрометеорологічні розрахунки » Основні завдання та призначення агрометеорологічного забезпечення
Основні завдання та призначення агрометеорологічного забезпечення

Основні завдання та призначення агрометеорологічного забезпечення

Агрометеорологічне забезпечення землеробства здійснюють за програмою, яка визначає види, форми, регулярність, періодичність надання агрометеорологічної інформації, перелік споживачів тощо. Воно започатковано в Україні після прийняття Раднаркомом УРСР у 1921 р. Декрету про організацію Української гідрометеорологічної служби.

Агрометеорологічне забезпечення - це регулярне надання різнобічної інформації галузям сільського господарства. з питань найбільш повного й раціонального використання погодних і агрометеорологічних, та агрокліматичних умов з метою:

 • одержання високих та сталих урожаїв сільськогосподарських культур;
 • зведення до мінімуму втрат урожаю від впливу несприятливих умов, а також під час його збирання, транспортування та зберігання.

Для вирішення цих завдань треба провести:

 •  оцінювання агрометеорологічних умов (фактичних та очікуваних) з урахуванням спеціалізації сільськогосподарського виробництва (с.г.);
 • агрокліматичне обґрунтування структури сільськогосподарського виробництва;
 • агрокліматичне обґрунтування систем землеробства;
 • підбір найпродуктивніших сортів;
 • наукове обґрунтування структури посівних площ;
 • раціональну систему обробітку грунту;
 • ефективне використання мінеральних та органічних добрив;
 • заходи боротьби з шкідниками та хворобами рослин та тварин;
 • визначення відповідності вимог сільськогосподарських рослин та тварин кліматичним умовам даного району;
 • обґрунтування раціонального використання кліматичних ресурсів;
 • диференційоване застосування меліоративних та агротехнічних заходів;
 • попередження про несприятливі для сільського господарства явища погоди.

Першочергове завдання агрометеорологічного забезпечення полягає у встановленні ступеня відповідності поточних та очікуваних умов потребам сільськогосподарських культур, а також можливих втрат від посух, суховіїв, заморозків, сильних морозів, льодяної кірки та інших несприятливих для сільського господарства явищ погоди. Невід"ємною частиною цієї інформації є аналіз агрометеорологічних даних як основних факторів, що визначають урожай.

Для ухвалення проектних, планових та виробничих рішень у різних галузях національної економіки підрозділи гідрометеорологічної служби надають інформацію про:

 • гідрометеорологічні умови, наявні та очікувані, насамперед несприятливі на території країни, республіки, області, району, господарства;
 • вплив гідрометеорологічних умов на стан посівів сільськогосподарських культур, садів, пасовищ і формування їх продуктивності, тобто врожаю;
 • практичні рекомендації, спрямовані на оптимальне використання агрокліматичних ресурсів конкретного року (сезону, періоду) або на зменшення збитків від впливу окремих (або комплексу) несприятливих гідрометеорологічних факторів;
 • агрокліматичні ресурси основних районів землеробства України.

Два перших види інформації є оперативними, ефективність їх використання визначається якістю і своєчасністю підготовки та доведення до споживачів. Третій та четвертий види інформації - режимні, які засновані на матеріалах багаторічних даних агрометеорологічних спостережень, характеризуються якістю, детальністю аналізу та узагальнення інформації.

За засобами, отримання та характером використання споживачами агрометеорологічну інформацію поділяють на інформацію загального користування (стандартну) та спеціалізовану.

Стандартна інформація - поточна оперативна агрометеорологічна інформація, отримана з гідрометеорологічної мережі на регулярній основі, яку опрацьовують за стандартними методиками та надають споживачеві у вигляді прийнятих, згідно з чинними керівними документами, стандартних форм.

Зміст, обсяг та терміни доведення стандартної агрометеорологічної інформації в кожному окремому випадку визначають виробничими потребами конкретного користувача, а також реальною можливістю надання її органами гідрометеорологічної служби.

Спеціалізована гідрометеорологічна інформація - сукупність даних про фактичні та очікувані гідрометеорологічні умови і ступінь забруднення навколишнього природного середовища, отриманих шляхом стандартних та додаткових спостережень, які використовують для платного гідрометеорологічного обслуговування зацікавлених юридичних і фізичних осіб у обсягах і формах, що задовольняють їх потреби (Закон України "Про гідрометеорологічну діяльність", Постанова Кабінету 14 Міністрів України "Про інформаційні послуги у сфері гідрометеорології). Це цільова інформація, отримана та узагальнена за спеціальними вимогами (замовленнями, у тому числі разовими), яка потребує додаткових витрат на її одержання, розробку спеціальних методів її узагальнення або проведення додаткових робіт з використанням нових методів аналізів, підготовки відповідних рекомендацій, оглядів, експертиз тощо.

Відповідно до такого розподілу агрометеорологічне забезпечення оперативною і режимною інформацією здійснюють у двох видах - стандартному (загальному) і спеціалізованому.

Оперативне агрометеорологічне забезпечення стандартною інформацією регламентують "Положення про Державну гідрометеорологічну службу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи", а також відповідні положення організацій, що залучені до агрометеорологічного забезпечення. Оперативне забезпечення спеціалізованою інформацією здійснюють на підставі окремих договірних домовленостей на регулярній основі або за запитами споживачів на підготовку спеціальних оперативних інформацію рекомендацій тощо.

Спеціальна інформація надається як інформаційна послуга, оплата за яку включає витрати на виробництво самої послуги та на доведення інформації до споживача.Опубліковано: Admin November 28 2017 · Категорія: 15) Агрометеорологічні розрахунки · 0 коментарів · 1079 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru